Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy csinálja az, akinek CSAK...

Hogy csinálja az, akinek CSAK ANYATEJES babája kezdetektől sokat alszik/átalussza az éjszakát?

Figyelt kérdés
6 hetes kislányom csak anyatejes, szoptatott baba, de minimum 3-4x kel éjjel, és van, hogy két etetés között nem alszik vissza. Elég kimerítő. Kezdetben kb 2 óránként kelt éjjel is, mostmár azért van, hogy kibír 3 esetleg 4 órát. Viszont ha egyszer alszik hosszabbat, utána fix hogy 2 óra múlva kel, vagy vissza se alszik. Szóval a kérdés: mit lehet tenni, hogy többet aludjon egyszerre? Vagy ez teljesen babafüggő, és bele kell törődni, hogy ő ilyen és kész, egyszer elmúlik?
2020. dec. 19. 11:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%
Az se biztos, hogy elmúlik... csinálni nem lehet vele semmit, max hagyni sírni. Ezeket az egyből átalussza az éjszakát meg leteszem oszt kész, az én babámmal foglalkozni se kell stb. történeteket azért érdemes fenntartásokkal kezelni. Hidd el, sokan csak vetítenek. Az én babám hasonló a tiedhez, az ember megszokja a terhelést. Én abból nem engedek, hogy este 9 és reggel 6 között éjszaka van, nincs játszás, villanykapcsolás, mászkálás stb, alvás van. Most 10 hetes, és olyan már nincs, hogy két kaja között ne aludna vissza, bár ő velünk alszik még, nem külön.
2020. dec. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

De utálom a ,,hagyd sírni" tanácsokat. Ne hagyd sírni. 6 hetes bakker! Nem hiába sír. Kellesz neki.

Enyém már másfél éves,de a mai napig legalább 3szor ébred. Régebben óránként. Ez van...majd nagyobb korában jobb lesz. Addig kitartás

2020. dec. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Két anyatejes fiam van, totál másképp aludtak és ettek, pedig ugyanúgy igyekeztem csinálni mindent. Az egyik 3-4 óránként evett és 3 hónaposan átaludta az éjszakát a saját ágyában, a másik 1-2 óránként ébredt rögtön üvöltve és csak 3-4 évesen aludt végig először egy éjszakát (pedig elég sok csodamódszer kipróbáltam már vele kínomban). Ja és elvileg egyes számú volt a hasfájós meg a lázongva fogzós meg a szeparációs szorongós meg a dackorszakos..., a másikkal minden éjszaka egyformán zűrös volt :D de napközben legalább ő mindig jókedvű volt.
2020. dec. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%

Az enyém anyatejes és elég hamar az első ébredése az esti 20-as szopi után hajnal 4körül volt. Most féléves és ez kitolódott reggel 6ra. Persze vannak idōszakok, amikor pár hétig mindig ugyanakkor felébred éjjel pl.oltás vagy mozgásfejlődés stb miatt. De aztán visszaáll a rendszer.

Nem tudom mitől függhet. Nem alszik velünk 1hónapos kora óta. Azt olvastam, az együtt alvó babák közül sokan azért ébrednek gyakrabban, mert érzik anya közelségét, a tej illatát, a szülők mozgolódását. Nem mindenkinek válik be minden.

2020. dec. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%
4 sztem az sem számít. Az én fia. Csak az első két hónapban aludt velünk, mert másképp nem bírt. Azóta saját szoba, saját ágy. 15 hós és még mindig kel legalább 2szer
2020. dec. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
42%

Kisfiam 6 hetes volt tegnap. 8 körül fürdik, utána még velünk van a nappaliban, bólogat, nézeget, alszik. 11-12 között eszik utoljára, onnantól a kiságyában alszik, sötétben a mi ágyunk mellett. Reggel 5-7 közöttig, változó. Akkor szopi és alvás 9-10 óráig. Napközben csak 20 perceket bólint, kivéve mikor kimegyünk babakocsival, akkor alszik 3-4 órát.

