Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit csináljak, hogy végre jól...

Mit csináljak, hogy végre jól aludjon a kislányom?

Figyelt kérdés
9 hónapos és egyszerűen még mindig nem jutunk egyről a kettőre. Nagyon ritkán alszik el a kiságyban (ami amúgy a miénk mellett van), vagy cicin, vagy ha mellettem fekszik a mi ágyunkban, akkor tud általában elaludni. Éjjel is nappal is. Egy éjszaka kb a felét a saját ágyában tölti, de minden éjjel van egy pont, hogy képtelen visszaaludni és akkor magam mellé veszem és rögtön elalszik. Kizárólag akkor alszik több mint 2,5 órát egyhuzamban, ha mellettünk van, akkor néha 3-4 órát is alszik. Már hozzátáplálunk, vacsorára egy egész üveg bébiételt megeszik, szóval éheznie sem kéne. Ha éjjel felkel, akkor néha elég a cumi de általában muszáj kivennem, mert sír, ringatom, vagy végső soron általában megszoptatom. Olyan érzésem van, hogy nem javul semmit az alvási képessége. Ez normális? Nem kéne már régen átaludnia az éjszakát, vagy legalább 6 órát egyhuzamban? Nappal, ha a kiságyban alszik, akkor is max fél órát bír, míg ha mellettem, akkor 1,5-2t is.
2020. aug. 22. 16:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az átlagnál jobban igényli a testközelséget. Ez változni fog később.
2020. aug. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kicsit félek, hogy elkényeztetjük így és magunkhoz szoktatjuk. Kaptunk már ilyen megjegyzést is. Pedig mi csak aludni szeretnénk már végre :D és minden áldott éjjel igyekszem a saját ágyába szoktatni de nem halad a dolog
2020. aug. 22. 16:25
 3/13 anonim ***** válasza:
Vacsorára én nem adok az enyémnek bébiételt, mert azt nehezebb emészteni, mint a tápit vagy akár a tejpépet.
2020. aug. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tejpépet Kap, amire rá van írva, hogy éjszakára ajánlják, tejbegríz általában
2020. aug. 22. 17:56
 5/13 anonim ***** válasza:
Megnéztem, én tettem-e fel ezt a kérdést félálomban....:D ugyanekkora lányunk ugyanezt csinálja. Én kivagyok, mert mellette nincs elég helyem, nem alszom jól, ő viszont csak mellettem, cicivel a szájában tud nagyot aludni. Nappal nem is tudom lerakni, mert rögtön sír. Minden 2. éjszaka sikerül pár órát a kiságyban töltenie, de sokszor át sem lehet rakni. Ha felébred és sír, kizárólag a cici nyugtatja meg, ha férjem veszi ki, tudomást sem vesz róla. Még a cumit sem fogadja el. Tegnap éjjel mellettem rugdosott és forgolódott végig, máskor azért jobb. Nem hiszem, hogy ez normális. Ha találsz megoldást, kérlek ìrj. Köszi!
2020. aug. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Derwer ***** válasza:
54%

A fiam is 9 hónapos, és 3-6szor ébred még az éjszaka. (10től kB 9ig alszik)

Tehát bár at kellene aludni, bőven akad aki nem teszi... (a szülők nagy sajnálatára)


Nálunk amúgy sose volt bébi kaja nem kellett neki, darabos hozzátáplálás van, mégis kell neki a cici éjszaka.


Nalunknazbszokitt segíteni ha felébred, hogy simogatom a hátát (hason alvó) , egy próbát megér.

Napközben meg mindig fehérzajjal alszik. (így nem kell Annyira csöndesnek se lenni...)

2020. aug. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Amit leírtál, az így normális. Akinél nem így van, az vagy nagyon szerencsés (ez a ritkább), vagy alvástréningezte a gyereket (ami a kötődés szempontjából nagyon nem ideális). Amit csinálsz, az nem elkényesztetés, hanem a baba igényeinek válaszkész kielégítése. Sajnos ebben a korban még nem érett az idegrendszerük annyira, hogy képesek legyenek magukat nyugtatva, segítség nélkül el-/visszaaludni. Ez idővel változik. Segíteni tudsz neki "segédeszközök" beépítésével a rituáléba: pl alvó kendő, állandó altató zene esetleg fehérzaj. Így egy idő után elég lesz ezek kombinációja a jelenléteddel de pl már nem kell cici. Majd lesz idő, mikor már elég lesz egy kis hátsimogatás elalváshoz és az éjszakai megébredésnél ott lesz a biztonságot adó szundikendő. De amíg ez nem alakul ki, addig a legjobb amit tehetsz ha válaszkész vagy az igényeire. Ha ez az, hogy melletted aludjon, akkor alakítsátok úgy, hogy nektek is jó legyen. Pl hatalmas matrac a földön.
2020. aug. 23. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%
Hetes. Tipikus szűklátókörű anyuka. Nem csak az alvástréning (sírni hagyás) létezik.
2020. aug. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
Nyolcas. Szűklátókörűnek nem mondanám magam, de ha te így ismersz, ám legyen. Nem írtam sehol sírni hagyást. Alvástréninget írtam, ami a baba igényeivel szemben, trenírozva kialakított viselkedésminta. Számomra a baba első évében az igényeire válaszkész reagálás jelenti a biztonságos kötődés kialakítását. Ebbe én nem fogok tréninggel beleszólni amíg nem tudom és érzem, hogy idegrendszerileg és/vagy érzelmileg kész nem lenne rá.
2020. aug. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
36%
A válaszkészség ez esetben mártíromságot jelent. Ha a gyerekemnek baja van, akkor segítek rajta. Mar pedig ha nem alszik rendesen, az nem azért van, mert hiányzik neki anya, hanem mert anya valamit roaazul csinál.
2020. aug. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!