Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért csak 20 percet bír ki...

Miért csak 20 percet bír ki alvás után nyűgösködés nélkül a 3 hetes babám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a helyzet, hogy van egy tündéri kisfiam, aki 3 hónapos.

Este fürdés 8-kor, majd vacsi és úgy maximum 9-ig alszik.

Éjjel általában egyszer kel enni, olyan 4-5 fele, majd 7 után kel, látszólag kipihenten, gőgicsél , burrog, amíg valaki fel nem fedezi, hogy ő ébren van.

Tehát azért jócskán alszik éjszaka.

Általában nem éhes még ilyenkor, tehát peluscsere van, majd maximum 10-20 percet tudom lekötni, ezután már nagyon az álmosság jeleit mutatja, nyűgös lesz,dörzsöli a szemeit, sirdogál. Ha nem rakom le aludni akkor ordítás lesz belőle.

Nos, ha esetleg sikerül elaludni nagy nehezen, akkor is 40 perc után felkel, szintén látszólag kipihenten, majd eszik és 20 perc múlva újra álmos. Ez így megy egész nap. Kb alszik hatszor 40 percet egy nap, kivéve babakocsiba este fele, abban 2 órát is elvan, alszik.

Próbáltam vissza altatni ilyenkor, de nagyon ellene van. Próbáltam máshova vinni, mashogy lekötni, de 20 perc után vége.

Tehát nem értem. Az éjszakai alvása után is 20 perc után még aludni szeretne, nappal úgyszintén.

Ennek ellenére nagyon nehezen alszik el.

Vajon mi a probléma? Alakítsak ki egy konkrét alvási rendszert neki? És amíg el nem jön az alvásidő ne hagyjam aludni? Hordozzam körbe-körbe,annak ellenére, hogy sír?

Teljesen tanácstalan vagyok, hogy mi lehet a háttérben..

Rendesen eszik, tápszeres több mint egy hónapja. Kb 4 óránként 150 ml-t eszik,van hogy kevesebbet, kivéve este, akkor kb 200-at is.

Kérlek segítsetek!



2021. aug. 23. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy a tápszer eltelíti nagyon, attól álmos? Tudom, hogy bevett szokás az alvás után evés, de mi lenne, ha lefekvés előtt enne, hátha hosszabban tudna aludni? Lehet, hogy a 40 perc kevés neki egyben.
2021. aug. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot, kipróbálom!

Egyébként 3 HÓNAPOS-t akartam írni, bocsánat.

2021. aug. 23. 12:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet növekedési ugrás.

Amúgy nem gondolnám, hogy baj lenne ezzel. A kisbabák még sokat alszanak, nagy az alvásigényük. Az én fél éves fiam is naponta 3-4x alszik még fél-1 órákat, ha fáradt ő is nyűgös. A 20-40 percenkénti ébredés valószínű azért van, mert van a mély illetve felületes alvás fázisa. Nekik ez a felületes alvás sokkal többször és rövidebb időn belül előjön, nagyjából fél óránként. Nálunk ez 90 percenként kb. Mi vissza tudjuk magunkat altatni, ezért van, hogy sokszor arra sem emlékszünk, hogy éjjel felébredtünk, ellenben a kisbabákkal. Ők még fejletlenek és szükségük van külső segítségre, azaz ránk. Próbáld ilyenkor simogatni csendben, ha nem alszik úgy, akkor vedd fel és ringasd, hátha egy 10-15 perc után megnyugszik és vissza tud aludni. Ha végképp nem nyugszik meg akkor cici vagy cumi.

2021. aug. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is, kedves utolsó!

Igen, én is gondoltam arra, hogy a felületesebb alvás alatt ébred fel, de ezután sehogy sem tudom vissza altatni. Amúgy is cumival alszik el, de ilyenkor nem fogadja el. Még mindig tart a probléma. De már kezdtem megszokni ezt az össze-vissza "rendszert" :)

2021. aug. 28. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!