Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Alvás közben forog, emiatt...

Alvás közben forog, emiatt folyton sír, hogyan segítsek rajta?

Figyelt kérdés
Most lett 8 hónapos a fiam, forog és kúszik(kicsit később kezdte). Emiatt álmában is megállás nélkül forog, a kiságyban beleütközik a rácsokba, amiért szinte negyed óránként felsír. Letettem egy nagyobb méretű matracot a sarokba, így kétoldalt a fal, a 3.oldalon én fekszem, 4-en plusz egy zörgős párna, hogy meghalljam ha legurul. Kész őrület, amit leművel, ide oda tekereg, folyton vissza kell raknom és álmában sír. Alszik közben, ez látszik rajta, de csak sír és sír csukott szemmel, aztán csend, fej le, 10 percre új fordulatot csinál és kezdi újra. Meddig fog még tartani, mit csináljak hogy könnyebb legyen?
2022. jún. 25. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Rakj a kiságyba rácsvédőt és rakd vissza, zörgő párna meg minden, nem csoda hogy felkel.
2022. jún. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
🤦‍♀️🤦‍♀️kösz a nagy semmit. Van rácsvédő, semmit sem ér. Igen, kell, hogy ha elalszom halljam, ha leesik nem zörög nonstop.
2022. jún. 25. 22:50
 3/9 A kérdező kommentje:
És nem írtam, hogy felkel. Álmában sír.
2022. jún. 25. 22:51
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Pedig igaza van az előzőnek teljesen. Egyrészt sehol nem írsz arról, hogy van rácsvedo. A zorgos parnara egy halott is felebredne, a tuskó válaszod pedig téged minősít.


Szívesen a nagy semmit.

2022. jún. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És még én vagyok tuskó. Mondom, hogy álmában sír. Itt mindenki funkcionális analfabéta?
2022. jún. 25. 22:55
 6/9 anonim ***** válasza:

Idővel elmúlik, majd jön az álmában is felnyomja a fenekét és emiatt elborul, aztán az úgy akar elaludni, hogy feláll (közben már üvölt a fáradtságtól, ha visszafekteted abban a pillanatában újra feláll), majd az àgyból kimászós (akár felül is, lehetetlen magasságban) korszak.

A rácsvédőt levenném (veszélyes ha sikerül a rács és a védő közé befúrnia magát) és visszatenném a gyerkőcöt az ágyába. Az áthelyezésgetések biztos nem tesznek jót az alvásminőségének. Ahogy enni, pisilni, kakilni nem tudsz helyette, úgy aludni sem. Neki kell megtanulni (az idegrendszerének megérni), hogy lehet nyugton aludni, neked a biztonságos és megfelelő feltételeket kell biztosítani.

2022. jún. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok


Azért, mert te nem tudod rendesen leírni a problémát nem én vagyok a hülye, egyrészről azt írtad beleütközik a rácsokba, most honnan kéne tudnom hogy te ezalatt a rácsvédőre gondoltál? A másik meg, ha álmában sír, akkor te aggódod túl a dolgot, hagyd aludni, honnan tudod mitől sír akkor ha álmában sír? Ha nagyon zavar a dolog keress fel mozgásterapeutát vagy gyermekpszichológust, de lekötni gondolom nem akarod, mi mást lehetne tenni egy kisbabával aki álmában forgolódik és sír? Beavatkozni teljesen felesleges, hogy felébredjen és aztán megszokja, hogy ebben az állapotban fel kell ébredni, és az még rosszabb lesz ha ébren sír.

2022. jún. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, ugyanezzel küzdünk. Nálunk már 10 hónapos, szintén kései mozgásfejlődéssel, már mászik is álmában és hempereg, szintén sírva. Velünk alszik, mikor mivel sikerül megnyugtatni. Cici, mellkason alvás, másik oldalra rakás, apukájához bújás. Segíteni nem tudok, de nem vagy egyedül! 🥰🥰
2022. jún. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Álmában sír. Felébred? Vagy felsír és alszik tovább? Próbáld meg békén hagyni. Egyes gyerekek nagyon hangosan alszanak. Lehet, hogy fel sem ébredne teljesen, ha nem avatkoznál közbe.
2022. jún. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!