Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Bevált altatási módszereket...

Bevált altatási módszereket tudnátok nekem írni? mert kezdek megbolondulni!

Figyelt kérdés
11 hónapos a kislányom. Kétszer alszik napközben még, szóval egy nap így háromszor kell lebonyolítanom, és őszintén már nagyon nagyon unom hogy ennyire nehézkes és ennyi időt elvesz, utálom az egészet. Mikor látom rajta már hogy tök álmos felviszem aludni. Először az ölemben van, eszik még, kicsit ringatom, aztán lekeredzkedik az ágyba. Ott viszont még ezer évig forog ide-oda, mászik, jon-megy, az őrületbe kerget ezzel már. Minden altatas legalább egy órás, már teljesen kikeszit. Otthagyni nem lehet mert ahogy elmegyek sír. Azt meg nem akarom hagyni. Szóval mondjatok valami jót mielőtt világgá megyek :D
2022. nov. 20. 16:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Az én kislányom ugyanezt csinálta. Mindig az aktuálisan legújabb mozgásformát mutatta be ötezerszer, mire elaludt. Nem tudok praktikát sajnos. De biztatni tudlak azért: elmúlik, ez tapasztalat :D De tényleg, az én babám abbahagyta, már vagy egy hónapja csak lefekszik, fogja a kezem (mondjuk azt gyűri, forgatja, kaparássza egy ideig), de aztán viszonylag gyorsan elalszik. Most egyéves.
2022. nov. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Ha lekéredszkedik az ágyba, ne tedd bele. Az én fiam idősebb, és eltud aludni ágyban már, de van amikor látom rajta hogy szórakozni akar. Ilyenkor beveszem az ölembe beülünk a hintaszékbe és nem ágyban hanem ölben altatom, mert kevesebb a mozgástere. Miután elficergett egy darabig, elalszik szépen. Ágyban ugyanez 1,5 óra, ha épp olyanja van, hogy nem aludni akar hanem játszani.
2022. nov. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%
Nekem az első kislányommal az vált be hogy kapott egy zenélő, világító macit és amikor aludni akart csak betettem az ágyába, bekapcsoltam a macit, adtam cumit neki és magátol elaludt. Igaz ehhez pici korában kb 3 hónaposan szoktattam rá. Most 27 hónapos de azota is elalszik magától de mar jo reg ota a maci nélkül.
2022. nov. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Nem lehet, hogy már ideje lenne az 1 alvásnak nappal?

Nálam is simán aludt 2x, de este 1,5 óra volt az altatás. Mikor átálítottam a napi 1-re akkor megint 10 perc volt este az alvás.

2022. nov. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Mikor 1 órást altattam hogy 30 percet aludjon, mert ha tivább aludt volna, este nem alszik, inkább 1x i alvásra tértünk át.

11 hós volt a fiam is, és végre 2-3 órát aludt egybe

2022. nov. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%

Én olyankor hagyom játszani, közben hasznossá teszem magam. Ruhát hajtogatok stb. Egyszer csak leteszi a fejét és elalszik, akkor betakarom ês kijövòk.


Ha pedig álmos, de nem tud leállni és így aludni sem, akkor a háti hordozóba veszem fel. Elnézegeti, amit csinálok, aztán bealszik, akkor leteszem (esetleg félig fölénred,de visszaaltatható).

2022. nov. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
Sok neki szerintem a nappali 2 alvás.Próbáljatok átállni 1-re,hátha.
2022. nov. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%
Paskolgattam a popsijukat ütemesen, és közben az orrnyergüket simogattam, hogy muszáj legyen becsukniuk a szemüket. Nagyon max 15 perc alatt kidőltek így a legmegátalkodottabban tiltakozó napjaikon is. :)
2022. nov. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%
Az orrnyereg simogatása egy irányba (fentről le) nálunk is bevált. Valahogy megnyugtatta a fiamat.
2022. nov. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

Fitnesslabdán ülök, a kezemben a gyerek és erőteljesen fel-le ugrálok :) még két és fél évesen is van, hogy csak így tudom elaltatni (már kicsit nehéz mondjuk, de a lába már lent van 🤣)


De tényleg próbáld ki az egy alvást.

2022. nov. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!