Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Szeretnénk második babát, de...

Szeretnénk második babát, de félek az éjszakáktól. Ki hogyan csinálná/csinálta?

Figyelt kérdés
Babám 7,5 hónapos, sajnos nagyon rossz alvó, nehezen tudom elképzelni róla, hogy később jó alvó legyen. Sokszor ébred éjjel. Ha mélyebben alszik, akkor nehezen ébred fel, de ha éppen felszínesebb fázisban van, akkor minden kis nesz felébreszti. Velünk alszik, ezen nem feltétlenül szeretnék változtatni. A kicsit is babaöbölben szeretném majd altatni az elején. Tehát mindannyian egy szobában aludnánk. Akik tapasztaltak ebben, mit javasolnának? Működhet ez, vagy van esetleg más jó megoldás?

2021. aug. 31. 13:05
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Külön is próbáltuk altatni, úgy rosszabb volt a helyzet. Bár az én fejemben is megfordult, hogy most, hogy nagyobb, talán már mi zavarjuk az alvását. Nem tudom jót tenne-e, ha kiszakítanánk a megszokott alvási környezetből. A kiságyat nem szereti, gondoltam "floor bed"-re(nem tudom, magyarul hogy hívják), ott egy ideig mellette tudnék lenni, aztán később alhatna egyedül...ezzel kapcsolatban van tapasztalat? Egyébként a kevés alvást már megszoktam, nem érzem, hogy kialvatlan lennék csak úgy érzem ez gyakorlatban kivitelezhetetlen 2 gyerekkel.
2021. szept. 2. 12:17
 12/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is velem alszik a két éves. A terv az, hogy kap egy leesésgátlós nagyfiús ágyat, ami azért elég nagy ahhoz, hogy ketten is elférjünk rajta, ha szükséges. Amúgy meg kijövök ha elaludt. Így tudom magam mellett altatni, és ott is lenni meg nem is. Aztán lehet, hogy majd ez csak az én képzeletemben lesz így.
2021. szept. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!