Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mièrt alszik ilyen gyakran...

Mièrt alszik ilyen gyakran napközben?

Figyelt kérdés
Babám lassan 8 hòs ès mèg 3 napközbeni alvása van ès ugye az esti általában 8 körül. Rossz alvò,fogzik,sokat kel fel èjjel, ez lehet az oka,hogy nem bìrja ki? Most főleg,hogy meleg van nem bìrja ki max 2,5 òrát èbren. Átlag max 7-ig alszunk. Azután fèl 9 körül,majd cca fèl 1-kor ès 4 körül alszik mèg egy rövidet. Átlag 1-1,5 òrát alszik napközben. Mivel már ül ès mászik,sokat jön-megy,izmos,erős baba. Mindenhol azt olvasom,hogy már max 3 alvása kène legyen az estivel együtt. De mit csináljak,ha nem bìrja ki? Ez gond lehet? A doki nemrèg szìvzörejt állapìtott meg nála,de azt mondta valòszìnű semmi szervi baja nem lesz, s kinövi majd. Ha szìvbeteg lenne már pár hòsan kiderült volna, kèkült volna stb. Nem koraszülött. Nekem is ès fèrjemnek is volt kiskorunkban,kinőttük. Persze megyünk vele szìvultrahangra,hogy megnèzzèk. Kicsit aggòdom,ez normâlis baba viselkedès ?
2021. júl. 8. 12:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen sajnos, ez egy ördögi kör, éjjel rosszul alszik, mert nappal sokat alszik. Viszont nappal meg azért alszik sokat, mert éjjel rosszul alszik.
2021. júl. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Normális persze, ahány baba, annyiféle. Nekem pl a fiam még majdnem másfél éves korában is 2x aludt nappal, pedig mindenhol azt olvastam, hogy 1 éves kor körül már átállnak 1-re. Semmi baja az égvilágon, már 5 éves (és amúgy azóta van egy 1 éves húga, aki már csak 1x alszik nappal, szóval ő olvasta a "nagykönyvet"). Egyszerűen neki tovább volt szüksége a 2 alvásra, a te babádnak meg tovább van a 3-ra. Úgy meg pláne nem csoda, ha az éjszakák rosszak. Ne aggódj, majd átáll, amikor neki jó lesz. :)
2021. júl. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De mit tudnek tenni,elso? Egyebkent nem gondolnam,hogy meg van "fordulva" a napja,mivel este tudja,hogy pancsi utan eves,alvas van,de tenyleg egy ordogi kornek tunik :( El is alszik,de rengetegszer megebred. Tehat o aludna,de valami,gondolom fogzas,mozgasfejlodes,meleg nem hagyja aludni rendesen. Borzalmas lehet neki is,hogy nem piheni ki magat,igy nappal sosem keltem fel. Ma eloszor 2 orat aludt,majd 1-et es meg szokott 1-et. Ez sok? Koszonom a 2.valaszolonak is. Van mar egy megszokott napirendunk,bizom benne,hogy nincs gond es majd sajat maga beallitja,ha kevesebbet akarna aludni..
2021. júl. 8. 15:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!