Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan altassam a babát...

Hogyan altassam a babát napközben?

Figyelt kérdés

4 hónapos a kisfiam, és nagyon meg vagyok lőve a napközbeni altatásokkal. Születése óta hordozóban aludt rajtam vagy el kellett ringatni, és utána lerakni a kiságyba. Na most, most már lassan 7,5 kg és egyre nehezebben alszik el napközben, kilométereket, van hogy 1 órát is mászkálok vele a lakásban, és van hogy eredménytelenül, nagyon fáj már a hátam, eléggé kimerít, és amúgy szerintem neki sem jó, pedig látom rajta, hogy fáradt!

Próbáltam letenni és megvárni, amíg magától elalszik, de sosem teszi, mindig ordít egy idő után, én pedig nem akarom sírni hagyni.

Sétakor alszik a babakocsiban, de panelban lakunk, megmondom őszintén nincs kedvem egy nap 3x 2 órát sétálni menni.

Jobb híján újabban cicin alszik el, de erre megint csak nem szeretném rászoktatni.

Valami tippetek nincs esetleg, hogyan könnyíthetnénk a helyzeten? Köszönöm a válaszokat előre is!



2022. júl. 7. 08:53
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Esetleg annyit még megemlítek, hogy sosem volt egy hű, de nagy alvó, éjszaka is még 1x felkel enni. 100% anyatejes egyébként, ha ez számít.
2022. júl. 7. 08:55
 2/18 anonim ***** válasza:
29%
Álljatok át 2 alvásra, az segíthet
2022. júl. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
26%
Ajánlom a Suttogó mindent megold könyveket. Jó tippeket ad, és nem, nem sírni hagyás, viszont meg kell tanítani az önálló alvásra. Szarul hangzik én tudom, de most még bírod így altatni, amúgy egy jó ínhüvelygyulladás után amikor az etetőszékből se fogod tudni kivenni, akkor kezdődnek a bajok majd.
2022. júl. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg próbáld azt, hogy mellé fekszel. Az en kisfiam -igaz szopizik-ugy alszik el, hogy leteszem es melle fekszem. Ha elég melyen alszik, ki tudok mellőle jönni, ha nem, akkor en is pihenek. Esetleg hurciban fitt labdan rugózni? Ugy talán nem olyan nehez. Illetve nem tudom, h elől v hátul hordoztad eddig?
2022. júl. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
milyen hordozót használtok? ha elől hordozol azért fájhat a hátad, ha hátul, akkor lehet hogy nem jó a beállítás/kötés, de ez igaz lehet elöl is. ha a súlyod 10%át eléri a babád, háton érdemes hordozni.
2022. júl. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
29%
1 évesen is hordozoban elol aludt el rajtam, 2,5 éves de kivétel nélkül minden ejjel szopizik többször is. Tiéd csak 4 honapos és egyszer kel, nagyon is jó dolgod van
2022. júl. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
44%
Cicin alvàssal nincs semmi gond, ùgy legalàbb a derekad kìmeled, meg te is pihenhetsz mikor elaludt.
2022. júl. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
56%
Enyém éjszaka 2-3 óránként kel,szóval nálad az egyszeri felkelés nagyon is jó. Én cicin altatom el,lehet ez nem az igazi de csak ez működik és az én babám már lassan 10 kiló, szóval szenved a cipeléssel a halál.
2022. júl. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%
Én főleg cicin altatom. A leszokással nem lesz gond, egyre kevésbé alszik el rajta. Egyébként én több módszert használok, hol így, hol úgy alszik el. Fittlabda, fotelben szoptatvs, ágyban szoptatva, simán a hasamon cici nélkül, babakocsi (a szobában vagy erkélyen is kipróbálhatod), végső megoldás a hordozó a hátamon+mosogatógép zúgása. A kiságyban hátát simogatva már nem megy, azonnal föláll. A hordozót tedd a hátadra, ha eddig a hasadon volt, ég és föld. Meg se érzed, hogy rajtad van a gyerek.
2022. júl. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
59%
Olyankor akarod elaltatni, amikor még nem fáradt. Tényleg át kellene térni a kétszeri alvásra.
2022. júl. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!