Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Rémálom az altatás, egyetlen...

Rémálom az altatás, egyetlen módszer sem működik, mit tegyek? (6.5 hónap)

Figyelt kérdés

Előre is sajnálom hogy kusza és hosszú lesz

Egyszerűen nem működik semmilyen módszer a 6.5 hónapos babámnál hogy elaludjon. Rettenetesen kimerült és fáradt vagyok, mert ez már hónapok óta tart, de az elmúlt 2-3 hétben már tényleg nem lehet vele bírni

Mindenki a fogzásra fog mindent, pedig semmi baja a fogával, már kentem is neki géllel, hátha az a baj, de nem változott semmi, illetve semmit sem látok hogy jönne neki

Elmondom a helyezetet: esti rutin ahogy a nagykönyvben meg van írva, utána pedig órákon át próbálkozás, hogy legalább néhány órát alhassunk

A végére úgyis mindig ölben alszik el, mert máskülönben lehetetlen. Még így is sokat kell ringatni.

Ha leteszem magában aludni, egyből kiszedi a cumijàt vagy dörzsöli a szemét vagy forog vagy játszik vagy "ugrál", bármit, amivel csak felébreszti, felélinkíti magát

Nappal is rossz a helyzet mert általában kint alszik a babakocsiban, vagy bent ringatva ugyanúgy (amúgy is nappal alig alig alszik valamit)

Megpróbáltam az összes módszert amit hallottam, olvastam, stb, egyik sem használ még csak egy kicsit sem

Egyszerűen ő sosem volt az a nyugodt baba, hogy leteszem és legalább nem kezd felfedezni a kezével, csapkodni a lábával, mindenfélét csinálni

Ugyanez a helyzet este is, mivel a módszerek szerint le kell tenni, milyest leteszem ő csak játszik úgymond, még ha borzasztó álmos, akkor is

Ölben is rengeteg idő míg elalszik és mikor letenném általában kezdhetem elölről újra, mert felkel. Ha mégis elalszik végre ölben, akkor sem lehet tudni, hogy újra felkel 2 óra múlva, de az biztos, hogy éjjel 2-3-szor is kel enni és nagyon nehezen alszik vissza. Sokszor az esti menet újra, csak ezúttal hajnalban

Van-e bárkinek valami tanácsa erre az egész helyzetre?

Ha kérdeznétek miért nem altatnám szívesen ölben, azért, mert ezalatt a néhány hónap alatt mindig ott lyukadtunk ki, az én hátam, vállam és derekam pedig a csontkovácsnál kötött ki emiatt, tehát a legjobb lenne ha nem fizikai munka lenne az egész altatás

Köszönöm annak aki végigolvasta és segíteni tud!


2021. okt. 26. 01:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, nagyon átérzem, az én fiam pontosan ugyanezt csinálta ennyi idősen, fogalmam sincs a mai napig miért vagy mi történt. Annyi biztos, hogy nekünk is csak a ringatás volt az egyetlen módszer, a hátam meg a derekam tropára ment tőle..


Vannak olyan gyerekek, akik nem az a típus hogy leteszed és alszik, hiába a sok tanács, akkor sem sikerül 🙃

Nem tudom az altatás körülményeit, mert nem tudom mi van a nagykönyvbe, de leirom nekünk mi segített.

Egyrészt vacsi-fürdés (eleget vacsizik, fürdés relaxáló vagy inkább játékos fürdés?) után bevittem a szobába és onnantól se fény, se tv, se zene, semmi olyan ami zavaró lenne nem volt. Játék stb, ami lekötné, azokat kivittem/elpakoltam.

Egyedül a párologtató ment, abba mindig pici levendula olajat tettem, bár nem vagyok biztos abban, hogy ez volt a megváltás.

A szobában simogattam, ringattam a korom sötétben aztan így viszonylag hamar elaludt.


Egy idő után megszokta, vagy kinőtte ezt a szokását.

Nekünk a védőnő azt mondta, hogy most fedezi fel hogy van világ, ami érdekesebb mint az alvás, ezért tartja magát ébren, bár őszintén szólva engem rohadtul nem vigasztalt meg vele, mert vagy 8-9 hónapos koráig ezt csinálta, azóta viszont tudja hogy megyünk a sötétbe, akkor alvás van.


Nagyon mást nem tudok javasolni, az este már ne a játékról szóljon, legyen inkább relaxáló, úgy érezhetően lassuljatok be, és ami ennél is fontosabb, hogy ne érezze rajtad a stresszt ami ezzel jár. Tudom, könnyű mondani, de én is voltam ott ahol te, tapasztalat, ha érzi rajtad a feszkót, csak azért se fogja azt csinálni amit akarsz, és ez úgy teljes egészében igaz a gyereknevelés minden területére 😃


Az éjszakai keléseket is el fogja hagyni, nekünk azóta nem kel, hogy nem anyatejes, ami érdekes, mert már korábban ki lett váltva minden étkezés, mégis csak 2 éves korától alussza át az éjszakát, addig mi is keltünk 2-3x egy éjszaka.

