Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nappali altatás, menthető...

Nappali altatás, menthető még? 6 hetes baba

Figyelt kérdés
6 hetes babám pocakfájás miatt rászokott, hogy nappal csak hordozókendőben alszik, leülni sem tudok vele. Egy pár napja már nem nyűgös egész délután, de ha cicin elalszik, amint leteszem, perceken belül ébred még akkor is, ha várok 20 percet. Az altatás is több, mint egy órákig tart így. Tudnátok tippeket adni, hogy hogyan tudnék kialakítani egy számomra kevésbé megterhelő rutint?

2022. máj. 25. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Eletkori sajátosság. Mit szeretnél rajta menteni? Most igy alszik, majd par honap mulva mashogy. Egyszerű: ne akard letenni. Maradjon a kendőben nappal.
2022. máj. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Ha attól tartasz, rászoktattad a kendőre, szerintem felejtsd el. Most ilyen fázis van, csak rajtad alszik. Pár naponként próbáld, le rudod-e tenni, nálunk pár hét volt ez a fázis. Meg a padlón, szivacson fekve szoptatás, aztán fölkelek mellőle volt még ilyenkor alternatív megoldás nálunk.
2022. máj. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Negyedik trimeszter, éppen ettől szól. A babák tudják mire van szükségük, pont erre: állandó testközelség, anya jelenléte, szívdobogása. Add meg neki és hidd el szép lassan le fog válni rólad, úgy a 3. hónap környékén.
2022. máj. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Ahogy írták. Ez ilyen. Pár hónap múlva már nem ilyen lesz, 1 év múlva megint másmilyen. Egy a fontos: bármilyen is - ELMÚLIK. Ha ezt tudatosabban mantrázom magamnak anno, sok kellemetlen órától megkíméltem volna magam és a környezetem. Fogadd el és lazulj bele! Nézz sorozatot, amíg cicin alszik. Mikro meg kendőben (egyébként milyet használsz? Mert attól is függ, hogy menniyre érzed komfortosnak. Egy 4-5 kilós gyereket ha jól van felkötve egy szövött kendőbe, kb meg se érzel) van, akkor menj, sétálni vele.

Huh annyi, de annyi mindent másképp csinálnék ha újrakezdhetném a mai tudásommal és rálátásommal. Ez lenne az első. Ne görcsölnék azon, hogy hogy és mikor alszik... Nem tőled függ, így befolyásolni sem tudod (legalábbis úgy nem, hogy ne sérüljön)

2022. máj. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató szavakat!

Rugalmas kendőt használok és a hátam bírja is, csak az egész napos sétálgatás fárasztó nagyon. De akkor kivárom türelmesen, amíg megérik magától a változásra.

2022. máj. 26. 00:23
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Ha a hátadra felkötöd, nem alszik el (egy idő után)? Nekem a 9 kilós gyerek se megterhelő háton. Így ha dolgod van, a hátadra veszed, ha pihennél, alhat a cicin egy fotelben vagy megszoptathatod fekve és pihenhetsz mellette.
2022. máj. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
32%
6 hetes babát még nem ajánlatos hátra kötni....
2022. máj. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!