Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit csináljak?Meg említsem a...

Mit csináljak?Meg említsem a gyerekorvasnál?

Figyelt kérdés

Mostanában alig alszik,nappal max 3-4x alszik(1-3.5óra között),van hogy beszunyál 10 percre,van hogy éjjel alszik 4órát is,kap enni és kinlódunk a vissza alvással megint másfél órát.

Eszik rendesen,120ml kap egy evésre de evés után sem alszik el csak 1.5óra altatás után,azis sokszor mire le rakom szunyál 10 percet és felkel.Próbáltam ringatni,hagyni magától is de semmi nem válik be,a végére már annyira fáradt hogy nem csak nyűgös de sír is és sehogy nemjó.A hasa tuti nem fáj.Próbáltam még adni neki enni de nem kéri,gondoltam éhes marad.4 hetes kislány.

Adjatok valami tanácsot,első babánk(tápszeres).



2021. jún. 23. 00:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Az én gyerekem sem alszik sokat. Valahogy így kezdte ő is a "nem alvást" 3-4 hetesen.
2021. jún. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Már nem tudom mit csináljak,teljesen kivagyok mikor este 8tol hajnali fel5ig ringatni kell mert ordít es minden baja van :(

Enni is ilyenkor sirva eszik,sziv kettot sir.

2021. jún. 23. 03:50
 3/11 anonim ***** válasza:
11%

Hát ezt szerintem nahyon gyorsan felejtsd el ha nem akarod 2-3 éves korig így altatni

Meleg van, csinalj bent hűvöset, tedd külön szobába es segits neki megtanulni egyedül elaludni, pár na sírás az ára, de később baromi hálás leszel érte

2021. jún. 23. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

#3 azért ne egy 4 hetes újszülöttel kezdjen alvástréningezni, jézusom. Mondjuk semmilyen korba se kéne ezt csinálni, de ha már, akkor ne ilyen piciként kezdd el.


Kérdező, olvass utána a 4. trimeszternek. Az a baba, akinek semmi baja nincs, aludni fog, ha álmos. Bújjatok össze, hordozd napközben is, hadd aludjon rajtad. Nekem úgy tűnik, hogy annyira ki van merülve, hogy már nem tud elaludni se. Aludjon pár napig _valahogy_, aztán ha kicsit jobb a helyzet, akkor kezdj el gondolkodni, hogy min változtassatok.

2021. jún. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekünk is ugyanez ez volt a helyzet amit leírtál. 4 hetesen egyszer csak nem akart aludni nap közben egy percet sem, csak kézben szunyókált el, de ha letettük egyből felkelt és sírt. Elvittük orvoshoz de ő nem talált semmit sem. Most 6 hetes múlt és 2 napja megint alszik napközben 2×3-4 órát, igaz így meg este fél nyolctól van hogy 11-ig szenvedünk az altatással.

Szóval csak azt bírom mondani hogy átmeneti és majd elmúlik.

2021. jún. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hajnali fel5ig huztuk,akkor el aludt és most 11.30 és még alszik.

Szerintem kiütötte magát teljesen.


Az a baj nála hogy ilyenkor enni sem tud,szopogatja a cumisuveget de nem szivja ki a tejet belole es ordit ha erzi hogy semmi nemjon.Le van ragadva a kis nyelve is,Nemetországban nem akartják felvágni csak 6 hét után.

Már arra is gondoltam,hogy annyira fáradt,hogy nem tudja szivni és lehet rá segít a nyelve is.Nappal amúgy probléma nélkül eszik.

2021. jún. 23. 11:32
 7/11 anonim ***** válasza:
A "nyaljuk ki a seggét nevelés" és a ridegtartás között vannak azért átmenetek. Pl az, hogy az első élethetekben még megtartjuk azt a szimbiózist, ami a baba számára létfontosságú és megnyugtató biztonságérzetet nyújt. Nem mellesleg ez anyaként is sokkal egyszerűbb. Nekem legalábbis az volt az összes gyerekkel. Nem kell folyton rohangálni meg a sírást hallgatni, magamra kötöm oszt' csókolom. Neki is jó és nekem is. Amellett, hogy egyetemre nem az anyja melléről megy senki és nem igényli a ringatva altatást, 2 évesen már mindegyik gyerekem meseolvasással-összebújással aludt el, szóval azt mondanám, hogy ez neveléstől függetlenül így is-úgy is bekövetkezik, ha eljön az ideje, csak addig én megspóroltam magamnak megszámlálhatatlan mennyiségű idegeskedést és feszkót. A kérdezőnek is ez alapján mondom, hogy a 4. trimeszterben még ne gondolkozzon, bújjanak össze, fürödjenek együtt (esküszöm visszasírom azokat az estéket, amikor a babákkal összebújva fürödtünk a kádban :') ), a kicsi hallja a szívdobogását, érezze az illatát, a teste melegét, az esetek nagy részében a megmagyarázhatatlan sírások ezektől valahogy sokszor megoldódnak. Nálunk legalábbis. És három gyerekről beszélek, mindegyik más, de ez valahogy mindegyiknél bejött.
2021. jún. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7: nagyon sajnálom a gyerekeidet, el tudom képzelni milyen lehetsz velük, ha egy 4 hetes (!!!) újszülött kapcsán egyáltalán eszedbe jut egy ilyen kifejezés, hogy "nyaljuk ki a seggét nevelés".
2021. jún. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én úgy megyek neki a gyerekvállalásnak, hogy 3 hónap instant ébrenlét :D

Mondjuk terhesen alszok is rendesen, bepótolom előre :D

Az első 3-4 hétben szinte csoda lenne ha szépen aludna a baba főleg egyedül.

Még nem tudok sok mindent, de ahogy én elképzelek egy pár hetes csecsemőt, úgy gondolnám, hogy folyamatosan szüksége van anya-apa testi közelségére.

A kölyök kutyákat is csak 8 hetesen szabad elvinni az alomból, akkor egy ember csecsemőt sem lehet ridegen tartani legalább ennyi ideig.


(A tapasztaltabbak javítsanak ki, szívesen veszem, ha szóltok h butaság amit gondolok:)

2021. jún. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
9 Nagyon jól látod. Egy pár hetes/hónapos csöppségtől nem lehet elvárni, nem lehet nevelni meg elkényeztetni. Ő még nem sokmindent ért, lát. Anya neki a világ
2021. jún. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!