2021. okt. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is baromi frusztrált voltam mindig, soha nem működött semmilyen módszer, mindenk más babája simán aludt a kiságyban, az enyém soha. 8 hónapos koráig altattam ringatva-szoptatva. Nem vicc. Hintáztam a gymballon, úgy szoptattam, úgy aludt el. Vagy hordozóban. Ennyi. Napközben az ölemben aludt. Éjjel is gyakorlatilag végig testközelben mellettem, a kiságy babaöbölszerűen van az ágy mellett, még abba se lehetett berakni. Mindenki mondta, hogy én rontottam el. De én tudom, hogy nem. Mindent, de mindent megpróbáltam. Semmi más nem működött soha.

Kiságyban alvás úgy kezdődött és szoptatva ringatasnak úgy lett vége, hogy egyik pillanatról a másikra. Szó szerint. Egyszer csak kifordult a kezemből. Még mindig ringatom, 1 éves, de csak 5 percet max és alszik. Nem tudom, mi történt. Bocsi, hogy tanácsot nem tudok adni, együttérzek. Ja éjjel ébred ő is persze, de nagyon gyorsan visszaalszik.

2021. okt. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Érezhetően nagyon kimerült vagy :(

Én is a rituálék híve vagyok, azaz minden este szeretem ha megvan az esti altatás megfelelő körülménye. Csend, sötét (tényleg sötét, csak annyi fényt látok ami a résen bejön az ajtón) és egy fáradt gyerek jó puha takarós vacsorával.

Első hallásra az jutott eszembe, hogy egy jó, tanácsadókkal kipróbált hordozó jönne jól neked, ami nem terheli a tested úgy, mintha kézben tartanád a babád. Mert ha makacs az alvás szempontjából, jól jöhet ez addig, amíg mély alvásba kerül. Például, hogy napközben mikor fárad felveszed, közben tévézhetsz vagy bármi és egy idő után a legtöbb gyerek el tud aludni benne. És mikor el van már ernyedve, akkor át teszed az ágyba. Nem biztos hogy jó ötlet, de nekem ez jutott eszembe. Vagy a másik a séta. Ha a babakocsis sétát alvásra időzíted nappal, szerinted elaludna?

Viszont az esti minden hogyan nehéz lesz nektek… Mennyire mozog el? Ha magad mellé veszed nagy ágyba vagy egy pokrócra a földön, nem pihenne el egy idő után? Itt az ő elalvása a cél, szerintem fontosabb, mint hogy kiságyba legyen szoktatva. Teljesen kilesztek idegileg ha ez folytatódik. Majd ha megvan az alvás, utána jöhet a kiságyas kérdés.

2021. okt. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk is ez volt. Én elengedtem a kérdést, altattam, ahogy működött. Ha velem összebújva, cicire cuppantva, akkor úgy. Az elvek nem érdekesek, ha mellette nem tudsz aludni.

Nálunk hónapokig a ringatva-sétálva módszer jött be. Ez talán kevéssé megterhelő, mint simán csak dédelgetni, a mellkasodra fektetve a gyerek súlya eloszlik, felegyenesedve járva pedig a derekad nem terheled annyira. Nem mondom, hogy pihentető, de legalább a csontkovácsig nem kell elmenned. A lerakom és úgy hagyom az most se működik, ha nagyon fáradt, akkor esetleg hátsimogatással elalszik, de különben ő is rúgkapál mindenfelé (15 hónapos), és mindig ilyen volt... Én nem erőltettem ezt az ágyban alvásos, leteszem dolgot, mert csak én lettem tőle kimerültebb. Szerintem most legyen az a cél, hogy aludjatok, megtaláld azt a módszert, amivel kényelmes neked is és neki is az altatás, függetlenül attól, hogy kiságy, külön szoba, egy ágy, összebújva, cicizve/cumisüveggel vagy akármi, és idővel miután már ez is változott (mert változni fog), akkor megfontolni ezt a lerakod-elalszik módszert (amúgy a legtöbb gyerek idegrendszere kb 2 éves koráig nem érik meg arra, hogy egyedül, segítség nélkül elaludjon).

2021. okt. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Együtt alvás nem müködik? Az ágyban melléd fekve vagy ölbe véve, aztán ha elaludt, magad mellé teszed? Nekünk ez többnyire beválik, plusz énekelek neki vagy suttogva mesét mondok.

Hogy néz ki a napirend, mennyit van fent, mennyit alszik? Nem lehet, hogy túlfárad vagy éppen túl sokat akarod altatni?

