Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Szerintetek hogy altassam?

Szerintetek hogy altassam?

Figyelt kérdés
Jelenleg 5 hetes a kislányom. Eleinte mindig szopizás után elaludt, aztán elég hamar elkezdődöt, hogy délutan olyan 4-5 után már sehogy sem akart elaludni. Ilyenkor már csak fürdés után aludt el, akkor , ha már mi is aludtunk (9 felé). Nyilván már marha fáradt volt, túlfáradt. Szerintem ezen a ponton alakult ki, hogy mivel ebben az időszakban kézben próbáltuk elaltatni, elkezdett kézben elaludni. Előtte csak szopizás közben aludt el, máshogy nem. Eleinte tök jól ment ,hogy oké elaludt délután kézben, majd letettük az ágyba. De kb két hete elkezdődött, hogy csak kézben akar aludni. Éjszaka általában az ágyában alszik, de van, hogy akkor is csak rajtam hajlandó. A védőnő és a gyermekorvos szerint is lehet még hagyni neki, mert még pici. De én mem akarom végérvényesen hozzászoktatni. Most már olyan szinten felborult, hogy az ágyában napközben szinte semmit sem alszik. Próbálom letenni, de 2-5 perc után felkel és ilyenkor még nehezebb vissza altatni. Próbálom mindig az ágyában megnyugtatni, símogatni, hátha vissza alszik, de nem. Egyébként éjszaka mikor mocorog, nyöszörög, sosem vesszük ki egyből, és a legtöbbször vissza is alszik. Nappal sem kapom ki egyből. A szobáját alváshoz picit besötétítem, tv nem megy soha. Zaj nem sok van, max csak ami kintről jön. Úgy érzem, hogy ez egy ördögi kör lett. Az egyáltalán nem megy, hogy az ágyban altassam el. De amikor be is teszem, felkel, aztán még nehezebb vissza altatni. Aztán szenvedünk, hogy elaludjon, persze egy idő után túlfárad, akkor még nehezebb. Pár napja meg már kézben is sokszor felkel, vissza kell altatni. Az idterneten már mindent elolvastam, de azt érzem nem tudom máshogy elaltatni, csak kézben. Sírni hagyni az ágyában nem fogom. Valami humánusabb megoldással próbálkoznék. Sokan mondják, hogy kicsi, majd változik. Meg lehet, hogy ez csak egy ilyen korszak, erre van szüksége. Csak teljesen hozzá szoktatni sem szeretném. Esetleg akinek volt hasonló, mi lett végül? Tényleg elmúlik majd, vagy szenvedjünk a szoktatással? Mi legyen? Már tanácstalan vagyok, mert azt érzem semmi sem jó. Mindent elrontok.

2021. szept. 2. 16:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Uncsi tesó fia mindig is üvöltött, a kiságyba be sem lehetett rakni, ha hagyták ott üvöltött mintha ölnék. Vannak ilyen gyerekek az adamo hinta segített néha, és a köztük alvás. 3 évesen elköltöztek külön szoba, ágy egyszó nélkül ment magától, kikérte magának ő nagy fiú és a szobájában alszik, mikor mondták, hogy alhat náluk ha gondolja😁
2021. szept. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!