Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Elrontottuk a gyereket. Babak...

Elrontottuk a gyereket. Babakocsiban ringattuk el mindig, és most a saját ágyában nem akar elaludni. (?)

Figyelt kérdés

Fél éves, lassan kinövi a kocsit. Magától nem alszik el, csak kb 2 óra fentlét után kezdődő nyűgösséggel jelzi, hogy álmos, dörgöli a kis szemeit. Próbáltam ágyba tenni, de nézett rám, hogy aludjon itt, akinek hat anyja van.

Most úgy próbálkozom,hogy adtam neki egy plüss alvókát. Ezt gondoltam megszoktatni vele, hogy ezt csak az alváshoz van, és a babakocsiban sem ringatom, hanem csak simogatom az arcát. Így van esély, hogy ha ez már működik, akkor átszokik a kiságyába?

Nem irtózik tőle egyébként, az éjszakai etetés vége már félálomban történik, és ilyenkor mindig a kiságyba teszem le utána. Szeretném a nappali alvásnál is rászoktatni az ágyikóra. Jó úton haladok?



2022. jún. 23. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Az én gyerekem 1 éves de még soha nem aludt el a saját ágyában.

Vagy a babakocsiban séta közben vagy az ölemben evés közben és úgy tudom betenni az ágyba. Én 11 honapig tologattam a mózeskosárban, mig nem akart kimászni belőle. N hiszem hogy elrontottad.

2022. jún. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Az én fiam 3 éves.

1x nem aludt el a saját ágyában.

Míg kicsi volt akkor a kezemben. Majd babakocsiban, most meg köztünk, és az apja teszi át az ágyába

2022. jún. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Vannak babák akik elalszanak az ágyban, kicsit irigykedem, de igazából szerintem nem lehet őket elrontani. Az én fiamat ringatni kell, de csak pár perc, igazán nem megterhelő. Valakit tologatni, valaki cicin alszik el, hát ez van. Hallottál már olyat, hogy 16 évesen ringatni kell? Na ugye. Próbálkozni lehet, hogy a kiságyban aludjon el, de nem kell ezen aggódni, semmi rosszat nem csináltál :)
2022. jún. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
A mozgásra (ringatás, babakocsi) elalvásról általában akkor könnyű leszoktatni a gyereket amikor már magától mozog (kúszik, mászik). A fej mozgása mozgatja a középfülben lévő folyadékot ami hat az agy alvásért felelős központjára.
2022. jún. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megnyugtattatok, köszönöm szépen! <3
2022. jún. 23. 16:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Az enyémet se sikerült elrontani. Mindig cicin, kendőben vagy babakocsiban altattam, erre a nagymamának simán elaludt a kiságyban a hátsimogatástól. Valószínűbbnek tartom, hogy a te gyereked eleve ilyen. Úgy is fogalmazhatnék, hogy ő szoktatott rá titeket a kocsiban altatásra :-)
2022. jún. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2,5 èves lànyom sosem aludt el magàtòl.
2022. jún. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!