Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 14 hónapos lányom,valami...

14 hónapos lányom,valami miatt nem hajlandó délután aludni, fogalmam sincs miért, nem tudom mit tegyek? Egyszer alszik már csak napközben.

Figyelt kérdés

Születése óta jó alvó volt, éjjelt is régóta végig alussza, délután is mindig szépen aludt.

2 héttel ezelöttig.

Hintafotelban altatom, mikor már mélyen alszik, akkor teszem a kiságyba, de mar amikor felállok akkor fel is kel. Biztos hogy fáradt, szemei lilák, bújik hozzám hogy aludni szeretne.

Este fel 9-reggel fel7-fel8ig alszik. Szoval olyan 10-11 órát.

Próbáltam:

-korábban letenni

-később letenni

-magamon altatni,hogy nem rakom le, de amint egy picit is megmozdulok fennt van

-tele pocakkal

-rögtön ebéd után

-később, nem rögtön ebéd után

-vilagosban

-besötétítve

Persze délután full nyügös, fáradt, esik-kel, semmi programot nem tudunk igy tervezni vele hogy nem alszik, mert nagyon hisztis es akaratos tud lenni fáradtan.

Bármi tanácsot szívesen meghallgatok, mit tudnék még megpróbálni

Túl fáradva sincs, persze estére igen,hiszen 12 órát ébren van egyhuzamban.. akkor fél másodperc alatt alszik is



2023. febr. 8. 13:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd, hogy a saját biológiai ritmusa érvényesüljön.
2023. febr. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
52%
És ha visszafekteted, mi történik? Próbáltad úgy altatni, hogy összebújtok és simogatod? Lehet, hogy nem jó a ringatás már neki, jobb lenne, ha vízszintben elaludna, és utána nem ,,zavarná" meg semmi.
2023. febr. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

Mit tegyél? Törődj bele.🙂

Amúgy meg próbáld úgy altatni, h ne kelljen átpakolni...

2023. febr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
Lehet, hogy neki nincs szüksége már többre.
2023. febr. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ha csak beteszem az ágyába akkor sír, gondoltam rá hogy, összerakjuk a házikó ágyát neki ahol hozzátudok bújni, de annyira megszokta hogy rajtam alszik el, ha csak lefekszem vele a hálónkban az ágyban, ő rögtön felpattanik és ellenkezik hogy nem alszik így..
2023. febr. 8. 14:08
 6/20 anonim ***** válasza:
37%
14 honaposnak kell a délutáni alvás. Én a franciagyon altattam, mellé feküdtem. Később, olyan 2 és fél évesen már előfordult, hogy nem akart aludni, de egy 14 honaposnak muszáj.
2023. febr. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
En is így gondolom, holnap kiprobálom hogy egy matracon alszunk délután, hátha így sikerül, egyértelműen latom rajta hogy álmos
2023. febr. 8. 14:33
 8/20 A kérdező kommentje:
Az hogy végig vele legyek alvás alatt lehetetlen, mert mindent ez idő alatt tudok megcsinálni, mert általában mindenèrt hiszti van mostanában, ha főzök ha teregetek, mindenért , mert nem vele játszom . Hiába próbalom bevonni a dolgokba mostanában semmi nem jó neki
2023. febr. 8. 14:35
 9/20 anonim ***** válasza:

Egy ideig nekünk is volt ilyen korszak a fiammal a végrn elaludt már fürdés elött összevissza colt minden aztán rendeződött..Szerintem próbálkozz ugyanuhy altatni ebédkor és visszaáll az.

Nálunk is volt hogy 17kor dölt ki akkr hagytan 1 órát és sajna később feküdt este de nem tudsz mit csinálni

2023. febr. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 flora08 ***** válasza:
100%
Ha tanácsot nem is tudok adni, együttérzek veled. Az én fiam 15 hónapos, pár hete jóval rövidebbeket alszik délután, mint szokott, két óra helyett 45 percet, max. egy órát, és sírva ébred, alig tudom megnyugtatni Teljesen mindegy, mikor teszem le, próbáltam később és hamarabb is. Napközben is ugyanez. Általában szeret "segíteni", jön velem teregetni, szárítógépet pakolni, porszívózni, de most semmi nem jó, csak kapaszkodik a lábamba és keservesen sír. Ha leülök vele játszani, csak hozza sorban a játékokat, de egyik sem érdekli igazán, pedig olyan típus, aki egyedül is szívesen elmolyol. Ma végre tudtunk többet kint lenni (szép idő van), sétáltunk, hintázott, és most ahogy nézem, hosszabbat alszik, mint mostanában szokott. Lehet ez hiányzott neki, az elmúlt két hétben borzasztó idő volt, kevesebbet voltunk kint. De az is lehet, hogy ez egy ilyen időszak, amin túl kell lennünk. Kitartás, minden jót nektek 😊
2023. febr. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!