Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor állt át a babátok 2...

Mikor állt át a babátok 2 alvásra? Hogy nézett ki így a napirendetek? Kellett "segíteni" vagy magától állt át?

Figyelt kérdés

Köszönöm, ha megosztjátok. :)

6 hónapos a babám, pár napja meghosszabbodtak az alvásai, de nem vagyok benne biztos, hogy átáll-e vagy csak ez a hőség szívja le.



#2 alvás
2022. júl. 1. 11:53
 1/6 flora08 ***** válasza:
Hét hónaposos kora előtt egy kicsivel, álltunk át a két alvásra. Az első hetekben előfordult, hogy mégis le kellett tenni harmadszor is, mert olyan rövidet aludt délután, hogy nem bírta volna az esti lefekvésig. Nem sokszor, kb. három alkalommal. Olyankor max. félórát aludt.
2022. júl. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

9 hónapos. 10ből 7x kb 2xalszik, de van még mindig, hogy harmadszor is le kell rakni


Magától áll át, ahogy fiam is.

2022. júl. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

8-10 hónaposan. 2-3 órát alszik nappal, ez lehet 2, 3 vagy néha 4 részletben. Egyre gyakoribb lett a 2 részlwt és ritkább a 3. (A 4 rövid alvás inkább a nyugtalan, nem jól sikerült napokra jellemző.)


Éjjel 22-8 között alszik, nappal 10, 14, 18 órakor vagy 11 és 17 órakor. Kb., nem percre pontosan.

2022. júl. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
7 hónaposan. Onnan vettem észre, hogy sok a 3 alvás, hogy a 3.-nál már alig bírtam elaltatni, mindig megcsúsztunk, későn aludt el és sírva kelt sokszor, sokszor sírdogált a fürdetésig, nyűgös volt. Aztán megpróbáltuk a két alvást, az elején kicsit nyűglődős volt, mert a 2 kevés volt a 3 meg sok, úgy egy hónap alatt tökéletesedett a napirend. Az esti fektetést hoztuk előrébb végül, de utána nekünk beállt órára, és mostanáig, egészen 15 hónapos koráig maradt a napirendünk. Kb. 7-kor ébredés, 10-kor és 3-kor alvás, fél 8 fürdés, 8 alvás. Most, ahogy idősödött, az esti elalvás tolódott ki fokozatosan megint fél 9, aztán 9-re (most álltunk át az 1-re).
2022. júl. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

8 hónapos babámmal most tartunk éppen az átállás kellős közepén. Néha kétszer alszik, néha háromszor, és én is azt érzem, amit előttem írtak, hogy a 3 sok, a 2 kevés. Nyűglődés jelenleg, mert fel van borulva a napirend. Ha 2-szer alszik, akkor este 7kor álmos már, ha 3-szor, akkor 10-ig pörög.

Megoldást még nem találtam.

2022. júl. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát igen, szerintem csak az idő segít 5-ös, amíg idősödnek annyit, hogy a ,,kellő" mennyiséget ébren tudják lenni. Úgyhogy nálunk is sokszor ment a trükközés, időhúzás, programot csináltunk, elvittük valahová, hogy csak még egy fél órát-órát bírjon ki..:D Mindig örültem, ha jött a tesóm, vagy a mamák, mert ők felpörgették annyira, hogy na még kicsit bírja.
2022. júl. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!