Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Rá szoktátok hagyni a gyerekre...

Rá szoktátok hagyni a gyerekre az alvást?

Figyelt kérdés
Egy éves a lányom, üvölt, üt-vág, ha altatni akarom. Ma összesen 20 percet aludt délelőtt. Kint voltunk az udvaron, másfél órán keresztül mászott kint. Egy órája bent vagyunk, itt is zúz. Megpróbáltam elaltatni, de ha csak annyit csinálok, hogy besötétítek az alváshoz, már üvölt. Belefáradtam, hetek óta ez megy, én most már úgy vagyok vele, hogy ràhagyom, ha nem alszik, hát nem alszik, max üvölt a kimerültségtől... Ti mit csináltok, ha semmiképp nem akar aludni a gyerek? Komolyan már kezdem azt hinni, hogy valami nincs rendben vele, enni is alig akar. Értelmileg nincs baj vele, rendkívül okos és ügyes, csak nem eszik és nem alszik... 🤦‍♀️
2021. febr. 25. 15:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
12%

Én a helyedben már rég felpofoztam volna. Hát nehogy már a taknyos mondja meg, mikor van az alvás idő.

Jobban meg kellett volna nevelned. Az enyém nem hisztizik, hanem ha azt mondom alvás, akkor alszik.

2021. febr. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Oo

Egy (1) éves gyerekről van szó :D

2021. febr. 25. 15:10
 3/23 anonim ***** válasza:
22%

Tehát semmit nem csinál amit neked kellene koordinálnod. Nagyon nem jó úton haladsz ezzel, hogy " ráhagyom mert belefáradtam "

Ha 3 évesen felpofoz is ráhagyod mert belefáradsz nevelni?

A sarkadra kell állni, te vagy a felnőtt elvileg te neveled őt. Ha már egy évesen nem tudod irányítani ott később nagy gondok lesznek.

2021. febr. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
47%
Az elsővel egyet értek, kivéve a verésben, az nem nevelési módszer. Az a nevelés csődje. De valóban állj neki nevelni.
2021. febr. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
81%

#1 vagyok. Én ezt csak viccnek szántam, elég durva, hogy mindenki komolyan veszi. :D

Miért kéne erőltetni az alvást? Hadd aludjon amennyit és amikor jólesik.

2021. febr. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
82%
Egy 1 évesre biztosan nem hagynám rá sem az alvást, sem az evést, tekintettel arra, hogy mindkettőre szüksége van.
2021. febr. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
81%

Biztos nem hagynám. A középső kis makacs boszorkányomnak voltak ilyen időszakai, amikor átordította a napokat, mert dacból nem akart aludni, de fáradt is volt. Igaz, inkább 2 évesen.

Én ilyenkor melléfeküdtem, és addig püfölgettem a popsiját (miközben üvöltött, mint a sakál :D ) amíg az ütemes rázkódástól el nem aludt. Aztán volt olyan, hogy üvöltve ébredt. :D

Igen, rohadt fárasztó volt. De motiváljon, hogy ha sikerül elaltatni, legalább addig csend lesz. :)))

2021. febr. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%
1 évesre én se hagynám rá az alvást, szüksége van még rá bőven
2021. febr. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
76%
Esetleg átállítani napi 1 alvásra?
2021. febr. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy épp most hagyná el az egyik nappali alvását? Nálunk ez mindkét gyereknél simulékonyan ment, gyorsan vettük a jeleket, és onnantól maradt a napi egy. A nagynál három éves kora körül kezdett elmaradni a napi egy is, de aztán visszajött, szüksége volt még rá.
2021. febr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!