Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 éves nappal alvás igénye?

2 éves nappal alvás igénye?

Figyelt kérdés

Tudom, minden gyermek más és más!

Viszont olyan furcsa a lányom egyik napról a másikra elhagyta a nappali alvást.

Viszont az észrevehető volt, ha napközben elaludt a szokásos időben alig lehetett ébreszteni, akár 3 óra alvás után is. Este viszont jöttek a gondok, hogy képes éjfélig fent lenni. Persze csendben a szobában, de csak a forgolódós ment!

Így viszont, hogy nappal nem alszik (egy pár napja), este fel 9 felé már csucsu van, de éjszaka pedig nyugtalanabbul alszik, nem ébred meg.

Nem tudom eldönteni, hogy erőltessem a nappal alvást, vagy engedjek neki, azaz ahogy ő érzi!

Viszont ennyi idősen én úgy gondolom aludni kellene nappal!

Ebből eddig soha nem engedtem.

Tapasztalok esetleg ezzel kapcsolatban?

Köszönöm előre is.



2021. okt. 2. 21:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém határozottan igényli. Legalább 2 (de gyakran akár 2.5-3) órát alszik nappal. Este 21tol reggelig (7-8) alszik. Van olyan ismerősünk akinek nem igényli a gyereke, szóval olyan is lehet.
2021. okt. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Én is örülnek hasonló alvás ritmusnak! 😃

Viszont jelen állás szerint vagy alszik és sokáig van fent, vagy nem alszik és akkor hamarabb alszik el!

Egy biztos nem korán ébredős típus!

Újszülött kora óta fel 9 hamarabb nem kell fel!

Mindig mosolygok azon amikor mondom neki, hogy világ életében fájni fog neki a korán kelés! 😃

És előre felek az óvodától! 😃😂

2021. okt. 2. 21:50
 3/13 anonim ***** válasza:
20%

Nekem egyik gyerekem sem aludt ilyen idösen nappal, ha "eröltettem", akkor csak stressz volt belöle.

Egy gyerek, ha szüksége van alvásra, akkor menet közben is elalszik,

ha meg nem, akkor minek kínzod????

Az oviban is megoldják, hogy amelyik gyerek nem tud aludni, az csöndben lehet, de kényszeríteni alvásra nem szabad és nem is igazán lehet.

2021. okt. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Persze nem is akarom kényszeríteni, ezért is érdeklődöm mennyire természetes dolog.
2021. okt. 2. 22:28
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
Nagyon nagy különbségek vannak a gyerekek közt, a gyerek tudja, mire és mennyire van szüksége, ez érvényes alvásra, ruhára, kajára is.
2021. okt. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Tapasztalat:


Ugyanez


1 éve nem alszik a lányom

3 éves

2021. okt. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Első gyerekünk 2 éves korától csak elvétve aludt, 2,5 évesen teljesen elhagyta. Óvodában se aludt soha. Már 6 éves. Ő korán kelő típus. Legkésőbb 6-kor fent van (így volt mindig is), este 8-9 között alszik el.

Tesó most 2,5 és időnként ugyan kihagyja az alvást, olyankor nagyon nyűgös (ő se alszik reggel 6-nál tovább, jellemzőbb a fél 6), de ha alszik nappal, akkor simán megvan a 2-3 óra.

2021. okt. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
3-as: ha "menet közben" alszik el, pont az a kínzás, mert az azt jelenti, hogy nem vetted figyelembe, hogy álmos, és nem tetted le időben aludni, hanem ment tovább a program, rá tekintet nélkül.
2021. okt. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
9%
NEM, nem azt jelenti! Hanem csak annyit, hogy ha egy gyerek álmos, akkor alszik. Mellesleg semmiféle "program" nem kell, a gyerek játszik, ha meg elfárad, akkor elfekszik és alszik.
2021. okt. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%
A játék is program. Az evés is. A séta, játszótér is. Nem "elfekszik és alszik", hanem a napirend része az alvás... Persze akkor, amikor igényli (időpont, gyakoriság).
2021. okt. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!