Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 7 hónapos baba alvására...

7 hónapos baba alvására tippek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nappal 2x alszik kb 3 órát. Egyszer 10től 1ig aztán 3-4 órától

6 fele kel, majd este 11 van mire le tudom rakni, úgy hogy 8kor fürdés.

Este 11 és reggel 8 között minimum 3x kel, van hogy alszik egyben 3-5 órát de van hogy 1.5 óránként kel.

Ne hagyjam nappal ennyit aludni? Ébredés után 6 felé kap kekszpépet gyümölccsel de nem minden esetben, onnantól csak cici.

Sajnos egyre rosszabbul bírom, én kb 5-6 órát tudok aludni 3-4 részletben és már kivagyok.

Mit tehetnék, hogy ejjel hosszabbakat aludjon? Tudom, minden baba más, meg még pici, szüksége van rám, de hátha van valami tuti tipp, ami máshol bevált, egy próbát megérne 😊



2022. febr. 5. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem soknak tűnik a nappali alvás. Esetleg ha 2x2-1,5 órát hagynád aludni? Mondjuk 10-től délig, aztán 3-tól fél 5-ig. És akkor 9 körül lehet, hogy le tudod tenni, mert álmos lesz. Nem jön a foga? Nálunk ekkor jött ki a felső kettő elöl, gyötrelmes volt...aztán visszaállt, amint kijött a 2x-i kelésre.
2022. febr. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez rengeteg nappali alvás, ráadásul a második alvásból nagyon későn kel, persze, hogy este nem álmos. Én nem hagynám 2x1,5 óránál többet aludni és legkésőbb fél 5-kor kelteném délután.
2022. febr. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem világos, hogy rengeteget alszik nappal. Egyben 3 órát - ez nagyon sok. Nálunk is azóta van javulás, hogy fixen keltjük adott időpontban. Az enyém mondjuk kicsit nagyobb, de nálunk az a szabály, hogy 12 és 5 után nincs alvás. Ha nagyon későn alszik el, akkor 45 p után ébresztő. Mi 9 körül tesszük le és 7 körül kel. Mielőtt bevezettük volna ezeket a szabályokat (alvó babát nem ébresztünk címszóval), simán ébren volt 10-11ig is, éjszaka volt, hogy úgy kelt, hogy egy órán át partizott, játszani akart. Ezek megszűntek. Ha kel is éjszaka, azonnal vissza is alszik, akár saját magától is.
2022. febr. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Délelőtt 2, délután 1,5 óra és rögtön letudod tenni este 8kor legkésőbb. Én voltam olyan szemét hogy felkeltettem nappal, hogy ne menjen az este rovására. Ha nem tettem, felkelt éjfélkor és hajnal 2-3-ig tivornyázott.
2022. febr. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 vagyok, most olvastam el a többit, látom másoknál is ez van, főleg a 3assal hasonló a sztori.


Még annyit hozzátennék, hogy én fix időben altattam, és ébresztettem. 9-11-ig aztán 2:30-4-ig.


4 után csak párszor hagytam aludni, és nagyon gáz volt az este.

2022. febr. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megpróbálom.

Most felebreszettem 2 óra alvás után.

Igazán a 11es alvásával nincs is gondom, csak a sok keléssel.

Majd délután is felkeltem 1.5 óra után, aztán meglátjuk, valami változik-e.

Köszönöm a hasznos tanácsokat 😊

2022. febr. 5. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!