Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Altatás nélkül, mennyire...

Altatás nélkül, mennyire fájdalmas a Petesejt leszívás?

Figyelt kérdés
A BMC-be megyek, de ha valakinek máshol volt az is érdekel.

2021. jún. 2. 09:10
 1/9 anonim válasza:

A BMC-ben altatás nélkül (mert nincs altatóorvos...) a következőképpen zajlik a petesejtleszívás:

- érkezéskor egy nyugtató tablettát adnak (Frontin 0,25 mg);

- a farpofába egy gyulladás- és fájdalomcsökkentő injekciót nyomnak (Flector Rapid 75mg/ml);

- intravénásan két különböző injekciót tolnak be: egy fájdalomcsillapítót (Algopyrin 1g/2ml) és egy antibiotikumot (Augmentin 1000mg/200mg) (én az utóbbit nem fogadtam el).


Ezeket követően jön a leszívás (lábakkal kikötve). A leszívás 10-15 perc (attól függ, kinek hány petéje van és mennyire elérhetőek), a műtőbejárat fölött van egy óra, lehet nézni közben. (Nekem 7 petét szívtak le, amiből minimum egy, de inkább kettő nehezen volt elérhető - ehhez az egyik nővér a hasamat nyomkodta erősen, és ha jól emlékszem 10 percet voltam az asztalon.)


A fájdalomküszöbje mindenkinek más.

A petesejtleszívás előtt mindannyian átestünk a petevezetékek átjárhatósági vizsgálatán. Én azt a Maternity magánklinikán végeztettem el, mert a HyCoSy eljárást választottam hozzá, ami állítólag egy fokkal kevésbé fájdalmas az államilag is támogatott HSG (Hysterosalpingographia) módszerhez képest. Ha ezt vesszük hasonlítási alapként, akkor egy 1-10-es fájdalomskálán a HyCoSy-n tapasztalt rövid, de erős fájdalmat (méhnyaktágításkor és kontrasztanyag bevezetéskor) 7-esre értékelem - bár ehhez hozzáfűzném, hogy ezen én 3,5 éve estem át, szóval az emlék azóta jelentősen fakulhatott. Azt a fájdalmat erősnek, de rövidnek írnám le.

Ehhez képest ugyanazon a 10-es skálán a petesejtleszívást 2020. második felében 6-osra értékelném. Ezt a fájdalmat mérsékeltnek, de hosszúnak írnám le. A leginkább a peték elmozdítása érdekében megnyomkodott hasfájdalom zavart, maga az orvos műszeres tevékenykedése nem annyira. Egy nagyobb szúrást érezni, amikor a hüvelyfalon áttör a tűvel, de ez önmagában szerintem egy 4-es volt. Nem volt elviselhetetlen, utólag már tudom, nem annyira ijesztő sem.

Utólag az altatás nélküli leszívást választanám akkor is, ha lenne altatóorvos, és legközelebb a nyugtatót sem valószínű, hogy beveszem.

A műtét után sem volt különösebb panaszom, pár napig enyhe fájdalmat éreztem az alhasban, hüvelyben, ez olyasmi volt, mint egy standard (nem túl erős, nem problémás) menstruációs fájdalom.


A leszívást követően két intravénást szert adnak még infúzión keresztül megelőzés céljából: egy antibiotikumot (Metronidazol 5mg/ml) és (szükség esetén?) egy folyadékpótlásra alkalmas oldatot (Ringer-L 500ml).

Ugyanakkor megelőző jelleggel további gyógyszeres antibiotikumokat ír fel az orvos otthoni használatra, a számomra felírt kettőből az orvossal megegyezve csak az egyiket vettem be. Semmilyen bonyodalmam nem volt.


Mindezeket leírva azonban fontos megjegyeznem, hogy két szobatársam volt. Mindkettőt jobban megviselte a leszívás, mint engem, az előttem sorra kerülő személy különösképpen nagy fájdalmakra panaszkodott.


Remélem segítettem, tudom, hogy nagyon kevés részletes információ elérhető erről az egészről. Mintha minden másnál jobban titkosítanánk, tabusítanánk a gyerekvállalás ezen részleteit.


Sok sikert kívánok.

Röviden összefoglalva annyit mondanék: egyéntől függ, de szerintem teljesen kibírható eljárás.

2021. jún. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
En biztos nem vallalnam be,miert kell szenvednk ha lehet aludni is?
2021. jún. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat :)
2021. jún. 9. 09:36
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem jövő héten lesz az első leszívás (lombik) mondta a doki hogy nem altatnak,de fájdalomcsillapítót adnak.

Lehet a nyugtatót is mondta sajnos a maszktól nem értettem az elejét.Lehet olyat hogy mondjuk azt nem kérem!?

Az átjárhatóságinál se kaptam semmit nagyon rossz/ fájdalmas volt de kibírtam.

2021. jún. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Esetleg letudnád írni a tapasztalatodat, ha már túl vagy rajta?

köszönöm :)

2021. jún. 22. 13:54
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen már túl vagyok rajta :) Az első válaszolóhoz hasonlóan voltak most is a dolgok.

Èrkezèskor 1szem nyugtató, mielőtt mèsz a leszíváshoz,kapsz 2 szurit(fájdalom csillapító)

Èn szerintem max.10 percet voltam bent,szerencsère gyorsan túl voltam rajta...öszintèn azért fájt/nem volt kellemes..de azt mondtam nem volt rosszabb az átjárhatóságinal.Szóval ki lehet birni.

Utána valóban lecsurog 2 infúzió.1,5- 2 órát pihensz addig. Vègül a dokival megbeszéled a továbbiakat,ès mèg otthonra fel ír 1-2 gyógyszert amit pár napig szedni kell.

Neked mikor lesz?

2021. jún. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszönöm, hogy leírtad :)

Én még a hormon szurit most fogom elkezdeni adni magamnak (stimulálás).

Azért félek picit az altatás nélküli leszívástól, mert nekem az átjárhatósági vizsgálat is, kegyetlenül fájt valamiért. Tartok tőle, hogy Én valamiért érzékenyebben reagálok ezekre a beavatkozásokra.

Bízok benne ez kevésbé fog fájni vagy legalább nem jobban, mint az átjárhatósági :(

2021. jún. 28. 12:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt írtam hogy az átjárhatósági nekem is fájt,ès ott nem kaptam semmi fájdalom csillapítót ilyesmit.

Sőt az a fájdalom olyan hosszan tartó volt sőt emlékszem mèg haza felé az autóban is fajt a hasam.

Itt inkább pillanatok voltak nem hosszúak.Utána meg szinte "semmi"most az hogy nèha fáj kicsit a hasam vagy beszúr gondolom belefér.

Amiket itthon szedni kell utána csak enyhít valamennyit mert azt vettem èszre hogy az inszeminacio után is volt hogy szinte folyamatosan 2 napig is fájt a hasam.

De drukkolok Neked hogy túl legyèl rajta :)

Majd irj hogy mi volt ;)

2021. jún. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia, milyen volt?
tegnap 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!