Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Normális hogy a 3 honapos...

Normális hogy a 3 honapos babám átalussza az ejszakát vagy csak max 1-szer kel fel? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Amióta megszületett nagyon nyugodt, baratságos, mosolygos baba, csak akkor sír amikor igenye van valamire, nem igazán hasfájós, nem voltak vele még gondok.


Az elejétől fogva egyszer kel fel éjszaka. Mindig este 8-9 közt alszik el és hajnal 2-3 közt kel fel. Napközben mindig aludt, de ahogy telik az idő mindig kevesebbet. Régebben napközben is tudott akár 2-3 órát aludni egyhuzamban, most viszont egy ideje semmit nem alszik napközben, de awmmi baja, nézelődik elvan, nevetgél, tényleg nem mondhatok rá ssmmit. Az éjszakát viszont valamelyik nap átaludta, én meg ugyebár elaludtam vele este, és reggel 6kor kinyílt a szemem es bepánikoltam hogy úristen átaludtuk az éjszakát és a gyerek nem is kelt fel, nem jelzett mint eddig. Aztán reggel felkeltettem és megetettem és megint napközbe nem aludt. Hiába fektettem le, 15 percnél tovább nem akar aludni, hiába próbalkozok.


Nektek hogy alszik a baba?


2022. júl. 8. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
3-5 hónapig átaludta az éjszakát, max 1x kelt fel enni. Utána beindult a fogzás és hónapokig nem volt átaludt éjszakánk, most változó, van hogy átalussza van hogy többször felsír, és az is előfordul, hogy fent van 1-2 órát éjszaka, mire visszaalszik. Most 15 hónapos.
2022. júl. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fú, mintha én írtam volna, annyi különbséggel hogy nekem még csak 2 hónapos a babám. Általában nekünk egyszer kel éjszaka, de volt már átaludt éjszakánk is, viszont nappal szinte semmit nem alszik. Maximum napi 2-3x fél órát, azt is az ölemben, ahogy leteszem, felébred. Pedig éjszaka a kiságyában alszik. Én is aggódom, hogy kevés neki ez a nappali alvás, másrészt jókedvű, vidám baba, jól fejlődik, csak lenne más tünete, ha kialvatlan lenne. :) Mindenesetre én is várom a tapasztalatokat.
2022. júl. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen az enyém is inkabb nezelődik játszana stb mintaem aludna nappal. 😃 de hatalmas szerencsém van mert mindent tusok tőle csinálni, simán végignézi ahogy főzök, közbe beszelek hozzá, elgagyog magában, neha felveszem, aztán a játszoszőnyegre, stb. Úgyogy szerencsés vagyok, de kicsit korainak tartottam a korához hogy egy ejszakát átalszik, nappal meg nem akar semmit.
2022. júl. 8. 15:26
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem sárga, megfelelően gyarapszik a súlya, akkor nincs olyan hogy túl korán átaludt éjszaka.

Ahogy olvasom napközben is alszik, csak nem sokat. Inkább többször 15 percet. Ahogy nő, majd “összevonja” ezeket a rövid időket és alszik 1,5-2 órát ebéd után.

2022. júl. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!