Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy szoktassam le?

Hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés

Lányom januárban volt 2 éves. Eddig egész jól aludt, este 8kor elaludt, reggel 5kor volt h ébredt, de átjött hozzám és vissza aludt mindig 6-7ig még velem.

Most egy hónapja viszont éjjel 2-3 óránként felébred és addig kiabál, míg át nem megyek hozzá, és ott kell ülnöm, amíg elalszik. Van, hogy az ágyában alszik vissza, de előfordul, hogy hozzám akar bújni a fotelban és úgy. Ez van, hogy fél-1 órát is eltart, hogy annyira visszaaludjon, hogy ki tudjak jönni a szobájából anélkül, hogy felébredjen. Baromi fárasztó ezt éjjel 2-3szor eljátszani.

Arra gondoltam, hogy nem megyek át hozzá, és megvárom még visszaalszik magától. De félek, hogy ezzel rosszat teszek neki. Hogy sérül lelkileg, hogy nem válaszolok a hívására, értitek.

Valaki tud valami okosat mondani?


2022. máj. 24. 20:16
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Most este fürdésnél már “szólt előre”, hogy majd éjjel kiabálni fog, és akkor maradjak ott vele.. :D mondtam neki, hogy nem, anya alszik a saját ágyában, meg ő is az övében, éjjel nem kiabálunk. Próbálom magyarázni neki, tök jókat lehet vele már beszélgetni. Esténként lefekvéskor meg is beszéljük, hogy mi legyen éjjel, mindenki alszik és reggel találkozunk, helyesel is, de aztán persze elfelejti, mikor felébred. Nem tudom mit csináljak vele, de mocskos fáradt vagyok már.
2022. máj. 24. 20:21
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Történt valami az utóbbi időben, ami ezt a visszaesést kiválthatta? Tesó nem jön véletlenül? Bármiféle haláleset a családban? Költözés?
2022. máj. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
Hu ez hogy előre bejelenti, nekem gyanús hogy fél. Nem javaslom, hogy ne reagálj rá. Gondold el ha te félnél és hiába ordítanál senki nem segít. Nem mond semmit miért kel fel?
2022. máj. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Én is ezen gondolkodom, de semmi ilyesmi.

Egy éve lakunk itt, de pont az első itt töltött éjszakánk volt az első átaludt éjszakája. Azóta tök jól aludt, és most 1-2 hónapja csinálja ezt.

2022. máj. 24. 20:29
 5/18 anonim ***** válasza:
63%
A fiamnak is volt egy időszaka, mi egy szobában alszunk, de kb 2 éves kora után elkezdett átjönni közénk éjjel, ez tartott fél évig most nyugi van. Nem volt rendszeres heti 1-2x,nehezen aludt vissza én viszont tudtam aludni.
2022. máj. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
29%
Milyen ágya van? Tudom, nem erre a megoldásra vársz, de neked is kényelmesebb lenne, ha ott tudnál aludni vele. Én biztos nem tudnám egyedül hagyni, ha sír értem...
2022. máj. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Igen, ezért is sajnálom egyedül hagyni, mert mi van, ha fél.

Azt mondta már, hogy az egértől fél, amit néha hallunk kaparászni a padláson. De eddig nem félt tőle, nevetgélt rajta, hogy ott a cincin.

Ha ma éjjel felkel, akkor megkérdezem tőle, de nem nagyon szokott ilyenkor válaszolni, mert marha álmos amúgy ő is, nehéz vele beszélgetni.

2022. máj. 24. 20:32
 8/18 anonim ***** válasza:
63%
7. Akkor az egérről kell mesélni. Az egércsaládról lefekvéskor. Meséld el neki a napját úgy mint egérmama, egérpapa, egérkislány. Sok-sok mese az egerekről. Ezt pszichológus tanácsolta és sokszor beválik, ha van valami kézzelfogható félelem. Az nem opció, hogy ott aludjon veletek? Matrac vagy ilyesmi? Persze a szobájában lefektetni, de amikor felkel.
2022. máj. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Sima rácsos kiságy, pelenkázóval egyben. Mellette van egy nagy fotel, abban szoktunk este kakaózni meg mesét olvasni, meg abban ülök éjjelente. Odafeküdni nem tudok, ő járt át, mert kivettük a 2 kivehető rácsot, de most pár napja visszatettem, hogy ne mászkáljon már ki éjjel. Mert volt, hogy hallottam, hogy felébredt, kijött, elindt a mi szobánkba, de félúton az étkezőben lefeküdt a földre és ott elbóbiskolt. :D szóval valami nagyon megbojgatta szegènykémet, de nem értem, hogy mi lehet a baj.
2022. máj. 24. 20:37
 10/18 anonim ***** válasza:
84%
nem lehet, hogy fél a sötétben? ez simán előjöhet ebben az életkorban akár egyik napról a másikra is.
2022. máj. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!