Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért csinálja ezt a kétéves...

Miért csinálja ezt a kétéves lányom?

Figyelt kérdés
Azt tudni kell, hogy kétéves koráig (februárban töltötte be) kapott tápszert, de csak elalváskor (akkor sem mindig), vagy ha éjjel felébredt, mert csak úgy tudott vissza aludni. Utána is kérte, de már csak langyos tejet kapott, és már kezdett úgy tűnni, hogy leszokik erről, mert voltak olyan éjszakák, amikor már nem ébredt fel. De tegnap éjjel kétszer is eljátszotta, hogy kérte, kimentem a konyhába, hogy megcsináljam, de mindvégig üvöltött, hogy "anya". Ilyent soha nem csinált előtte. És amikor bevittem neki a tejet, eldobta a cumisüveget. De újra kérte, persze ugyanúgy eldobta. Nem adtam már neki, de akkor is kérte, üvöltött, hogy "tápi". Nehezen aludt csak vissza a tej nélkül. Azt gondoltam, hogy csak rosszul aludt, de most este lefekvéskor is ezt csinálta. Nem értem, miért. Mitől lehet ez? Félek, hogy ha éjjel felébred is folytatódik. Sajnos kénytelen voltam megemelni a hangomat és (nem erősen) ráütöttem a kezére, mikor eldobta a cumisüveget harmadszorra is. Hogyan lehet erre jól reagálni?

2021. ápr. 28. 22:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Nem tejet akar, hanem tápszert szerintem
2021. ápr. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Adnék neki tápit, attól jól tud lakni és akkor téged is hagy aludni, és több benne a vitamin. Az a baja, hogy tejet adsz neki.
2021. ápr. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
6%
Amugy tehentejet adsz neki? Az emberi fogyasztásra alkalmatlan
2021. ápr. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%
😂 Bocsi de a #3mas hozzászólás teljesen kiütött 😄😄😄
2021. ápr. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

#3

Mondd azt, hogy egészségtelen, vagy haszontalan, vagy ártalmas, vagy hogy felesleges mert nem profitál belőle a szervezet, tényleg akármelyiket ezek közül, mert van benne igazság. De hogy lenne már "alkalmatlan"? Az üveggolyó vagy a húszforintos vagy még ezer másik dolog az alkalmatlan, mert szépen emésztetlenül kijönnek egészben, ha lenyeled őket. A tejre ez nem igaz...

Amúgy én nem adnék neki, pláne ha dobálja is. Két évesen már semmi szüksége rá, hogy tápszert/tejet igyon éjjel, max vizet adnék. Nappal eszik eleget?

2021. ápr. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%
Én odaadnám neki éjjel a tápszert, nem keménykednék. Előbb-utóbb úgyis leszokik róla.
2021. ápr. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Több hónapja nem kap tápszert, eddig jó volt a tej. Amúgy sajnos elég rossz evő, csak ha éhes, akkor azt mondja és nem "tápit" kér. Én nem bánnám, ha leszokna erről, lehet most van itt az ideje. Arra is gondoltam, hogy már nem kell neki, csak ez a rutin még benne van és ezért kéri.
2021. ápr. 28. 22:41
 8/16 anonim ***** válasza:
32%
Jó akkor úgy mondom hogy az esetek nagy részében felesleges és árthat :D
2021. ápr. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Derjaderja ***** válasza:
78%

Nem volt a mozgásában vagy az evésében vàltozás pl hogy a jó idő miatt többet mozog?

Vacsira mit kap, hánykor?

2021. ápr. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%
Vizet adj neki éjjel, ne tejet meg tápot. Semmi szüksége rá 2 évesen. Egyen napközben. Mi már egy év után leszoktattuk erről, mert kezdett rossz szokássá válni, és csak ezért kelt. 1,5-2évesen amúgy nálunk is volt olyan periódus, hogy ordítva kelt, semmivel se lehetett megvigasztalni. Volt hogy 1 órát is sírt.
2021. ápr. 29. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!