Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi lehet az oka a sűrű éjszaka...

Mi lehet az oka a sűrű éjszakai ébredésnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


4 hónapos koráig csak egyszer kelt éjszaka, most azonban 1 hónapja sűrűn fent van (5 hónapos múlt). Átlagosan 4-5x, de van, hogy többször is kel.


Mindennap ugyanabban az időben alszik el. Az ínyét is be szoktuk kenni estére is, hátha a foga a gond, de semmi változás.


Akinek hasonló problémája volt hirtelen romló alvással, van rá valami módszer, hogy újra rendesen aludjon vagy ezt "ki kell nőni"?



2021. okt. 2. 07:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mozgás fejlődés, front, fog (cseszheted a kenegetést), korai szepa..... Stb. Szóval úgy körülbelül bármi.
2021. okt. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


[link]


Ez egy fejlődési mérföldkő, ami sajnos nem fog elmúlni még nagyon sokáig. Nálunk is így volt, 4 hónapos koráig 1-2x kelt éjszaka, utána meg... Szerencsére mérséklődött, miután megtanult járni, de addig pokol volt, óránként minimum kelt. Minden. Egyes. Éjszaka. Hónapokig. Most már örülök a fejemnek, hogy csak 3-4 alkalommal ébred, ez már ahhoz képest szinte wellness :D 14 hónapos.


Nekem valamennyit segített, hogy magam mellé vettem és együtt aludtunk. Nem sokat, de annyit elértem vele, hogy legalább túléltem azt az időszakot.

2021. okt. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is 3 hónaposan elmúlt a hasfájós korszak és kb 4 hónapos volt mikor elkezdett óránként kelni és ez jó másfél évig kitartott:) Nálunk a mozgásfejlődés és fogzás váltotta ki.Elmúlt 2 éves mire rendeződött az alvása.Ettől függetlenül szerintem nem ez az általános, mert hasonló korú babák,kisgyerekek nem keltek ennyit.Szóval lehet ez egy rövidebb átmenet is nálatok.(csakhogy bizatót is írjak:D)
2021. okt. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is 4 hónaposan kezdődött egy hosszú regresszió, ami kb 9 hónapos koráig tartott... Csak az idő segített, mindent IS próbáltunk.
2021. okt. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha megnyugtat nálunk 2-3 hetente borul a megszokott “rendszer”. Nem rég múlott 7 hónapos, de olyan változó. Volt, hogy 12x kelt, volt hogy 4-5x, mostanában a 2-3 kelés helyett 1-2, de tudom ez sem marad így, mert hasonló már volt korábban is, meg is örültünk neki a párommal, majd megint sűrűsödtek a kelések. Kitartás!
2021. okt. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!