Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 10 hónapos baba egy alvásra...

10 hónapos baba egy alvásra átállása másnak is ilyen nyögve nyelős volt?

Figyelt kérdés
Kb egy hónapja próbálkozik vele néha össze jön néha nem. Viszont mint pl ma is van hogy csak egy órát alszik ami én szerintem nagyon kevés ahhoz hogy estig bírja. Próbáltam vissza altatni de 35perc után feladtam. Szerintetek hogyan próbálkozzak? Tök kipihentnek tűnik 😅 kivancsi vagyok hogy bírja majd estig. Úgy hallottam hogy amikor már csak egyet alszanak akkor egy huzamban többet fognak. Bár mondjuk ő soha sem volt a nappali alvasok hive. Általában 20-30perceket aludt mindig.

2023. jan. 28. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Amikor áttért egy alvásra az addig 20-30 perceket alvó babám 1,5-2 órákat aludt. De csak 16 hónaposan tért át.

Akkor tudott átállni, mikor a délelőttöt ki tudtuk húzni 12-12:30ig.

2023. jan. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

10hónaposan nekem 2x15percet aludt.

14hónaposan tért át 1 alvásra. Max 40perc. De inkább 25-30.

Most 16honapos, 20percet alszik nappal összesen.

2023. jan. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nagyon nem mindegy, hogy éjjel mennyit alszik :) ha alszik 12orat, ne is várj nagy nappali alvasokat
2023. jan. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
egyébként igen, nehezebben állnak át, kell egy kis idő. kisgyermeknevelő vagyok, van hogy még a 19 hós is 2x alszik otthon. 1-2het nehezebb, de utána megszokja.
2023. jan. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Éjszaka nagyon régóta alszik szépen este fél 9tol. Nem is azt várom hogy 3orat aludjon isten ments. Csak annyira hihetetlen hogy ma pl ez az egy óra alvás elég lesz neki. 😅
2023. jan. 28. 17:38
 6/9 A kérdező kommentje:
Ma pl 7:50kor kelt 12:30kor raktam le aludni. 13:45kor ébren volt. Próbáltam vissza altatni de nem jött össze úgyhogy elengedtem. Vannak olyan napok is amikor már 10orakor szenved mert álmos természetesen akkor lerakom aludni es akkor még delutan is alszik egy fél órát:)
2023. jan. 28. 17:39
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon normális, 2 hónapig is eltarthat. :)

Az enyém kis alvásigényű, 10.5 hónaposan kezdtt 1-re átállni, aztán volt hét hogy 50-50% volt hogy mennyit alszik, fogzott, akkor is 2-t aludt megint, stb... Kellett a rugalmasság.

2 hónap múlva átállt teljesen.

Ha csak 1 órát alszik és nem tudod visszaaltatni, próbálkozz esti altatásig félúton egy max 15 perces áthidaló alvással, akár babakocsiban, akár karban, ez nekünk bejött.Rendeződni fog szépen a nappali alvása, főpeg ha epkezd majd járni.

2023. jan. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 😊 igen probalok rugalmas lenni ha olyanja van es délelőtt alszik délután nagyon nehezen lehet elaltatni emberi időben. Babakocsiban simán bealszik de most a hét masodik felében itt olyan idő volt hogy borzalom úgyhogy az a két napunk az totál káoszra sikerult.
2023. jan. 28. 17:52
 9/9 anonim ***** válasza:

Hónapokig szenvedtünk azzal hogy voltak napok amikor 1, van amikor 2 alvás sikerült. Elengedtem. Ha épp olyan nap volt hogy bealudt délelőtt 10kor, akkor tudtam hogy ebből két alvás lesz, és borzasztó éjszaka. Ilyenkor a második alvása délutan 5-6 között kezdődött, és így nyilván fent kukorékolt este 11ig. Akkor is ha megfeszültem. Ilyenkor nem érdekelt a háztartás, aludtam én is vele hogy bírjam az estét.

Ha szerencsénk volt és sikerült dél-egyig ébren tartani, akkor aludt egyben 2 órat, és este is időben ágyba került.

2023. jan. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!