Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Túl sokat alszik a babám?

Túl sokat alszik a babám?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kislányom vasárnap lesz 4 hónapos.

Jelenleg 7300gramm 64 centi. Múlthonaphoz képest 1kilót hízott. Ezt csak azért jegyzem meg, hogy nem vashiány lehet a háttérben mert hízik szépen.

2 hónapos kora óta átalussza az éjszakát. Ami azt jelenti, hogy elalszik este 10kor. Felkell reggel 7-8kor enni de vissza is alszik 11-12ig. Aztán delutan 2-3* még alszik 1-2 órákat.

Nem sok ez? Alig van fent 🥺.



2022. jún. 28. 20:21
A kérdező szavazást indított:
Pont jó
Szerencsés vagy
Sok
Nagyon sok
17 szavazat
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Segítenétek? Kinek mennyit alszik ilyen korban a babája? Van miert aggodnom?
2022. jún. 28. 20:52
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Tehát gyakorlatilag átalussza a napot? Mennyit van ébren két alvás között? A nappali alvásokra gondolok. Délelőtt egyáltalán nincs is ébren azt az 1 evést leszámítva?
2022. jún. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon jó alvó gyerekeim vannak, de erre azt mondom, hogy sok. Gyakorlatilag átalussza a napot. Egy 4 hónapos gyerek ennél már sokkal aktívabb.
2022. jún. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Délelőtt felkell enni eszik max 15-20perc vissza alszik. Delutan pedig másfél-2órákat van fent alvások között.
2022. jún. 28. 21:13
 5/16 A kérdező kommentje:
És nagyon nyugodt baba. Sírni is csak ha éhes. Tehát egy álom gyereknek lehet mondani kiveve ezt a sok alvást. Hasfájós sem volt. Enni eszik szépen, tápis. Ha fent van és én főzök szépen eljátszik kis csörgővel bármivel magában is. Pisi, kaka van. Tehát semmi más "tünetet" nem tudnék mondani. Csak a nagy alvásigény
2022. jún. 28. 21:16
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Mit mondd a gyerekorvos?
2022. jún. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
36%

Kisfiam is ilyen volt kb. fél éves koráig. Evések után kb. fél órát volt ébren, aztán 2-3 órát aludt. Az éjszakákat az első pillanattól kezdve átaludta.

Most 8 hónapos lesz, és teljesen jól fejlődik. Kislányom is ilyen típus volt, most is jó alvó. A délutáni alvása akár 2-3 óra, az éjszakákat Ő is születése óta átalussza. Soha nem éjszakáztam Vele.

2022. jún. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Gyerekorvosnak még nem említettem. Csütörtökön megyünk hozza oltásra. Holnap írom percre pontosan az alvásokat és elviszem neki. Hetfon voltunk a vedononel neki emlitettem de annyit mondott oruljek neki, hogy jó alvókája van
2022. jún. 28. 21:54
 9/16 anonim ***** válasza:
Említsd meg a dokinak mindenképp, de ha a motorikája rendben van, ha fent van játszogat, eszik, iszik, rátok reagál, akkor nincs baj. Szerintem élvezd ki, amig nem tortenik nagy pártfordulás.
2022. jún. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintek tedd össze a két kezed, hogy ilyen jó alvó, nyugodt babád van. Nővérem hasonló volt, ellenben a fiammal. Végig üvöltötte az estéket hasfájás stb.miatt. A mai napig kel minimum 1x éjjel 16 hósan. Kicsit irigykedem, mert egy felmosórongy lettem a párommal együtt. Persze szeretjük a fiúnkat, de nekünk nem ennyire “könnyen ment” na. Szerintem nincs semmi baja csak kifogtátok a Jackpot babát! Ha eszik, iszik, korához képest mozog, érdeklődik amennyit kell, akkor nincs gond.🤞😊
2022. jún. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!