Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Rossz alvók anyukái, hogyan...

Rossz alvók anyukái, hogyan lehet ezt bírni?

Figyelt kérdés

Nekem is iszonyú rosszul alszik a babám. Változó, hogy milyen gyakran kel. Sokszor óránként, máskor 2-3 órát is sikerül aludnunk egyben, olyankor örülünk. A visszaalvás is hosszú idő, így sokszor az az 1 óra nincs is 1 óra. 4 hónapos kora óta megy ez, bár előtte sem aludta át az éjszakát. Most már 9 hónapos és egyre csak rosszabb. Engem már nem zavar, hogy én nem tudok aludni meg hogy fáradt vagyok, megszoktam. De azt nem tudom nézni, hogy ő egész éjjel szenved, kínlódik, sírdogál, dobálja magát...rettenetesen sajnálom. Gondolom a fogak bántják, a felső ínye jelenleg szörnyen néz ki, vérömlenyes, duzzadt. Egy fog kint van, 3 még úton, de már 2 hónapja ilyen neki. Még az orvost is megkértem, hogy nézzen rá, de azt mondta ez normális. És hiába kenem neki minden este, nem használ semmit. Nurofent meg nem kaphat állandóan. Bár már arra is gondoltam, hogy valami más van a háttérben, de semmi másra nem tudok gondolni, mint a fogaira. Ami még furcsa, hogy nappal tök jól elvan, csak éjjel megy ez.

Akik hasonló helyzetben vannak, tudnak valami tanácsot adni, hogy jobb legyen? Vagy ha nem lehet jobb, akkor ti, anyukák mit tesztek, hogy ne őrüljetek bele ebbe?



2021. okt. 17. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Nekem csak úgy volt könnyebb,hogy anyatejes,velem alszik és szoptatok. Éjjel így is sokat kel,de cicin egyből visszaalszik/megnyugszik. Alapból nyugodtabb,hogy tudja,mellette vagyok. 14 hónapos,de sajnos még mindig nem túl jó alvó. Ha áttör a fog,kicsit jobb lesz. A fiam is szenved tőle,ha ordít és már izzad a fájdalomtól,Panadolt kap,de igyekszem én is minél kevesebbszer adni.
2021. okt. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Hát pedig én mindig adok neki nurofent, ha szenved. 1 éves, szemfogak jönnek. Igen, neha hetekig minden ejjelre. Inkább azt, mint hogy ilyen fájdalma legyen. Amúgy igen, nehéz, hogy soha semmi regenerálódás, így edzeni se tudok, mert nem múlik az izomláz, fáradtságra már nem tudok fáradtságot pakolni, mert 24 órában bármikor talpon kell lenni. Így viszont fogynak az izmok, gyengülök, kávé-csoki kell, hogy legyen energia meg jókedv, de az meg persze rossz hatással is van... nehéz. Plusz irigylem a férjem, aki minden éjjel jókat alszik, meg reggel is tud lustálkodni, meg van énideje... nem könnyű. De vannak csodás pilanatok, ha nehéz, azokra gondolok. Meg hogy már csak 17 év 🤣
2021. okt. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Uh utolso,a majanak adsz rendesen. Nem szabad nurofent adni hetekig,te jo eg 🤦
2021. okt. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos a férjem is állandóan adná neki a nurofent, nem érti, hogy miért nem "engedem". Amúgy mi is együtt alszunk, csak ő már tápszeres+cumis.
2021. okt. 17. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!