Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 7 hónapos babám eddig csak...

7 hónapos babám eddig csak cicin és vállon aludt el, hogyan szoktassam a kiságyába?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: kisfiam szinte kezdetektől vagy a cicin aludt el, vagy vállamra vettem és ott elringattam. Miután elaludt, leraktam a kiságyába és ott aludt békésen tovább (kezdtektől a kiságyban aludt, soha nem aludt közöttünk). Mostanra lett terhes egy kicsit ez. Cicin már nem alszik el, viszont továbbra is igényelné, hogy a vállamon ringassam el és úgy aludjon el. Viszont már 9 kg, és az altatások is nehezebbek, kinyílt a világ neki, minden érdekes, ha álmos és nyűgös, akkor se akar aludni. Próbáltam már letenni a kiságyába és ott álomba simogatni, de semmi eredménye nem volt többszöri nekifutásra sem. Ha pedig magára hagytam a kiságyában, akkor bömbölés lett a vége.


Hogyan tudnám beszoktatni a kiságyába, hogy ott aludjon el? Ismerősöm kisbabája teljesen jól viseli, őt berakják a kiságyba, és elaltatja magát. Én is ezt szeretném, a későbbiekben is könnyebb lenne, ha nem kéne félórákat ringatnom a vállamon.



2022. márc. 10. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Másnak a gyerekével sose hasonlítgasd össze. A gyerek nem fog egyik napról a másiknak a kiságyban elaludni. Hosszú hetek, hónapok munkája. Annak, akinek elalszik benne, az már az elején úgy altatta. Ilyenkor már nehezebb dolgod van.
2022. márc. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%

Haha

Fiam 3 éves, ha fejenállnék sem aludna el a saját ágyában.

En magam mellett altatom, majd utana megy az ágyába.

Lányom fel éves, ugyan ez.

Ha beteszem akár 1 órán át is orditana

2022. márc. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Nálam 8 hónapos.

Esti cici után mielőtt bealudna felállok vele ringatni, majd még mielőtt elaludna még mindig, leteezem az ágyba. Simogatom a hátát.( Hason alszik)

Van hogy forgolódik, dorzsoli a szemét, de elalszik.

Otthagyom egy pillanatra, ( gyors pisi, egy pohár víz, ilyesmi, 1 perc) ha reklamál, és látom hogy ez sírás lesz, felveszem, ringatom.

Amikor megnyugodott és már majdnem alszik, vagy érzem a feje súlyát a vállamon, újra lerakom, simogatom és ez amíg el nem alszik.

Max.3x kell kivennem.

Szerintem az a titok, hogy berakod, felveszed. tudja, hogy mész, ha kell. Megnyugszik, ha lerakom és ha újra kellek, ott vagyok.

2022. márc. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

4as vagyok

Még annyit elfelejtettem, hogy nekem azt mondták kb 8 hónaposan érik meg erre a baba, úgyhogy tarts ki ☺️

2022. márc. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%

Az en babam 5 honapos de eleg nagy baba, ezert hasonlo a történetünk. En a délutáni alvásnal kezdem most a heten kisagyba szoktatni. Bekapcsolom neki a körforgót, ugy csinalni mint aki nem álmos, magyaráz neki nevet. De 10 percen belul elalszik. Ott vágyok mellette vegig, ha kijönnek a szobából sírna. Egyedul az esti alvas nem megy igy.


Esetleg ha egy játékkal vagy mesével/énekkel próbálnád? Lehet lassan elaludba benne.


Nalunk is hetfon csak 1x ment kedden mar 2x igy es igy tovabb. (Az en babam tobbszor alszik 40 perceket)

2022. márc. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!