Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ha anyatejes babátok korán...

Ha anyatejes babátok korán átaludta az éjszakát, a kesőbbiekben is jó alvó maradt?

Figyelt kérdés

8hetes lanyom mar vagy 2 hete elkezdte kitolni a masodik ejjeli szopit, most 2 napja 7-8 orat alszik egyhuzamban. Masik ket gyermekem kb 9-12hosan aludta at, szoktatassal.


Remelhetem h a pici a hozzataplalassal mar tuti vegig aludni fog? Nyilvan fogzas, mozgasfejlodes akarmi befolyasolja majd, de ha kepes 8hetesen igy durmolni, abbol le lehet vonni barmi kovetkeztetest?


2020. dec. 19. 08:05
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
15 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Unokahugommal egyszerre voltunk terhesek.

Kisfia (az én keresztfiam💙), születésétől végig aludta az éjszakákat,míg az én lányom 1-2 óránként kelt.

Aztán 11 hónapos korukban fordult a helyzet. Az addig jól alvó egész éjjel fentvolt,míg a lányom végre aludt rendesen.

Szóval kiszámíthatatlan

2020. dec. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam csak 4 hónapos,de soha nem alszik 7-8 órát. Ha fáradt is,4 óra a max. De utána 1-2 óránként kel. :/
2020. dec. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, hogy 9 órákat aludt egyben. Most 10 hónapos és 2-3 óránként kel. Anyatejes, de sok mindent eszik már, vacsira is.
2020. dec. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Első perctől átaludta lényegében az éjszakát ( ha 7-8 óra átalvásnak számít) és ez később csak jobb lett. Kivéve azt a 2 éjszakát 5 hetesen amikor fájt a hasa.
2020. dec. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk az első 3 hónapban viszonylag szépen aludt, aztán beindult a fogcsírak mozgása, mozgásfejlődes és minden borult.3 évesen aludtam át újra az éjszakákat 🤦
2020. dec. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Baratnom elso gyereke nagyon koran ataludta anyatejeskent, aztan fel eves kora korul kezdett 1x ebredni, neha 2x, es ez sokaig megmaradt. Ot elegge megviselte, en nagyon orultem volna ennyinek.
2020. dec. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem 7 óra nem számít átalvásnak. Enyém éjjel 12-13 órát alszik és 2x kel közben. 7-kor alszik el hajnal 2 és 5-kor ébred. 2-kor szopik, 5-kor ringatva alszik vissza. Ma fél 8-kor kelt. 5 hónapos. 8 hetes koráig hajnal 2-ig 2 óránként majd óránként kelt és 5-nél nem aludt tovább. Most beindult a mászás meg jön a foga, de őszintén mi különalszunk és a bébiőr csak sírásra kapcsol be. Szóval van olyan, hogy hason teszem le a kiságy elejébe, és mire felsír már háton alszik a végében. Biztos, hogy matat, mászik éjszaka és ha együtt aludnánk, úgy erezném óránként kel..

Amúgy azért én azt látom, hogy aki újszülött korától jobb alvó, az később is az marad.

2020. dec. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ugy ertettem h 22kor eszik, 5-6kor kel az azert nagy szam egy anyatejes egyebkent 3orankent szoptatott babanal, plusz nekem is, tobbiekkel 3orankent keltem stabilan honapokig, masok ugye evekig nem alszanak zsinorban ennyit. De akkor ez meg valtozhat a tobbseg szerint.
2020. dec. 19. 13:12
 9/11 anonim ***** válasza:

8

Igen én sokszor aggódom,hogy kevés lenne a tejem,hogy nem alszik 4 óránál többet,míg másé reggelig alszik.. most pl.enni 2x kelt,plusz még 1x inni (gondolom szomjas volt mert csak 2 percig szívta a "vizesebb" első tejet aztán aludt is vissza. 10 körül aludt el nagy nehezen este,2-kor evett, 4-kor evett,majd 5-kor ivott. 6-kor ébredt,akkor már keltem én is. Sokszor még ennyit se alszok,mert óránként ébred. Szerencsére én elvagyok ennyi alvással, sokáig éjszakáztam,nappal meg amúgy se nagyon tudtam aludni. De aki mondjuk 8 órázik és eddig minden éjjel megaludta a 7-8 órát, annak biztos kemény lehet egy rosszalvó babával.

2020. dec. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2 hónapos koruktól nem keltek éjjel, most 2 és 3 évesek. 😊
2020. dec. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!