Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Eddig jól alvó babám, már nem...

Eddig jól alvó babám, már nem alszik jól? Mitől lehet?

Figyelt kérdés

6 hónapos koráig, jó alvó volt a kisfiam. Max. 1-szer kelt fel éjszaka.

Most 7 hónapos és egyre feszültebb vagyok, mert éjszaka vagy 4-szer felkelt, amivel nem lenne bajom, ha nem 5 órákat aludnék megszakításokkal. Napközben abszolút nem tudok aludni, a házimunka miatt + a kisfiam max. 30perceket alszik napközben. Kb. 3-szor.


Mi lehet az oka? Nem találtam erről semmilyen cikket sem a neten.

Nem érdekelne a dolog, ha csecsemőkorától kezdve csinálná ezt. De látom rajta, hogy nyúzott az arca, és álmos, lefekszik puha dolgokra pihenni, de nem hajlandó aludni (eddig magától képes volt elaludni).

Egyszerűen kétségbe vagyok esve, hogy hogyan fogja magát kipihenni.

Nem is jön még a foga se, szóval nem tudom mi tévő legyek.

Nincs túl meleg nálunk, nincs hűvös se, nem megy a légkondi, friss levegő van bent.

Ha sétálunk akkor is fél órát alszik, másfél órás “ringatás” után.


Néha becsúszik egy-egy 1-szer kelős éjszaka.

Annyira aggódom mi lesz így velünk!



2022. máj. 22. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Az én kislányom is 5 hónaposan romlott el. Addig átaludta az éjszakákat. 6 hónap körül van alvási regresszio. Fejlődik az alvási fázisa, ez természetes dolog. Nálunk is 3 kelés a minimum éjszaka.
2022. máj. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Hálás vagyok!

2022. máj. 22. 11:29
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Eddig 4 hónapos korban volt az alvási regresszió. Most már 6 hónapos korban van?
2022. máj. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem írtad hogy kúszik és/vagy fogzik-e, ezek bekavarhatnak keményen.

De így leírás alapján az a tippem hogy lehet megérett a 2 alvásra. Ilyenkor az ébrenlétek kb 2.5/3/4 vagy 3/3/4 órák szoktak lenni (a perjelek az alvások). Nem tudom eddig ezekre figyeltél-e de nagyon meg tudja könnyíteni a dolgot (magyarul nem tudom van-e erről bármi a neten, én külföldi oldalakat követek).

Fogzásra való krémet is érdemes lenne kipróbálni lefekvés előtt 1-2x.

2022. máj. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4 hónaposan és 6 hónaposan is szokott egy lenni. Ezt nem én találtam ki. Érdemes utána olvasni. :) Egyes voltam.
2022. máj. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!