Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 17 hónapos miért van órákat...

17 hónapos miért van órákat ébren éjszaka?

Figyelt kérdés

4 hónapos korától rossz alvó a kislányom, 2 óránként ébredt. Nemrég kapott egy nagy ágyat, amin én is kényelmesen mellé férek, mert előtte is az éjszaka nagy részében együtt aludtunk. Úgy tűnt, bevált, rögtön 1 hétig max 3x kelt éjszaka. Aztán elkezdődött, hogy 3-4 órákat ébren van, aztán következő éjszaka 1x kel, aztán megint virrasztunk. Ilyenkor általában cicit követel, azzal szokott elaludni. De van mikor elfogy a türelmem, lefektetem, simogatom inkább. Pár olyan alkalom volt, hogy magától is visszaaludt végül.

Nagy részben ugyanúgy telnek a napok, délelőtt -delutan is kint vagyunk. Bent is nagyon aktív, ugrál, focizik, rohangál. Nem tudom elképzelni hogy nem fárad el.

Ráadásul ugyanúgy 8-kor kel reggel ilyenkor is , és nem nyűgös, tök jó kedvű egész nap. A fogat be szoktuk kenni este, mert jön neki több is, de éjszaka szerintem nem ez a baja.

Eddig is kivoltam a tehetetlensegtol , de mostmar tényleg a végén vagyok.

Gondoltam arra is, hogy elvalasztom, de baromi nehéz vele ebből a szempontból, nagyon nagy cicis.

Nem is az én nem alvasom zavar elsősorban, hanem ,hogy nem tudom mit csináljak, hogy mit tudnék tenni, hogy ez ne legyen.



2023. márc. 13. 04:03
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Mennyit alszik napközben? Mikor fekszik le este? Egyelőre ezekre kellene keresni a választ, de a leválasztás sem egy rossz ötlet feltétlen.
2023. márc. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Minden nap déltől alszik fél 2-2-ig. 8kor van fürdés, fél 9 körül alvás.
2023. márc. 13. 08:18
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Mert a politikai és gazdasági helyzet, az egzisztenciális kiszámíthatatlanság, és a valós emberi értékek rohamos erodációja egy olyan világot hozott létre, amiben nem tud azonosulni semmivel, ezért magányosnak érzi magát, holott a fizikai térben erre semmi oka nem lenne, mégis a tudatalattija ezt az érzést váltja ki belőle.
2023. márc. 14. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Az éjjelét kellene "sűríteni", gyanús hogy nincs eleget fenn napközben, úgy hogy 2-2.5 órát alszik is...

7-kor érdemesebb lenne keltened, és este 8 után letenni, napközben meg max. 2 óra alvás (de leget kevesebb kell nekie bből is, és azért virraszt). Igazából kevesebbet így nem fog aludni mert ahogy írod virraszt amúgy is éjjel, amit a nagy nappali alvásokkal pótol, ezt kell átállítani benne.


A leválasztás a te döntésed legyen, de tuti hogy hosszú távon megkönnyíted a saját dolgod ha megléped.

2023. márc. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de csak másfél, 2 órát alszik , legkésőbb 2-kor kel déltől . De inkább fél 2. De lehet, hogy ebből is le kell faragni.

Azért fura,mert azért jó ideje viszonylag bevált, hogy 8 körül ébred, alszik délben, aztán 8 után kidől. Ébredt éjszaka, de nem volt órákat ébren. Lehet,hogy akkor megpróbálom 1 órával korábban kelteni, hátha.

Köszönöm a válaszod

2023. márc. 15. 11:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs mit! Közben az is eszembe jutott hogy kb 18 hónaposan van egy nagyobb alvásregresszió megint, lehet az kavar be, még annak is érdemes utána nézni. Sok sikert, kitartást!
2023. márc. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!