Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Akinek sírva/üvöltve alszik...

Akinek sírva/üvöltve alszik el a babája, mikor aludt el végre nyugodtan?

Figyelt kérdés
Ringatva alszik el csak a 4 hónapos babánk. Legtöbbször sír/feszíti magát az elején. Anyám szerint csak le kellene tenni az ágyba... ő mindhárom gyerekét így altatta (azt mondja elkényeztetem). Hát a mienk erre nem hajlandó, pedig én lennék a legboldogabb.

2023. ápr. 21. 20:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Amiről édesanyád beszél az alvástréning. Hagyta hogy álomba sírjátok magatokat. Elég elavult és káros dolog.

Mit próbáltál még a ringatáson kívül?

2023. ápr. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én is erre tippelek, hogy tuti álomba sírtuk magunkat(de azt mondja nem így van). Múlthéten náluk voltunk, és már picit panaszkodott a kisfiam, már nyomta is a szájàba a cumit. Èn csak altatáshoz szoktam használni.

Az első 1-2 hónapban elaludt a hasunkon is. Hintaszékben ringatva is.

Volt olyan, hogy szó szerint a lakásban kellett ide-oda cikázni, hogy végre elaludjon

Jelenleg már szerencsére sikerül, hogy állva picit ringatom, majd leülök, és úgy folytatom. Ha elaludt még picit a kezemben hagyom, és utána rakom be az ágyába.

Tápszeres lett, így cicin már nem tudom altatni (csak az első 1 hónapban ment néha).

2023. ápr. 21. 20:37
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Oh, mindenkinek a 80-as 90-es években csoda babája volt és magától aludt el… hogyne 🙃 4 hónapos még iszonyú pici. Én egy évig ringattam, és másfél évesen most mégis egyedül alszik el. Hallgass az ösztöneidre, jól csinálod.
2023. ápr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Bogica0616 ***** válasza:
21%
Én nem ringatnám. Aposóm majdnem rászoktatta pár nap alatt a lányom. Nem bírtam volna 1 évesen is ringatni. Próbáld magadon altatni. Simogatni, beszélj hozzá sokat, a lányom tápszeres volt ő azon aludt el, mintha cicezett volna.
2023. ápr. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
4. Én simogathattam volna ameddig lekopik a kezem, se aludt volna el. Nem tudom a ringatásnak miért van ilyen rossz híre, engem is halálra nyomasztottak és konkrétan megmentett minket mert a 2 órás altatásból lett 10 perc. Persze ettől neked nem kell ringatnod félre ne érts, csak inkább elmondom, hogy ilyen is van :)
2023. ápr. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Egy pici babát nem lehet semmihez szokatni🤦 vagy a ringatáshoz hozzászokik de a rajtad alváshoz nem? 🤦🤦

Mióta van ez? Lehet valami kínozza. Fog pl. Próbáld a fehér zajt. Nálunk volt olyan fogzásnál hogy szoptatva, ringatva és fehér zajjal aludt csak el

2023. ápr. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Bogus20 ***** válasza:
100%
Nálunk kb 4 hónapos koráig tartott, utána mintha elvágták volna. Èn amúgy hasra fektettem, akkor könnyebben elaludt.
2023. ápr. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Bogus20 ***** válasza:
16%
Egyébként igaza van anyádnak annyiban hogy attól hogy lerakod ès álomba sírja magát önmagában nem lesz lelki beteg, vagy te e miatt az lettél? Erre az alvás dologra nagyon ráfeszül mindenki aztán meg van egy csomó dolog ami a közvélemény szerint megengedett aztán igenis következményekkel jár. Hogy példákat is mondjak, vannak anyukák, akik minden feladatot elvesznek a gyerekeiktöl csak hogy könnyebb legyen nekik, az ilyen felett szerintem sokan elnèznek, vagy megállapítják hogy mennyire buzgó ès szereti a gyerekèt, közben meg ezzel igencsak megnehezítik a felnőttè válást. Viszont ha egy anya leteszi ágyba az amúgy jól ellátott gyerekèt ès hagyja sírni, azonnal rossz anya lesz belőle.
2023. ápr. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
8. Mert rossz anya. Basszus ne hasonlítsd már össze a kettőt! A helikopterszülőség gáz, sírni hagyni megint gáz. Aki 2023-ban ennyire nem hisz a számtalan kutatásnak, tanulmánynak az hogy lehet jó anya? Itt nem arról van szó, hogy egymásnak ellentmondó vélemények vannak, hanem egyértelmű hogy nagyon komoly károkat okoz a sírni hagyás. Igen 30-40 éve így csinálták, ettől még rossz.
2023. ápr. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Istenem ezek a tanacsok...rakja le es hagyja szenvedni,sirja alomba magat a gyerek.

Ne ringassa mert az rossz,hat eszem megall.

Kerdezo,ne itt kerjel tanacsot szerintem a babadhoz.

Ki kell tapasztalni nektek hogy a legjobb...

Semmikeppen sem az lesz a megoldas,hogy lerakod es hagyod sirni amig el nem alszik.

2023. ápr. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!