Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy fordíthatnám meg a...

Hogy fordíthatnám meg a bioritmusát?

Figyelt kérdés
1 hetes babám van, nappal nagyon szépen alszik akár 3-4 órát is egyben. Cserébe viszont szinte egész éjjel fent van. Kb fél óránként szopizik, aztán bealszik, akkor én is bealszom, de nem sokkal később megint sírásra kelek, és látom az éhségjeleket, tiszta a pelusa, szóval más baj nem lehet. Jó lenne ha ezt fordítva csinálná, hogy mi is tudjunk aludni.
2022. febr. 19. 17:27
 1/2 anonim ***** válasza:
66%
Az első baba, ugye? Az alvásról egy időre le kell mondanotok sajnos... Sehogy nem tudod megfordítani. Még csak 1 hetes, ilyenkor össze-vissza alszanak, és bizony semmit nem tehetsz. Aztán ha szerencséd lesz, mint nekem az első kettővel, hamar (olyan 4-5-6 hónaposan) átalussza majd az éjszakát, ha nem, úgy jártom, mint én a harmadik babámmal. Most 4 hónapos, de még mindig sokszor kel éjszaka, és nappal sem alszikntúl sokat. Kitartást kívánok! Az eleje nem egyszerű, ha csak nem eszik-alszik babád van.
2022. febr. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
74%

Olyan 2 hónapos korára elvárt, hogy este többet aludjon, mint nappal (de ez nem garancia). Újszülöttek, sőt, akár 3-4 hónapos korig nagyon összevissza alszanak.

Ne legyenek ilyen elvárásaid felé, még olyan kicsi! Szokja ő is az életet idekinn. 2-3 hét múlva lehet olyat hogy amikor ébren van, akkor több fényt engedsz be, mentek sétálni, hogy szokja a napfényt, kialakuljon a természetes bioritmusa. De most még tele van melatoninnal amit a te testedből nyert és nem szokott hozzá az éjszaka-nappalhoz. Meg olyan pici a hasa, kiürül gyorsan, ennie kell. Pár hét múlva már nem fog így üvölteni, amint éhes lesz.


Az én babám most 11 hetes, kb. 6 hetes korától kezdett egyre jobb lenni az éjszaka-nappal.

Viszont azzal is számolj hogy lehet hasfájós lesz (nem kívánom, maga a pokol), az aztán jól hazavágja a bioritmust megint. A 6-8. hét körül meg amúgy is van egy rosszabb időszak, mert akkor kezdik el az ingereket jobban érezni.

2 hónapos kora körül lehet egyáltalán valami esti rutint bevezetni, de az enyém is nagy nehezen, 9 körül alszik el, 2 órás program hogy felkel még altatás után töltekezni.

2022. febr. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!