Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Másoknak mik a tapasztalatai...

Másoknak mik a tapasztalatai altatással kapcsolatban? 13,5 hónapos babank elaltatasahoz 45 perc sétálva ringatas szükséges. Éjjel 2 óránként kel, ilyenkor általában 10-15 perc alatt visszaalszik. Folytatom lent.

Figyelt kérdés

22 és 23 óra között alszik el éjjel. Altatasi ritualeja van (fürdetés+30-40 perc nyugis játék). Napközben általában 40 percet alszik. Kisebb korában is kelt éjszaka kb 2 óránként.


Köszi azoknak, akik normális hangnemben megosztják a tapasztalataikat.



2020. okt. 29. 20:27
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
78%

Eddig csak figyeltem a kérdést, de most már én is írok.


#40!

Az általad idézett választ a kommentelő azoknak szánta akik meg vannak róla győződve, hogy maguknak köszönhetik, a kiságyban alvó babát. Pedig nem így van.

Vannak jól alvók, akik első perctől kezdve alszanak ügyesen, vannak olyanok akik kicsi, vagy csendes elégedetlenkedés után azért elalszik hát simivel vagy énekléssel. És vannak olyanok akik üvöltenek ha nem ringatják őket, vagy nem kap cicit vagy akármit. A lényeg az, hogy ez nem egy rossz szokás, hanem egyszerűen idegrendszerileg nem tart ott a baba.


Azt gondolom, hogy azok az anyák akik ha nyernének maguknak egy ilyen üvöltő gombócot rögtön belátnák, hogy bizony nem az anyán múlik ez hanem a szerencsén.


Néha születik is egy két ilyen komment hasonló kérdéseknél, hogy a második gyereknél jött rá hogy mennyire szerencsés volt az elsővel az alvás tekintetében.


De azzal maximálisan egyetértek, hogy meg kell próbálni más módszereket ha a szülőnek már teher a szokott módja.

Nálunk az elején igényelte a ringatást aztán már csak azt hogy rajtam aludhasson el. Végül 8 hónaposan fordult le rólam minden helyzetben, akkor szokott rá hogy mellettem a nagy ágyon alszik el, és csak utána raktam át a helyére.

De születése óta sírva aludt el, és nagyon nagyon hosszú folyamat volt mindig az altatás.

Már 2 éves de még mindig hosszú idő mire le tud lazulni. Átlagosan egy órát altatok, de már csak annyi nehézségem van hogy végig beszélnem kell, mert azt szereti.


Tényleg érdemes kipróbálni más módokat, és nem feladni rögtön. Nyilvan nem azt mondom hogy sírjon csak, majd megszokja.. hanem úgy értem hogy hagyni egy kis időt a bevezetésre. Lehet hogy az adott módszer pár perc sírás után mégis beválik. Ez nem sírni hagyás hisz ott vagy vele, és bár még pici, azért már nem kisbaba, már sok mindent megért a világból.

Ha nem válik be akkor újabb módszer. Légy bátor, amíg nem a sírni hagyós módszert választod addig a világon semmilyen kárt nem okozol a lelkében. Max lesz néhány még nehezebb estéd.


Én biztos először valami átmenetet próbálnék. Pl csatosban feltenném a hátamra. Így a ringatás megmarad de neked jóval kényelmesebb és közben esetleg az esti mosogatást is letudhatod.

Meg lehet próbálni nagy ágyon altatni hátha az tetszene neki. Esetleg saját leesés gátlós ágy (ha még nincs neki). Esetleg mesekönyv nézegetés, ha vevő rá (ebben a korban azért még nem biztos). Esetleg halk zene. De az biztos hogy egy nehéz altatható gyerekkel nem jó ötlet lefekvés előtt játszani.

2020. okt. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
57%
Mit csinál napközben? Ki van elégítve a mozgásigénye? Van lehetősége önálló felfedezésre, mozgásra, amiben kifárad?
2020. okt. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
71%

42, közben én is agyaltam még. szerintem az altatással nem tudsz mit kezdeni, a legtöbb gyerek igényli. Mint már írtam én ölben hintaszékben ringázom szopi után kicsit. Hordozóban ( mei tai van) azonnal beszunyál, de ott altatni nem akartam, én azt csak sétához meg nyígós napon otthon használom, de akár ezt is kipróbálhatod kérdező,hátha bejön. ( szerintem körülményes lekötni a hátamról, felébred rá úgyis)

A gyakori kelések okat kéne kideríteni. Lehet tényleg nincs eleget levegőn. Mi délelőtt meg délután is kint vagyunk,ma kb. 4,5 órát voltunk a szabadban. Ha szereti a járókát és van terasz, oda is kirakhatod felöltözve játszani míg te főzöl mondjuk. Ha tartós marad az éjszakai gyakori kelés ( nem feltétlen kell még ennyi idősen sem átaludni az éjszakát, de a 2 óránkénti kelés már nem oké ennyi idősen szerintem) esetleg meg lehetne nézetni neurológussal, konduktorral, nincs e valami idegrendszeri baja. Csekkold a szobáját, jó e a hőmérséklet, nem izzad e túlzottan, érdemes átgondolni miben altatod (hálózsák tényleg nagyon praktikus),esetleg áttenni a kiságyat máshova, vagy ha minden kötél szakad bevinni a ti hálótokba vagy neked betenni oda egy heverőt ( van gyerek, aki 2-3 éves koráig nagyon igényli az anyja fizikai közelséget alváshoz is). Tapasztald ki, hogy a vaksötét jó e neki vagy az éjjeli fény ( ennyi idősen már szeretik a kis cuki éjjeli fényeket, lehet pl a kedvenc állata is akár)

Rossz alvás hátterében lehet tejallergia is. Nem írtad szopik-e még vagy kap e jó éjszakát tejitalt/tejpépet. Jó a matraca, szereti az ágyát? Sírva kel? Milyen pózban alszik? Gondolom már nagyon sok mindent kipróbáltál, elképesztő kemény vagy, hogy ennyiszer kelsz, szuper anyukája vagy! Drukkolok, hogy megoldjátok a problémát! Majd írj, hogy esetleg bejött-e valami.

Nagy ölelés

2020. okt. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!