Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Normális hogy ilyen érzékeny...

Normális hogy ilyen érzékeny a hangokra alvás közben a babám?

Figyelt kérdés

Éjjel is, külön kell aludnunk mert folyton felkelt ránk, azóta jobb a helyzet, de nappal is, nemhogy semmit nem tudok csinálni, de a kutya elsétál a gyerek szoba ajtaja előtt és erre is felkel… nektek is ilyen a baba? Ébren is több hangos zajtól is megijed, pl botmixer, vagy hangos nevetés stb. Nektek is ilyen a babátok?

Fél éves


2021. dec. 2. 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Ugyanez...ha teszek be fehér zajt, az segít, kicsit ,,elmaszkolja" a zajokat, amik kintről jönnek. De pl. mosogatógépet kipakolni, főzni nem tudok, amíg alszik, panelban lakunk. Reccsen a parketta és fenn is van...úgyhogy olyankor én is pihenek, vagy tergetek, ruhát hajtogatok, amíg alszik. Pedig újszülött korában sorozatokat néztünk mellette, este tv-t, semmire nem kelt fel. Aztán 3 hónapos kora körül ,,elromlott" :D Azóta azokra, akik szerint szoktatni kell a zajhoz a gyereket, csak legyintek (pl. apósom).
2021. dec. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem a fiam volt ilyen, én vettem ilyen fehér zaj gépet. Olyan mint egy kicsike hangszóró. Ha azt bekapcsoltam lefekvés előtt, akkor mentőautó is elmehetett a ház előtt nem ébredt fel. Előtte ugyan így mindenre felébredt.
2021. dec. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Volt ilyen időszaka mindkettőnek, de aztán ahogy jött, el is múlt. Elvileg idegrendszeri érés okozza ezt, hogy nem kerülnek olyan igazán mély alvásba. Akkor nálunk is az volt, hogy valaki bejött/kiment a bejárati ajtón, vagy kint elment egy hangosabb autó, vagy beszélgettünk normál hangerővel, és felkeltek, rohadt idegesítő volt. De most 6 és 2 évesek, és kitörhet a 3. világháború is melletük, ha alszanak, szóval kitartás.

Ja, és amúgy nekünk is odaszúrta egyszer Após, hogy miért járkálunk lábujjhegyen, hát amikor a férjem meg a húga kicsik voltak, ők ott beszélgettek mellettük a nappaliban míg aludtak, még csak besötétítve se volt a szoba. Én meg kedvesen megkérdeztem tőle, hogy oké, de ha a gyerek 20 perc után felkel az alvásból azért, mert éppen próbálom "szoktatni a zajhoz", akkor szólhatok-e neki, hogy jöjjön át és pesztrálja a következő etetésig, amíg én tévézek vagy pihengetek. Erre nem mondott semmit 😄 Amúgy nagyon szeretem, jó a kapcsolatunk, de ebbe muszáj volt beleállnom akkor.

2021. dec. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Fél éves korában a fiam is ilyen volt. Mikor mentem ki este a szobájából (inkább osontam) megreccsent a térdem, arra is felkelt, vagy a padló recsegésére. Megijedt attól is, hogy bátyám grimaszolt neki. Mondjuk az vicces volt. Botmixer meg hasonló hangos dolgokat nem is használok egy ideje, nem akarom kiugrasztani a pelenkájából.
2021. dec. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális dolog.

4 hónapos koráig (kb) lehet csinálni mellettük bármit, utána meg kinyílik nekik a világ, és minden érdekes, minden szín, kép, hang. Ha alvás közben hall valamit, a kis kiélesedett érzékszerveivel azonnal reagál.

Vannak persze olyan emberek akik mellett bármit lehet zajongani jót alszanak, pl a férjem. Na ők babaként is ilyenek voltak.

2021. dec. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!