Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az altatási módszerről?

Figyelt kérdés

Első babánk fog születni (tapasztalatlan vagyok még).

Egy nővér mondta, hogy úgy kell altatni a babát, hogy este 8 és 11 között nem szabad hagyni, hogy aludjon a baba, játszani kell vele stb, aztán 2 hét után megszokja és 11-től reggel 6-ig aludni fog.

Nem igazán tudom, hogy hova tegyem ezt a módszert, kíváncsi vagyok a véleményetekre.


2022. júl. 1. 06:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
8-kor már bőven kezdődött nálunk az esti alvás. Utána persze hogy sokszor kelt, mert szopizott.
2022. júl. 1. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

😂😂😂😂😂😂😂 Ennyit tudok mondani.

Hány gyerekkel csinálta végig hogy úgy adja elő mint bevált módszert? Segítek! Minden gyerek más!

2022. júl. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

🤣🤣🤣🤣🤣🤣


Az èn gyerekem aludt 6-kor este

12 kor kelt 10 percre

3-kor 10 percre


Majd reggel 7-kor kelt


Visszalaudt 8-kor ès 11 kor kelt



Inkább aludtam este 9-kor, és keltem 2 alkalommal, mint 11-ig kukorékoljak..



De utána lesznek úgyis szörnyű időszakok amikor 100-szor kel, ha olyan típus

2022. júl. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Aha hát hogyne... Ő se látott még közelről csecsemőt.


A kisbabák alvási ciklusa kb 40 perc, és az elején nincs neki se éjjel se nappal. Alszik, eszik, és ha szerencséd van a többi időben nem lesz nyűgös. Játszadozni egy friss újszülöttel meg nem nagyon lehetséges, mert csak néz ki a fejéből. Persze foglalkozhatsz vele, de simán lehet, hogy míg mondasz neki valamit, fogja magát és elalszik a hangodra.

2022. júl. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy nem módszer, hanem eszement baromság.

Egyrészt csecsemőt nem tudsz erre idomítani, másrészt hol itt a gyerek igénye?

2022. júl. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Pff ez nevetséges. Pont ez az ha hozzászokik és majd 1-2 év múlva is csak ekkor álmosodik el?!Aztán majd jön a bölcsi, ovi és reggel majd nem tud felkelni. Azért este 11-kor altatni egy csöppet elég késő, még én is alig bírok fent lenni addig,néha. Az elején talán élhető módszer de hosszútávon....
2022. júl. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy újszülött ébren se tud maradni 3 órát egyhuzamban.

Eszik, közben meg tejkómába esik.

Ne nevettessen már.

Ebből hol lesz napi rutin?

este 10kor fürdetsz/készülődsz alváshoz vele?

biztos alig fog ordítano ha ő már fél 9kor aludt volna.

2022. júl. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Aha... igen... persze....


Ezt remélem ő sem gondolta komolyan.


Fiammal virraszthattam volna éjfélig is, akkor is kelt 2 óránként majdnem 1 évig.


Lányom 9kor alszik el, átalussza az éjszakákat kb 6 hetes kora óta. 9hónapos

2022. júl. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs csodamódszer. Minden baba, minden személy más, más igényekkel. Idegrendszeri érés folyamán alakul az alvás is.
2022. júl. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi összefüggés nincs. Mi is egy időben hajtottunk arra, hogy később tesszük le (értsd: 9), és akkor reggel annyival tovább alszik, de akkor is felkelt korán, egy perccel nem aludt tovább, inkább a nappali alvásánál pótolta. Nekik van egy természetes bioritmusuk, ők ahhoz ragaszkodnak. És kelni sem attól fog éjszaka, mert nem 11-kor etetted meg, egy csecsemő azért eszik ekkor is, mert a tej, mint folyadék baromi gyorsan ürül a gyomorból (szomorú, hogy egyes egészségügyi szakemberek ilyen alapvető élettani folyamatokkal nincsenek tisztában), és éhes. Mint ahogy te is éhes lennél, ha most lehajtanál fél liter zsíros tejet. Persze vannak azok a szerencsések nagyon elenyésző százalékban, ahol állítólag az első perctől átalussza az éjszakát, de egyrészről ők biztosan pótolják nappal a kimaradt étkezést, másrészről ki tudja, mit értünk átaludt éjszaka alatt, harmadrészről sokszor rajtakapok ilyen embereket, hogy van némi költői túlzás abban, amit mondanak.
2022. júl. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!