Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Szeretnénk második babát, de...

Szeretnénk második babát, de félek az éjszakáktól. Ki hogyan csinálná/csinálta?

Figyelt kérdés
Babám 7,5 hónapos, sajnos nagyon rossz alvó, nehezen tudom elképzelni róla, hogy később jó alvó legyen. Sokszor ébred éjjel. Ha mélyebben alszik, akkor nehezen ébred fel, de ha éppen felszínesebb fázisban van, akkor minden kis nesz felébreszti. Velünk alszik, ezen nem feltétlenül szeretnék változtatni. A kicsit is babaöbölben szeretném majd altatni az elején. Tehát mindannyian egy szobában aludnánk. Akik tapasztaltak ebben, mit javasolnának? Működhet ez, vagy van esetleg más jó megoldás?

2021. aug. 31. 13:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én átköltöztettem saját szobába 8 hónaposan.

Nálunk sem és itt sem aludt jobban...vagy másképpen.


Azóta is kel pedig 3 éves,

Nem volt könnyű, vagyis most sem az, de vállalható.

Rosszabbra számítottam.

A kicsi amúgy még rosszabb alvó😔

1,5 éves,most megy a szobájàba..

2021. aug. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Visszaalszik könnyen? Mert ha csak megébred, az azért nem gáz. Ha meg nem, akkor én rávárnék kicsit.
2021. aug. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

1. Vagyok

Nálunk 1,5 órákat volt fenn

Ez volt a baj


Kicsi meg sokszor kel

10-20 percet van fenn

2021. aug. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem vállalnék második gyereket, amíg egytől is kialvatlan vagyok.

Ilyen szempontból szerencsém volt. Nálunk első éjszakától fogva saját ágyban aludt a baba. Egész nap rajtam csüngött, úgy voltam vele, hogy éjszaka szeretnék 1-2 óra nyugtot. 6 hetes koráig a mi szobánkban volt a babaágy. Aztán egyik éjjel sehogyse akart elaludni. Következő éjszakára áttettük a babaágyat a babaszobába. 10 perc alatt elaludt a kicsi, 1-2 alkalommal kelt enni kb.3 hónapos koráig. Azóta szépen átalussza az éjszakákat. (Már nagyfiú, 6 éves) Na, aztán a második baba bepótolta, amit az elsővel megúsztam. 🙈

Ha még nem próbáltátok, próbáljátok meg a gyereket saját ágyban, saját szobában altatni. Nehéz az elengedés, de simán lehet, hogy egymást zavarjátok a kicsivel a nyugodt pihenésben.

2021. aug. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Még kicsi, bőven van idő,hogy változzon az alvása. A lányom is rossz alvó volt, én is féltem kissé, főleg hogy a kicsi is az lesz. Kétéves volt a lányom, mikor az öccse született, addigra sokat javult az alvás minősége, max csak egyszer kelt fel éjjel, de volt olyan is, hogy egyszer sem. A kicsi jó alvó a mai napig (8 hónapos lesz), átalussza az éjszakát, vagy max csak egyszer kel fel enni. Mi is egy szobában alszunk, igaz mindenki külön ágyban.
2021. aug. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben voltunk, bár nálunk 24 hó lett a korkülönbség. Velünk aludt a nagy továbbra is. Próbáltuk átszoktatni előtte 1-2 hónappal saját szobába, több-kevesebb sikert el is értünk, de gondolhatod mennyire cuppant rám miután 3 nap kórházi tartózkodás miatt először volt egyedül apára hagyva napokig. Megérezte, hogy már nem az övé az osztatlan figyelmem, és még jobban igényelte az együtt alvást, mint korábban.


A jó hír, hogy remekül működött a dolog. Emlékeim szerint az első 2 éjjel kelt fel velem szoptatni a babához, aztán rájött, hogy nem annyira izgalmas, így ha fel is ébredt a kicsi sírására (ami legfeljebb 1x volt egy éjszaka, általában átaludta), rögtön vissza is aludt.


A dolog előnye, hogy remekül megszokták egymás kis zajait, meglepő miket tudnak átaludni - azóta már közös szobában alszanak :)


Az egyetlen tanácsom, hogy úgy csináld, ahogy aludni tudtok, mert a kialvatlanság mindenki napjait megkeseríti - az meg kit érdekel, a szomszédasszonynak vagy a rokonoknak tetszik-e :)

2021. aug. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Jarhatsz ugy h a kicsi jo alvo a nagy pedig megtanul aludni mire megszuletik.

De ugyis h 2 nem alvo gyereked lesz. Ez esetben is vallalod? Ha a mostaninal is joval kevsebbet tudsz aludni?

En amugy a “nagyot” sajat szobaba tennem minel elobb annal jobb

2021. aug. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hidd el nem minden gyerek egyforma. Nálunk a nagyobbik alig akart az anyjáról leszállni. Állandóan ölbe kellett fogni, alvás közben nagyon nehezen lehetett letenni. Sajnos többször fel is kelt. De a második gyerek egyáltalán nem volt ilyen, sőt ő kifejezetten szerette ha a saját kis fészkében alszik. Kevesebbet kelt éjszaka, jobban is aludt. Két gyerek nem egyforma, ne parázz már előre. Hidd el egy idő után a 7,5 hónapos is javulni fog és simán benne van hogy a másodikkal semmi ilyen problémád nem lesz. Esetleg próbáld ki a fehér zaj gépet. Sok kisbaba jobban alszik tőle.
2021. aug. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálunk 4 eves a nagy, 3 hónapos a kicsi. A nagy majdnem 2 eves koraig többször kelt ejjel, most robbantani, lehetne mellette olyan jokat alszik. Persze a mi ágyunkban. Neha a sajatjaban, de akkor is atjon ejjel. Az apja pedig az ő ágyában 🙈 a kicsi most kerult at a szobajaba, másfél honapja egesz ejjel alszik.

Szóval lehet hogy epp neked is a második jo alvo lesz mar kicsinek is, de en, mindenképpen várnék még, hogy nagyobb legyen. Eddig mindig azt gondoltam hogy aki azt mondja hogy egy ekkora baba egész ejjel aludt az biztos kamuzik. 🙈

2021. aug. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A lányom is rengeteget ébredt míg közöttünk aludt. Aztán jöttek az éjszakai forgolódások. Egyszer majdnem legurult az ágyról. Akkor döntöttem el, hogy alszik az ágyában. Elaltattam mellettem és átraktam a kiságyba. Onnantól kezdve max 2x ébredt inni előtte meg volt, hogy 2 óránként. Hiába nem akarsz rajta változtatni, néha muszáj.
2021. szept. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!