Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 4 hónapos rosszul alvó baba. ...

4 hónapos rosszul alvó baba. Van akinél ugyanez van/volt?

Figyelt kérdés

Adott egy 4 hónapos anyatejes kislány, aki pár héttel ezelőttig 1x ébredt éjjel, most viszont az a helyzet, hogy kétóránként fent van.

Felkel éjfélkor, ilyenkor fent van 2-3 órát és ez a fent lét sírással jár, alig lehet vissza altatni.

Ha elalszik onnantól 2 óránként kel.


Volt már valaki így?


A sűrű kelések még nem is zavarnak, de ez a több órán keresztül fent van dolog már kikészít. Engemet is és apukát is.

Már orvosnál is voltam, de semmit se mondott.

Próbáltam egyébként tapszert adni, annak reményében, hogy kicsit nyugodtabb éjszakánk lesz, de ott elbukott a dolog, hogy el sem fogadja.


Valakinek valami ötlete?



2022. febr. 26. 07:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

Alvás regressziónak olvass utána.

Ilyenkor sok babának felborul az alvása az idegrendszeri érés miatt.

Erre gyógyír nagyon nincs, nalunk eltartott 8 hónapos koráig.

Nappal amúgy mennyit alszik?

Mit csinálsz,amikor éjjel felkel?

2022. febr. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Szintén 4 hónapos volt, amikor ez kezdődött. Aztán 13 hónapos koráig tartott. Azóta újra csak egyszer ébred, mint azelőtt. Azt hittem már sosem lesz vége 😕 kitartást!
2022. febr. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2022. febr. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
jönnek mennek majd az ilyen időszakok. 🙂 Kotartas!
2022. febr. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, miután ki írtam utána szembe jött velem az alvás regresszió.

Nappal egyébként 3-4 órát összesen.

Este pedig mikor felkel sajnos ha nem akarjuk, hogy sírjon játékot adunk neki.

2022. febr. 26. 08:58
 6/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam is gyakran játszott éjjel, olyan hirtelen megébredt, már pattant le az agyrol es ment volna ki a szobabol. Én probaltam mindent, ( nem engedtem ki a szobabol, probaltam rogton visszaaltatni, probaltam egy ora mulva vissza altatni, stb...) ilyenkor 2 orat fent volt, nalunk ugy heti 1-2 alkalommal volt ilyen este, csak akkor nem sirt ha jatszottunk. Szerencsére elmult már ahogy elhagyta a cicit, 17 honaposan.
2022. febr. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ismerős nekünk is ez volt, aztán 8 honaposan meg durvábban. Konkrétan 8 honaposan rosszabbul aludt heteken keresztül mint 2 honaposan.

Mozgasfejlodes, mocorgó fogak is bezavarhatnak.

Sajnos ezeket az alvási regressziókat át kell veszelni, mást nem nagyon tudsz tenni szerintem. Nekünk pár hét volt mindegyik.

2022. febr. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Jaj és nekünk is ugyan ez volt, nem is az volt a durva, hogy felkelt vagy felriadt, hanem nem is akart vissza aludni! Korábban mikor éjszaka evett a cumisuveg felénél már aludt konkrétan, de legdurvább esetben is pár percen belül evés után. És volt egy időszak hogy tágra nyitott szemmel nézelődött a gyerek éjszaka, nyomát sem mutatta hogy legalább próbálna aludni.

Kitartást! 😌

2022. febr. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Esetleg még azt próbáld meg megfigyelni, hogy nem-e próbál a baba átállni eggyel kevesebb alvasra napközben. Lehet ez is bekavar.
2022. febr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat! :)

Megpróbáljuk túlélni 😂

2022. febr. 26. 11:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!