Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Egyik nap sokat alszik, aztán...

Egyik nap sokat alszik, aztán alig, ez normális?

Figyelt kérdés
1 hónapos babám már hetek óta így "működik": 1-2 napig nagyon jókat alszik nap közben, akár 2-3 órát is egyben, aztán 1-2 napig nyugtalan az alvása, nappal nem alszik egyben fél óránál többet. És ez így váltakozik. Tudom, hogy napirendje ilyenkor még nem nagyon lehet, de így még a fürdést és az esti altatást is nehéz nagyjából azonos időben csinálni, hiszen van, hogy olyankor aludna órákig, más napokon meg már nem tud mit kezdeni magával. Meg persze sajnálom a nehezebb napokon, mert láthatóan nem alussza ki magát és nyűgös a fáradtságtól. Lehet, hogy az időjárás befolyásolja ennyire? Éjszaka általában nyugodt az alvássa, de van, hogy 2-szer eszik, van, hogy 3-szor, és nehezebb napokon néha alig tud visszaaludni. Hozzá kell tennem, hogy eleve csak karban alszik el, és legalább fél óra az altatás a jobb napjain is. Nem mi szoktattuk erre, születésétől fogva ezt igényli. Szerintetek mi befolyásolja így az alvását? Más babáknál is megfigyelhető ez? Lehet valahogy segíteni neki, hogy kialudja magát?

2021. febr. 12. 10:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Szinte ugyanez van az ugyanennyi idős fiammal. Én is gondolkodtam rajta, hogy ez normális-e, de szerintem igen, mert anno a lányommal is így volt. Igaz, őt könnyebb volt altatni. Beraktam az agyába és aludt is. De a fiammal nem ilyen egyszerű. Sokszor csak kézben alszik el, de olyan is volt, hogy magamra kellett tennem hordozóba. Amúgy az időjárás is okozhatja náluk ezt a rendszertelenséget szerintem. Vagy csak nem alakult ki még náluk a napirend. Mondjuk múltkor voltunk státuszon és volt olyan kérdés, hogy kialakult-e már a napirendje. Tehát akkor már aktuális lenne? Én korainak tartom. De az is lehet, hogy minden gyerek más.
2021. febr. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tőlünk azt kérdezte a védőnő hogy kezd-e kialakulni a napirend. Mondjuk az evéseket már úgy alakítja, hogy némi rendszer van bennük, 6szor eszik nappal és mindig ugyanabban a másfél órás intervallumban van egy-egy evés, ennél pontosabban még nem tudjuk csinálni. Illetve ahogy írtam, próbálom az esti rutint kialakítani. De az alvásban nincs semmi rendszer... Az megnyugtat, hogy nincs ezzel egyedül, de gondolom a te fiad is igényelné a nagyobb alvásokat. És engem ez zavar, hogy szegény elfárad, de nem tud jót aludni.
2021. febr. 12. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!