Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Újszülött kiságyban altatása?

Újszülött kiságyban altatása?

Figyelt kérdés

Kéthetes kisfiamat nem tudom letenni a kiságyába. Hiába altatom hosszan, amint leteszem, vagy egyből ébred, vagy nagyon kis idő múlva. Olvasom itt, hogy sokan első perctől kiságyban altatják, nektek egyszerűen csak aludt benne és kész? Vagy hogy kell elképzelni, van ennek valami trükkje? Vagy babafüggő? Nappalra van egy babafészkünk, de abba is csak ritkán sikerül letenni.

Most velünk alszik.



2020. okt. 23. 07:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Babafüggő. Mindkét gyerekem azonnal aludt az ágyában, nem kellett semmi praktika.
2020. okt. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát az van, hogy a babák sem egyformák ám. Lehet túl nagy, tág neki a kiságy vagy hideg, bármi lehet vagy épp csak a közelsègedre vágyik. Az én kislányom mikor ujszülött volt mindig a karmozgására ébredt meg, áttekertem egy kis pléddel és aludt mint a bunda. Probálgasd nálatok mi válik be.
2020. okt. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálam az első pár hét káosz volt, óránként megébredt, semmi rendszer nem volt se nappal, sem éjjel. Nem tudom hogy mi segített, összeolvastam mindent a neten, próbáltam azokat a tanácsokat hasznosítani. Sajnos az is lehet, hogy valójában csak véletlen egybeesés, de végül sikerült. Azt is fontos kiemelni, hogy az én babám tápszeres, és ők sokszor máshogy működnek (legalábbis ismerősi körben azt látom, hogy az anyatejesek általában rosszabb alvók az iszsz miatt).


Következetes próbáltam maradni, és ragaszkodtam a kiságyhoz, bár az eleje nagyon kimerítő volt, mert kb. ugyanez a helyzet állt fenn. Addig minden este ugyanazt a napirendet követtem, fürdetés, etetés, nagy villany lekapcs, kisvillany fel, játszószőnyeg elrak, stb. Elaltat, lerak, ébredés, etetés, újra elaltatás, lerak, stb... Az áttörés úgy egy hónapos kora körül jött, amikor észrevettem, hogy már hajlandó egy-két órát aludni a kiságyban éjszaka, és ha kiébred, akkor sem ordít azonnal, hanem nyökögve próbálja magát visszaaltatni. Pár éjszaka próbáltam követni a "felvesz-letesz" elvet (csak akkor vettem fel, ha sír, ha nyökög és láthatóan elaludni próbál, akkor nem), simogattam, susogtam neki, és sikerült magát visszaaltatnia így. Aztán egyre többször sikerült neki (megaludt 4-5 órát a kiságyban). Most háromhónapos, és pár hete átalussza az éjszakákat. A kiságyban.


A nappali alvás más tészta, rászokott a babakocsira és a kanapéra, mert eleinte így próbáltam "elválasztani" a nappalt az éjszakától. De kezd ez is rendeződni, napi több kis alvása van, és délelőtt-délután 1-1 nagyobb. Azonban nem a kiságyban, bár mióta ilyen ügyesen alszik éjszaka, nem is forszírozom.


De ismétlem, ez a mi esetünk, nem 100%, hogy másnál működik :( Sógornőm is babázik, a két baba között nincs egy hónap, ő két hónapja nem alszik két óránál többet, akármit csinál...

2020. okt. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Az én babám is ilyen volt,de már a kórházban sem aludt a kiságyban.. csak rajtam,én meg ki is vettem minden nyikkra.. most iszom a levét,mert 2 hónapos és velem alszik. Apa kint a kanapén mert fél,hogy ráfekszik,meg amúgy is ki kell magát pihennie a munka miatt. Szopis babám van, 4x legalább felkel. Ha kevesebbet kell majd szoptatni, megpróbálom beszokatni valahogy. Bár igazából nem zavar,szeretem ha mellettem van és ki sem kell szállni etetni.
2020. okt. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a fészket beletenni a kiságyba. Nekem az elejétől a kiságyban alszanak éjjel, van hogy rajtunk aludtak el, vagy ringatva, de mindig beleraktuk őket.
2020. okt. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én az elején úgy tettem be, hogy szoptatás után kókuszpólyába tettem le, azt utána könnyebb volt átmozgatni a kiságyba.

De tök mindegy volt hogy 6 hónapig aludt kiságyban, mert megindult a mozgásfejlődés (egyszerre kezdett kúszásból mászni, ülni, felállni) és a kiságy csak ketrec lett neki, amiben minden nagyobb fordulásnál ébred... Így most a mi ágyunk mellett egy matracon alszik. Itt fekve meg tudom szoptatni, ha belealszik (és én se alszom el) vissza tudok menni az ágyunkba. Sokkal kényelmesebb ez így nekünk, mint ki-berakosgatni.

2020. okt. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na hat végül olyan 6 honapos volt, mikor le lehetett tenni végre 😆
2022. júl. 8. 10:26
 8/8 anonim ***** válasza:
4es vagyok. A fiam még mindig velem alszik. :) de már nem is lenne jó nélküle. Ha lesz másik gyerek,ő is velünk fog aludni.
2022. júl. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!