Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hagyjuk el a délutáni alvást?

Hagyjuk el a délutáni alvást?

Figyelt kérdés
Kétéves a lányom. Mostanában, ha alszik napközben, este 10-11 előtt lehetetlen elaltatni. Akármennyit alszik. Már azon gondolkodom, hogy elhagyjuk a napközbeni alvást. De ez jó lenne neki? Ekkorra gyereknek nincs szüksége még rá?

2021. febr. 26. 23:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb gyerek 2 èvesen mèg bôven alszik dèlutàn. Mikor az èn lànyom volt 2 èves ugyanez volt, tulajdonkèpp mindegy volt mikor aludt el ebèd utàn( àltalàban 13 órakor) ès mennyit aludt 22-22.30 körül aludt csak el. Viszont elhagyni mi pl mèg nem tudtuk volna mert ha nem akkor aludt el amikor szokott valamièrt, akkor kèsôbb dôlt ki 4-5 felè, addig bírta, akkor vègkèpp kèsôn aludt el este. Tehàt mèg jocskàn kellett neki a dèlutàni alvàs, ebbe belenyúlni nem lehet csak ha a gyerek megvan màr nèlküle is. Ez nàlunk 3 èvesen volt.
2021. febr. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is éjszakai bagoly, valószínű mi rontottuk őt el. Este 10-11-nél előbb nem alszik, ha nincs ovi. Ha van óvoda és korán kel, akkor is olyan este 10 körül alszik el. Ennek ellenére a délutáni alvásra még mindig szüksége van azokon a napokon, amikor reggel 7-kor kel. Ha 9-kor kel, akkor nem kell aludnia nap közben. 7 éves lesz hamarosan.
2021. febr. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk szintén ez a probléma. 3 éves. A délutáni alvás is nehezen megy. De ha elalszik, akkor alszik 2-3 órát is..Ma csak 1 órát aludt, örültem is,hogy végre időben fog elaludni és vissza áll a régi rend, de tévedtem. Amint alvásról van szó elkezd találgatni. Éhes,szomjas, stb és fél 11mire elalszik. Mi szerintem megpróbáljuk a holnapi napot alvás nélkül.
2021. febr. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hagyjuk!
2021. febr. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha van rá igénye akkor nem hagynám el,ha összeegyeztethető a család szokásaival a később fekvés.Egy egész délutánt vegighisztizo gyerekkel sem könnyű felnapokat kibírni.
2021. febr. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

23hos a fiam, a napokban írtam ki szinte ugyan ezt a kérdést.


Mi megpróbáltuk elhagyni. Csak rosszabb lett.

Alapba 7fele kel, délben alszzik 1 órát, majd este 10-11ig buli van.


Na valamelyik nap 2x egymás után kihagytuk.

7kor kelt, 2fele már esett-kelt. 4kor konkrétan azért bőgött fél órát, mert rászállt egy bogár a kezére. 5kor 20perc bőgés mert sáros lett a keze. Hozzáteszem ilyeneken az életbe nem akadt ki. Fürdésre már ha ránéztem is hiszti volt. Betettem a kádba, azért ordított. Kiszedtem akkor meg azért. Cserébe 10ig ugyan úgy fenn volt. És a "legjobb" éjjel 3x kelt, pedig max 1x szokott. A második nap még durvább volt. Ott már tényleg mindenen is hisztizett.


Azóta nem próbálkozunk ezzel. Marad este a virrasztás.

2021. febr. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, olyan is volt, hogy nem akart aludni, de fél hat körül kidőlt, hiába próbáltam ébren tartani. Tíz körül meg felébredt és gyakorlatilag hajnalig fent volt. Tehát ez sem a legjobb megoldás. Esetleg, ha ovis lesz, talán más lesz, jobban elfárad, korán kel... Csak az nem most lesz...
2021. febr. 27. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!