Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért kel ennyiszer?!

Miért kel ennyiszer?!

Figyelt kérdés
Kisfiam lassan 10 hónapos, és 4 hós kora óta minden egyes éjjel ébred vagy 4x. Mindig a fogára fogom, de nem akarom elhinni, h nincsenek jobb időszakok. Kb. 1 hós korától kapott tápszeres pótlást, tehát sosem volt iszsz. Mostanra 3 étkezés van kiváltva, a cici az csak elalváshoz van. Mert igen, napközben is csak cicivel tudom elaltatni, és amint megpróbálom átrakni a kiságyba, fent is van. Éjjel is ha kel, mindig megpróbálom előbb ringatni, énekelgetek neki, simogatom de csak üvölt és végül a cicin köt ki. Ott pár perc és megnyugszik, jobb esetben alszik is. De van, hogy ha el is alszik, cumizik rajta, és ha el akarom venni a cicit, egyből fent is van. Nagyon fárasztó, hulla vagyok minden nap. Le lehetne szoktatni egy ekkora babát a ciciről? Ha igen, hogy? Vagy ha volt valaki hasonló cipőben, mikor lett vége? A cumit utálja.
2020. szept. 23. 23:20
 1/3 anonim ***** válasza:
25%
Hát én nem tudom, de ha magamból indulok ki, hát én is szívesebben alszom igazi cicivel a számba, mint azzal a mű cumival. Talán neki is ez fekszik jobban. :)
2020. szept. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%

Először a nappali első altatást kell szoptatás nélkül megoldani (jobban bírod az átnevelést, mint éjszaka).

A kiságyban szokott lenni màskor? Biztonságban érzi ott magát? Ha nem, kezdjetek el ott is játszani. Beteszed a kedvenc játékait, játszotok, énekelsz vagy mesélsz neki, amit szoktatok.

A lefekvés előtt van valami rituálé, amiből tudja, hogy most alvás jön? Vagy a szoptatás ez? Helyette kell egy alvós állat, besötétítés vagy egy altató cd, amit mindig beteszel.

Ha ezek mennek (egy-két hét), akkor lehet tovább lépni és már a szoptatás helyett a rituálé után betenni az ágyába. Ha sír nyugtasd meg, beszélj hozzá halkan és kedvesen, és ha kell vedd ki, majd ha megnyugodott, fektesd vissza. Párszor biztosan el fogjátok ezt játszani, de kitartàs, 3-4 ilyen fektetés után menni fog így is az alvás.

2020. szept. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Nem akarlak elkeseríteni, vannak ilyen testkontaktus igénylő gyerekek. Aludj vele, könnyebb lesz. Ne hidd, hogy akinek egyedül alszik az ügyes és jól nevelte. A nevelés később látszik majd meg. Én -tök nyugodt, boldog anya vagyok, mégis van egy nagy testkontaktus igénylő, viszonylag sírós babám. Tesóm -félesége egy idegzsába, depis, gyógyszert szed, mindig ki van akadva, a gyereke nyugodt, alvós baba. Cumival a szájába bárhol elalszik.🤷‍♀️
2020. szept. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!