Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 éves (valószínűleg) hiperakt...

2 éves (valószínűleg) hiperaktív gyerkőcöt hogyan altassak el délután a bölcsiben?

Figyelt kérdés

Adott egy cuki, mosolygós kisfiú, aki sose áll le, egyfolytában megy, nem tud egy pillanatra sem megülni a popóján, sosem azt csinálja, amit kérünk tőle a bölcsiben, egyáltalán azt is nagyon nehéz elérni, hogy rád nézzen, ha szólsz hozzá...

Tudom, hogy ennyi idősen még nem diagnosztizálnak se hiperaktivitást, se figyelemzavart, de az tény, hogy másabb, mint a többiek.

Úgy érzem, egész jól tudom kezelni a helyzetet, az altatást kivéve. Egy szobában alszik az összes kisgyerek ebéd után, sajnos nem megoldható a külön helyiségben vagy rácsos ágyban való altatás.

Az a probléma, hogy bár ez a kisfiú már ebéd előtt hulla fáradtnak tűnik, ahogy megissza, amit alvás előtt kap, felélénkül, és menne mindenfelé... A többieket viszonylag könnyű elcsendesíteni, de őt lehetetlen. Élvezi, hogy rosszalkodik és te foglalkozol vele, ha raszólsz, kinevet. A maga kis halandzsa nyelvén folyamatosan mondja a magáét, tapsikolni próbál, zizeg, láthatóan nem tud lenyugodni, dobálja magát. Végül nagyon-nagyon nehezen győz az álmosság.

Már próbáltam mindent: simogattam, az ölemben kétszer elaludt, utána már az se használt. Szándékosan nem néztem a szemébe, nem figyeltem rá, hátha megunja, de olyankor elkezd sikítozni, hangoskodni, és kénytelen vagyok raszólni. Próbáltam azzal büntetni, hogy elvettem a cumiját, mondván, ha nincs csöndben, nincs cumi. Ilyenkor is hatalmas visítás van és vergődik a matracon. Nem érdekli sajnos egyáltalán, ha beszélek hozzá ilyenkor...

Tud valaki tanácsolni valamit, bármit? Szeretnék megtanulni ebben a helyzetben is jól reagálni.



2021. jan. 16. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Vegyél hangos, ütemes mély levegőket, szuszogj nagyon hangosan és lassan, át fogja venni a ritmust, az magától nyugtatja és ha nincs zörej, bealszik.


Segít, ha nem simogatod, hanem ráteszed a kezed, vagy megöleled alvásnál. Illetve több takaró nyugtat, szorongástold, ha valami ránehezedik..


Nálunk ezek jöttek be, az én gyerekem is ilyen volt.

2021. jan. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mit iszik alvás előtt? A cukros, édes italok az én fiamat is felpörgették. Nem lehetne alvás után adni neki, és alvás előtt csak sima vizet vagy cukormentes teát/tejet?
2021. jan. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sima rizstejet kap alvás előtt.
2021. jan. 16. 22:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Oké, akkor nem biztos, hogy azzal van a gond. Nálunk még ezek váltak be valamelyest: besötétítés, halk éneklés vagy zene, ami leköti a figyelmét, alvós plüss vagy más játék, amit ő választ, és amit együtt lefektettünk, halkan magyaráztam neki, hogy most a plüss is alszik, összebújás. Nekem is mellette kellett maradnom elalvásig, másként felkelt, elmászkált. A cumiját ne vedd el, mert az megnyugtatja.
2021. jan. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Frontin
2021. jan. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!