Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Újszülött elaltatása nap...

Újszülött elaltatása nap közben???

Figyelt kérdés

Anyukák! Nektek mennyi időbe telt, amíg rájöttetek, hogy hogyan tudjátok elaltatni a pici babát, amikor már nem alszik el szopi közben?

Nekem ez annyira a halálom, hiányzik belőlem az ösztön, hogy rájöjjek, mi a jó neki!

Cicin nem szeretném altatni (bár éjszaka úgy alszik el), a cumit önmagában nem fogadja el, a ringatást nem szereti, ha a mellkasomra fektetem se, ha csak leteszem és simogatom se, hordozó kendőt se.

Véget nem érő szenvedés eredménytelenül, ráadásul van nagyobbik gyerek is, akivel foglalkozni kell, szegény most egész nap mesét néz. Vele is szenvedtem anno, de vele ráértem, és nála kialakult, hogy hason fekve, cumival szépen elaludt pár perc alatt.

Mennyi ideig tart átlagosan, míg álomba szenderül egy baba pl ringatással? Lehet, hogy csak nem vagyok elég kitartó? De pár perc után megunja, és egyre jobban sír.



2022. jan. 12. 07:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%

Nekem a nappali alvásoknál az adamo hinta hozott megváltást. Előtte kézben is ringattam, de sokáig tartott, mire attól bealudt, és jellemzően fel is ébredt, ha letettem.

Egészen 9 hónapos koráig hintában aludt nappal. Aztán mikor már elég kényelmetlen lett neki, könnyen átszoktattam a kiságyba nappal is.

2022. jan. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mennyi idős ? Az elején nekem is nyűg volt az altatás , véget nem erő ringatas. De mióta kb látom hogy 1,5 órát tud ébren lenni,akkor kezdem el ringatni és úgy gyorsan elalszik. Pl a kezemben vízszintesen nem volr jó neki, csak függőlegesen szeret a vállamon pihenni
2022. jan. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10%

Újszülőtt korában én nem altattam, elaludt magától egy idő után… Egy véget nem érő alvás a napjuk néhány evéssel, pelenkázással tarkítva.

Ha ettől ennyire kivagy akkor később mi lesz amikor elkezd nyílni neki a világ?

2022. jan. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
4-es, szerencséd van, ha magától békésen elalszik. A kisbabák nagy részénél ez azt jelenti, hogy addig üvölt, amíg végkimerül és elalszik, önállóan nem tudnak ellazulni.
2022. jan. 12. 11:09
 5/13 A kérdező kommentje:

1-es, 3-as, köszönöm.

1-es, a hintából hogyan sikerült átszoktatni a kiságyba?

2022. jan. 12. 11:11
 6/13 anonim ***** válasza:
Én cicin altatom még mindig (5 hós). Ha nem én altatom, akkor karba véve a popóját kell paskolni, meg segít, ha valamit, kezét, cumit, felnőtt kezét, karját, hordozókendőt szophat.
2022. jan. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nagy szerencsém volt, hogy szopi végére mindig bealudt. Csak le kellett tennem
2022. jan. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is az adamo hinta a tuti + szagelszívó. Megfigyeltem, hogyha főzök, akkor pillanatok alatt bealszik a hintában, sejtettem, hogy köze lehet a monoton zajhoz, úgyhogy őszintén szólva, hogyha máshogy nem megy, vagy türelmetlen vagyok, akkor be a hintába és elszívó bekapcs (amerikai konyhánk van, a hinta a konyhához közel van fellógatva).

Egyébként úgy tudom elaltatni még viszonylag könnyen, ha a függőlegesen van a kezemben, ő kilát a vállam fölött és sétálgatok vele, ringatom. Gondolom a méhben való "zötykölődésre" emlékezteti. Ha így sem akar menni, akkor a bekapcsolt elszívó előtt csináljuk ugyanezt. :D Vízszintesben karban lenni valamiért nem szeret. Éjszaka a kiságyban is simán elalszik különösebb taktikák nélkül.

2022. jan. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

1es vagyok. Pár napos kitartással :D

Megvártam, amíg jól elfárad, aztán lefektettem, simogattam. Cumi, nyuszi és a fehér zaj pedig elengedhetetlen volt azelőtt is a kiságyban.

2022. jan. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Nettó f.szság hogy nem képes egyedül elaludni… 🤦🏻‍♀️
2022. jan. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!