Nem tudom hogy csináljuk, leginkább szerencsém van szerintem. Mindemellett még soha nem hagytam sírni, én azt nem bírom hallgatni. Nappal rajtam alszik, imádja...és persze én is. Szerintm ez a kulcsa, hogy kiegyensúlyozott és jól kötődik. Egy pár hetes csecsemőt nem szabad sírni hagyni. Sokszor elalváskor az elég hogy pár percre felveszem a kiságyból, megölelem, és teszem vissza megnyugodva.

Nekem már másodszor bevált, kislányom is ilyen volt. Mindketten csak anyatejesek.

2020. dec. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%

Sztem nem (feltétlenül) az anyatejen múlik. Egy ismerősömmel kb. egykorú gyerekeink vannak, az övé tápszeres, az enyém igény szerint szoptatott. Az övé kel többször.

Az én fiam lassan fél éves lesz, este fél 9-től hajnal 3-4-ig alszik, akkor eszik, utána visszaalszik még 2-3 órára. Jobb éjszakákon reggel 6-ig alszik egyhuzamban, de ez mostanában ritka. Hathetes korában még bőven kétszer kelt, 10 hetes korától átaludta az éjszakákat teljesen (9-10 órák ébredés nélkül, mi is a csodájára jártunk), aztán négyhónapos kora óta egyszer ébred. Semmit, de semmit nem csináltam direkt azért, hogy ez így alakuljon. Amikor kér, kap enni. amikor reklamál, fölveszem (a józan ész határain belül, tehát ha csak motoszkál, beszélget, nem rohanok oda felkapni). Viszonylag van napirendünk (nem órára pontosan, de a programok sorrendje azonos), rengeteget van levegőn, sokat van a földön mozogni. Vszleg ez utóbbi kettő hozzájárul, hogy jól alszik, de szerintem mázli kérdése is. Én is ugyanígy voltam tartva csecsemőként, mégis 7-ből 5 éjjel kétszer ébredtem 9-10 hónapos koromig.

2020. dec. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ez babafüggő. Meg amúgy változik is. A lányom 6 hetesen még átlag kétóránként ébredt, utána volt egy nagyon jó másfél-két hónap, amíg 2-3x éjszaka csak egy gyors szopira, aztán most meg egymást váltják az óránként felébred és szopizni akar és ringatva lenni és játszani meg az éjszaka összesen egyszer tápolós esték. 5 hónapos, a foga is jövöget, a mozgásfejlődése is alakul (nagyon készülődik a kúszás, a forgolódás már bőven megvan), szóval sok mindentől függ. Ugyanúgy csak anyatejjel etetem a kezdetektől fogva, semmi nem változott, egy szobában alszik velünk, de külön kiságyban (eleinte babaöbölben aludt, de szerintem zavarta, ahogy ott mocorgunk mellette, azóta mintha kicsit jobb lenne a helyzet), és mégis teljesen eltérő egymástól két hét is akár, az átlagot tekintve.

Idegrendszeri érés függvénye, hogy mikor fogja átaludni az éjszakát. Nem tudsz ezzel mit kezdeni, ki kell várni, hogy eljusson oda a kis idegrendszere. Kitartás, hozzá fogsz edződni. Illetve 300 mg koffein/nap szoptatás alatt is megengedett, ez kb 3 espressonyi mennyiséget jelent. Ha esetleg érdekelne :D

2020. dec. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%
Szia elso babam 4 hos 1x v 2x kel szuletesetol kezdve mostanaban inkabb 1x. Ejszaka cicin alszik el atrakom a kisagyba ha szol kiveszem cici visszarak alszik. Semmi kulonoset nem csinalok, szerintem babafuggo ugyhogy ne hibaztasd magad semmiert.
2020. dec. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
67%
Nekem 2 hónaposan már mindkettő aludt 10-12 órát egy moccanás nélkül, de fogalmam sincs, miért. Nem gondolom, hogy rajtam múlt volna, sosem hagytam őket sírni.
2020. dec. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!