Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 3 éves kisfiam nem akar már...

3 éves kisfiam nem akar már délután aludni mit csináljak?

Figyelt kérdés
Eddig mindig aludt délután másfél-2 órát kb 1-től 3-ig. Éjszaka pedig aludt este 9-től reggel 7-ig kb. Utóbbi pár napban nem akar délután aludni de így este 7-8kor már elalszik és reggel 5-6 között kel. Szerintem ez neki se jó, de én is már kivagyok, nekem is kell délután az a kis nyugalom. Így reggel 6-tól este 8-ig borzasztó fárasztó, már alig van türelmem hozzá. Este se tudok már kikapcsolódni, mert úgy elfáradok, hogy 9-kor már alszok. Nem tudom akinek 2-3 gyereke van, hogy birja, nekem biztos, hogy nem lesz több. Alig várom az őszt, hogy ovis legyen, én meg mehessek vissza dolgozni. Tudom, hogy gáz vagyok, de már elegem van.

#Altatás, alvás, kisgyerek,
2023. márc. 24. 14:37
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Egyébként délután mindig 1 órát próbálom altatni, nem az, hogy le se fektetem.
2023. márc. 24. 14:38
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az időváltozád miatt,de már van aki ilyen idősem.nem.igényli az alvást..:/
2023. márc. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%
Ha korabban kel probald meg hamarabb letenni. Az en fiam is ha tul farad utanna lehetetlen elaltaltni. Egy próbát megér
2023. márc. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Egy pár napja van ez mióta jobb idő lett, ez igaz.
2023. márc. 24. 14:42
 5/16 Bogica0616 ***** válasza:
84%
Nem minden gyerek egyforma. A lányom 2 éves korától nem volt hajlandó aludni délután. Pedig mindennel próbálkoztam. Cserébe este 7 kor elaludt és reggel 7-8 nem is kelt fel.
2023. márc. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
35%

Miis alig alszunk...mióta ilyen tavaszias az idő

plusz még nyűgösebb is de igényli hogy csak vele legyen foglalkozva játszunk stb és nem.alszik el hamarabb se este :D

2023. márc. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ezaz, hogy ő se köti le magát. Ha játszana legalább fél órát egyedül akkor nem hisztiznék. De folyton anya anyaa gyere nézd anyaaa
2023. márc. 24. 14:50
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

Nyugi, nem vagy gáz.

És jól látod, hogy szüksége lenne az ebéd utáni alvásra. Az idegrendszere így fejlődik.


Talán bejönne az, hogy nem alszik, de pihen. Nekem elsőre ikrek jöttek, és szintén bajos volt az altatás. Azt csináltam, hogy egy nagy szivacsot raktam a földre, oda feküdtünk mindhárman ebéd után. Hanyatt fekvés, párna a fejek alá, és olvastam a mesét. Képeskönyv kevés szöveggel egy oldalon. És lehet, hogy hülyeségnek tűnik a módszer, de nekem bejött: észrevétlenül mindig lassabban és halkabban olvastam - enyhe félhomályban - és milliméterről milliméterre lejjebb húztam a könyvet. Így a szemük is csukódott, ahogy nézték a képeket közben. Rengetegszer elaludtak így, ha meg nem, legalább pihentek testben-lélekben, és jobban alakult az este ill. délután.

2023. márc. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
45%

Nem minden gyereknek van szüksége ilyen korban a délutáni alvásra (az teljesen hülyeség, hogy az idegrendszere így fejlödik! Az alvásnak meg a fejlödésnek semmi köze egymáshoz!)

Rengeteg gyerek ennyi idöesn lehagyja a délutáni alvást, nekik nincs rá szükségük. (Az természetes, hogy eleinte korábban megy este ágyba az átállás miatt, de ezzel semmi baj sincs.)

Ha nem akar délután aludni, akkor kényszeríteni nem érdemes és nem is szabad.

Amit megpróbálhatsz, hogy ne altasd, hanem valami "csendes pihenö" félét vezess be, rajzolás vagy hasonló, aminél nyugton és csöndben kell lennie.

2023. márc. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
45%

De igen, szüksége lenne rá az idegrendszerének. Ez sajnos akkor is így van, ha anyuka szerint hű de nem álmos. Lehet, hogy nem az. De kellene a pihenés, egy kis megállás a nap közepén.

De teljesen megértem, ha valaki a "nincs rá szüksége" szöveggel nyugtatja magát. Természetesen ki-ki csinálja úgy, ahogy gondolja. :)

2023. márc. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!