Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem akar aludni a 11...

Miért nem akar aludni a 11 hónaposom? Segítségre van szükségem

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek, mert mar teljesen tanácstalan vagyok 😔 11 hónapos kisbabámnak teljesen elromlott a nappali alvása,ami eddig sem volt valami jó...9 honapos volt mikor át tért az egyszeri alvásra es most mar azzal az egyel is gond van...eddig a reggeli ébredéstől kb 4 óra hosszat volt ébren és ugy altattam.. aztan egyik napról a másikra 3 ora elteltével jelezte h álmos (ez kb 2 hete volt) es most pedig nem hajlandó elaludni csak pl most reggel 8-tol 😒 ordít mintha a bőrét nyúznám....szörnyű erzes h nem tudom elaltatni a saját gyerekemet. Mindig sokat változott az altatas módszer. Kb 2 hónapja egyutt alszunk el a nagy ágyon úgy h az ölembe ül es a mellkasomon elalszik...ugy latom ez sem jó már...de h altassam magam mellet ha leteszem es ugy csinalok mintha aludnék folyamatos elmaszik es lemaszik az ágyról....ti h csináljátok? Mi lehet vele 2 napja? Az őrületbe kerget az egész...rettegek h el akarja hagyni ezt az egy alvást is 😒 amugy jk kedve van es nagyon aktív...sokat van levegőn is...nem tudom mit tehetnék még 😏

2020. okt. 10. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:
27%
Ne eroltesd annál rosszabb lesz. Nagylanyom ahogy megtanult járni nem volt hajlandó aludni és pont ő is 11honapos volt. Próbáld ki hogy egy napig nem altatod be nappal ha kibírja úgy hogy nem lesz nyűgös akkor lehet nem kell neki a nappali alvás. Lehet este konnyebben is elaludna ha nem alszik nappal.
2020. okt. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Estére ki van ütve es nem gondolod h egy 11 honaposnak még kell a minimum 1 alvás ?
2020. okt. 10. 19:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Első lányomnal én is így gondoltam hogy kell neki az alvás de ő másképpen gondolta. Akkor említettem a védőnőnek az volt aválasz hogy lehet nem igényli az alvást. Második lányom 14honapos O saját maga ha álmos megy és be fekszik az ágyába és alszik.
2020. okt. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1-es, ne viccelj... Egy ekkora gyereknek kell a nappali alvás. Az idegrendszerük így tud jól fejlődni. Én még azt is megkockáztatnám, hogy nagyon korán váltott egy alvásra. Kb 1-másfél éves korukban szoktak áttérni egy alvásra. Persze nem minden baba egyforma, ebben nyilván vannak eltérések, de az én kisfiam pl 10 hónapos volt, amikor 2 alvásra váltott 3-ról. Most lesz 16 hónapos és majd kb most próbálkozunk meg az 1 alvással.

Kérdező! Én próbálgatnám a helyedben az ébrenléti időket tologatni. Próbáld meg, hogy ébredés után 5 órával viszed aludni, ha ott közben felébred, akkor altasd vissza, ha tudod. Este meg ébredés után mondjuk 6 órával vidd aludni. Este mindig kicsit többet tudnak ébren lenni, mint délelőtt. Pár napot adj ennek, ha ezt megszokja és beválik,akkor így jó neki. Ha nagyon nem, akkor én ideiglenesen lehet visszatérnék a 2 alvásra. Lehet az is, hogy ez még kevés alvás neki és túlfárad. Olyankor is produkálnak ilyen dolgokat, amiktől azt hiszed nem álmos, de valójában már túl fáradt ahhoz, hogy el tudjon aludni. Tudom, furán hangzik, de sajnos ez ilyen.

2020. okt. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!