Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Rossz alvó gyerekből hogy...

Rossz alvó gyerekből hogy lesz jó alvó?

Figyelt kérdés

Úgy értem , ha már (szerintem) mindent megpróbáltam, akkor már tényleg csak az idő segít? Magától jobban fog aludni? Egyik napról a masikra, vagy szép fokozatosan? Akinek extra rossz alvó gyereke van , mennyi idős korban normalizálódott?

Az én drágám 1-1,5 óránként ébredt éjszaka, és újabban nem hajlandó a kiságyában aludni, csak és kizárólag a hintajaban. Megpróbálom tényleg így felfogni a dolgot, hogy idővel jobb lesz, de akkor is minden éjjel úgy érzem, hogy ez az én kudarcom és újra és újra elbukok. Pedig nem szoktattam ringatashoz, újszülött kora óta az ágyában altatom.



2022. aug. 3. 22:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

Hat a biztonsagos altatasra azert figyelj, a bolcsohalal nem olyan ritka. Hintaban nem szabadna ejjelre.


Az enyem 1-2 orankent kelt masfel eves koraig, aztan egyik nap vigigaludta az ejszakat masfel evesen, ez azota is tart, mar 6 eves.

2022. aug. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem fáj a hasa, foga vagy bármi? Nem ekcémás? Súlynövekedési görbe rendben van? Mekkora gyerek?
2022. aug. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Mekkora?

Amúgy az enyém rossz alvó volt.Éjjel alaphangon 8 ébredés,volt egy durvább időszak mikor 15 ébredésnel abbahagytam a számolást.A nappali alvás meg kimerült korának megfelelő számú 30-40 perces alvásokkal.Ki voltam mint a xar, aztán jött egy még jobb periódus mikor éjfélkor felébredt és 2-3 óráig fent voltunk 😂😂 és utána ha elaludt is ugyanúgy ébredt.

Értékelhető alvása akkor lett, mikor 2.5 évesen elhagyta a nappali alvást.Most már 5 évesen végig alussza,nagyon ritkán felkel pisilni de ennyi.Viszont reggel most is 7 órakor legkésőbb fentvan

2022. aug. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Mennyi idős a baba? A hintában alvás még nappali alvásra is veszélyes tud lenni, nem hogy éjszaka. Tudom iszonyú nehéz. Én utána olvastam a biztonságos együttalvásnak, onnantól végre aludtunk. A legrosszabb tanács amit kaptam, hogy ne ringassam. Nem is mertem, aztán egyszer elringattam 3 perc múlva aludt. Nálunk megváltás volt. Azóta mindig ringatom, pár perc és alszik. Lehet nálatok nem jön be, de jobb mint szenvedni. De tudd, hogy sajnos normális. Fejletlen az idegrendszerük, ezért kelnek ennyit. Nagyon együttérzek veled, az ember teljesen elveszti minden életkedvét.
2022. aug. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
16%

Úgy, hogy fejlődik az idegrendszere.

Lehet, hogy épp az a baja, hogy a kiságyat erőlteted. Próbáld meg a babaöblöt, vagy az együttalvást

2022. aug. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Ez normális. Egyszer majd jobb lesz,de az szerintem nem most lesz,de a hinta nem biztonságos a bölcső halál miatt. Enyém először a növekedési ugrások miatt nem aludt, aztán fogzani kezdett,most meg azért nem alszik mert elkezdett kúszni( ez elvileg aktívabbá teszi őket) és fogzik is. Egyszer talán fogok aludni😅
2022. aug. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%

Idő, sok idő.

Hintában viszont tényleg ne hagyd éjjelre. Inkább bárhogyan, de abban ne.

Kitartást, tudom milyen. Most se véletlen vagyok ébren. 😄

2022. aug. 4. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Huhh

Szerintem már csak az idő...

A lányom 4hónapos koráig minta alvó volt (1× vagy egszer sem kelt)

4hónaposan borult az alvása

Most 1,5 éves

1hónapja kb már csak 3-4× kelünk éjjel

1hónappal ezelőttig jobb éjjeleken 8-9× keltünk, rosszabb éjszakákon nem számoltam (értem úgy 10-15-20percenként felsírt)

Várom a csodát, hátha jobb és jobb lesz

2022. aug. 4. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
Nem írtad mennyi idős a baba. Le kell fárasztani nap közben. Kiadós séta, kirándulás, játszótér, strandolás -a legjobb ha vízben ugrabugrálhat. Nekem 3 gyerekem van, addig aludtak nyugtalanul amikor külön voltak tőlem, aztán inkább az együttalvás mellett döntöttünk, már csak az éjszakai szoptatás miatt is. Sokkal könnyebb mindenkinek visszaaludni. Ringasd, ölelgesd nyugodtan. Hidd el, 10 évesen már úgysem akar majd veled aludni és nem ettől lesz önállótlan.
2022. aug. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem attól alszik jól, ha rendesen bekajál. A felnőttek is a mai napig elálmosodnak egy jó evés után, a gyerekeknél is így van:)


Valami laktatót kell neki adni, az enyém iszsz baba volt, jókat aludt, de nem mindig, és csak olyan 3-4 órákat, esténként kelt. Onnantól, hogy beindult a hozzátáplálás és eljutottunk a kenyérig-krumpliig, húsig, onnantól aludt jól, úgy telekajálta magát, hogy evés után garantáltan bealudt. Bölcsiben, ahol nem evett rendesen, mert nem ette meg a krémes kenyeret, meg főtt ételek nagyrészét, továbbra sem tudott.


Akkor alszanak még jól, ha melléjük fekszel. Kaja és melléfekvés, ütemes hangos légzés, a gyerekeket bealtatja. Segít még a vaksötét, és a csend is, meg a hideg-hűvös:) Az enyémet sosem lehet pl elringatni, pedig mindenki esküdött rá, neki sötét, nyugi, de leginkább tele pocak kellett.

2022. aug. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!