Azt nem gondolnám, hogy egy ilyen babát, aki ennyire igényli a közelséget, önálló elalvásra kellene szoktatni, meg írod is, hogy az nem nagyon megy.

Különben simán lehet a fogzás. Az én kisfiam is minden foggal 2 hónapig kínlódott. Az első kettőnél én sem hittem el, mert nem volt fehér az ínye vagy ilyesmi, csak szenvedett meg rosszul aludt, amíg ki nem bújtak. De aztán a felső metszőfogaknál már egyértelművé vált, hogy bizony hiába nem látszik, nekik már sajnos fájhat 1-2 hónappal azelőtt, hogy kibújik. Ezeknél sem látszott a fog, nem volt fehér az ínye, de volt rajta egy nagy vérömleny meg egy pici hólyag. 1 hónap után megmutattam orvosnak, mondta, hogy ez normális, mert éppen át fog törni a fog. Hát 2 és fél hétre rá tört csak át, azóta csak egyszer kel éjjel. (Addig 4-10 alkalommal kelt.) Szóval lehet, hogy nem látod, de attól még fájhat neki.

2021. okt. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi is ezért aludtunk együtt, mert nem bírta a derekam (gerincsérvem is kiderült aztán) a folyamatos ringatást, egy pózban alatta ülést, na meg hogy ha leraktam 5-10 perc múlva ébredt (mindegy, milyen pózban) rögtön teli torokból ordítva és kezdhettük elölről.

A testvérével egyébként nem volt ilyen gondom, szóval nála még azt hittem, milyen ügyes vagyok :)

Fogzás egyébként hetekig is tarthat.

2021. okt. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk most pont ugyanez a helyzet. Lassan 6 hónapos lesz, de már kb 1 hónapja kezdődött az egész.

Foga nem jön mert bekentem neki, kapott gyógyszert és ugyanúgy szenvedés volt.


Ezelőtt esti fürdés, utána evés és legkésőbb 9-kor már aludt. Most is elalszik evés után de félóra múlva sírva kel fel és az istenért se tudjuk vissza altatni. Így éjfél- hajnal egyig általában fent van, és reggel 8 körül már fel is kel.


Napközben az alvás rémálom, 1-2 órát kell altatni és úgy alszik fél órát kb.


Mindenki mondja hogy fogzás, mozgásfejlődés, telihold meg minden szar, de még mindig nem tudjuk mitől van. Pedig kezdettől kiságyba alszik a szobánkban.


Egy ismerős azt mondta hogy náluk 2-3 hónapig volt ez a helyzet, remélem nálunk is elmúlik lassan.

2021. okt. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a hasznos válaszokat!

Az altatás a lehető legnyugodtabb körülmények között történik, semmi fény, semmi játék, még zene sem, mégsem nyugszik meg, nem hangolódik rá

Mellettem, rajtam, ha simogatom a hátát, ha mellém fektetem, bármit csinálok, ugyanaz a helyzet... játszik és forog, vergődik, ugrál

Utolsóval pedig 100%-ig azonosulni tudok, pontosan ez a helyzet nálunk

Igen, mindenki szerint én szoktattam erre, pedig... csak úgy megtörtént

Azt is el tudom képzelni, hogy fogzik, de már komolyan 4 hónapja...az kizárt. Kb 2 hónapos korától kezdett ilyen nyugtalan, úgymond hiperaktív és hiperenergikus lenni, azóta napközben sem lehet lefoglalni, altatásnál pedig erőlködni kell sokszor küzdeni...

2021. okt. 26. 20:14
 9/13 anonim ***** válasza:
49%
9. A te/mi korosztályunk pont tele van sérülttel. Nem kell egy nagyobb gyereket majomszeretettel kiszolgálni, de bizony ha kisbabaként sírni hagyod (amikor még nem hiszti a sírása, hanem a szükségét jelzi vele), "sérül a lelke", azaz azt tanulja meg, hogy hiába sír, senki nem válaszol, így nem érdemes szólnia. És lesz belőle egy ember, aki szerint a világ rossz hely, aki nem mer kötődni a társához, mert az anyjához sem tudott, és nem hisz abban, hogy az életén, körülményein változtatni tudna.
2022. febr. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hogy lehet ilyet mondani? Igen, ha leteszed ordít. Igen, órákig ordít. És nem, nem tanul meg elaludni csak úgy csettintésre csak mert otthagyod. Meg lehet várni a rendőrséget is mikor feljelentenek csendháborításért mert neked egész éjjel ordít a gyereked, nem azokat az időket éljük, hogy odacsinàltuk a gyereket és nevelje fel magát. Az, pedig, hogy egyetemesen leírtad az anyákat, hogy még az állatok is felsőbbrendűek tőlük, ez mindent elmond rólad
2022. febr. 5. 22:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!