Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Az alvási időket minden...

Az alvási időket minden esetben betartod?

Figyelt kérdés

A délutáni alvás és esti fürdés/alvás időpontját akkor is betartod ha programotok van? Időben hazaindultok, hogy ne legyen csúszás? Illetve, ha úgy van program barátokkal, vagy családi találkozó, vagy bármi más ami érinti a délutáni alvást, hogyan oldjátok meg? Főleg ha a gyermek más helyen nem alszik jól.

Főként olyan érdekelne, ahol már csak 1x max 2x alszik napközben.



2021. febr. 23. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
A gyerek bealszik, ha álmos, simán a babakocsiban is, úgyhogy nem szoktam ilyennel foglalkozni.
2021. febr. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem
2021. febr. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Ilyenen nem stresszelek, ha fáradt a gyerek aludni fog. Ahol nincs olyan ágy ahová le lehet rakni ilyen esetben, akkor mindig viszünk utazóágyat, illetve szabadtéri program és jó idő esetén babakocsit. Ha látom hogy fáradt, lerakom aludni.
2021. febr. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a fiam 1 éves kora előtt nagyon rugalmas voltam ilyen téren. Valóban ha fáradt volt simán elaludt babakocsiban,hordózókendőben vagy vendégségben egy csendesebb szobában is. Viszont miután betöltötte az 1 évet át is állt az egy hosszabb alvásra. Azóta csak itthon tud jól aludni és én ezt tiszteletben tartom. Kell neki az a másfél-két óra nyugodt alvás. Utoljára anyáméknál voltunk,egész nap szerettem volna náluk lenni. Alig bírtam elaltatni,annyit volt fent egyhuzamban amennyit eddig még soha és fél óra után felébredt. Hát azt a nyűgöt utána. Nem tudtam kit sajnáljak jobban,őt vagy magamat. Azóta sem csináltam vele egész napos programot. Vagy délelőtt vagy délután megyünk. Az alvása mindig itthon történik,ehhez ragaszkodom. Az esti rutinunkhoz szintúgy. Max fél óra csúszás lehet,annal több nem,mert akkor én már sík ideg vagyok. Érdekes mert az alapvető természetem nagyon spontán és laza,de mióta megszületett a fiam szeretem a rendszert. Nem szeretek időben nagyon elcsúszni. És úgy látom ő is így kiegyensúlyozott. 16 hónapos már megvannak a kis megszokásai.
2021. febr. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam még a kocsiban is csak akkor alszik el ha pont alvás időre esik, volt hogy a 2 órás balcsi utat végig verődte (direkt délben indultunk, hogy elaludjon) haza értünk betettem az ágyába és már aludt is.

Az a szerencse, hogy neki 1 óra alvás is elég, nem sokkal nyűgösebb, mint amúgy. Így úgy indulunk, hogy tuti elaludjon a kocsiba.

2021. febr. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak vàlaszolòk, akik azt ìrjàk, ha àlmos ùgyis elalszik. Nekik màzlijuk van :D


Pròbàlunk ùgy időzìteni, hogy kb. Alvàsidőre otthon legyünk, vagu megpròbàlom az aktuàlos helyen elaltatni a lànyom.

De nem törtènik semmi, ha ritkàn nem sikerül.

2021. febr. 24. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

Mi csecsemőkora óta nem ragaszkodunk az óramű pontossághoz.

Pont ezért, hogy rugalmasabb legyen a gyerek.

3hósan nyaralni voltunk vele, 6hós volt mikor egy falusi fesztiválon este későig... stb...

Már csak 1x alszik, akkor ha fáradt. Van hogy 11kor, van hogy 1kor.


Este meg ha akarnám se tudnám elöbb lelőni, mint ahogy elálmosodik. Van 9kor alszik, vagy 11kor...

2021. febr. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%
Azért ezek fontos rutinok. Úgy alakítom, ahogy megszokta. Persze nálunk is közbejön pl. Pont alvás időben való utazás, de ritka. Olyankor alhat a kocsiban, de az mégsem olyan, mint amikor az ágyában alszik 2.5 órát. Én azt gondolom, hogy néha belefér, de gyakran nem jó az senkinek.
2021. febr. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!