Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Valakinek sikerült felvesz-let...

Valakinek sikerült felvesz-letesz módszerrel megtanítani a babáját az elalvásra?

Figyelt kérdés

Az a bajunk, hogy nem tudom minden alvásnál ugyanazt biztosítani, néha babakocsi, néha autó, a legtöbbször cici, vagy semelyik, hanem üvölt a fáradságtól. Nem tudunk állandóan itthon ülni és egy szigorú napirend után menni. Igyekszünk, de csak a délutáni séta és az esti játszás, fürdés, szopi, alvás a fix.

Sajnos a mi babánk olyan, hogy ha rájön az alhatnék, akkor nem nagyon lehet semmivel megvigasztalni, csak pörgeti magát, sokszor nem is nagyon van előjele csak hippsz már álmos és van, hogy annyira nyűgös, h már a cicit sem fogadja el. És ne az Isten hogy bölcsőtartásban tartsam, 4 vagy 5 hetes kora óta gyűlöli.

Próbáltam maga, mellé fektetni, simizni, stb, csak hisztizik. Kevés módzsert tudok az ellazítására. Segítsetek légyszi, ha tudtok! Köszi!

(4 hónapos kisfiú anyukája)



2012. jan. 30. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:

A kisebbik lányomat sikerült megtanítani. Igaz, 2 hetesen kezdtem. Ébren ha úgy éreztem, igényli, sokat volt karban, de az elalvásnál ragaszkodtam hozzá, hogy az ágyában aludjon el.

Mindezt azért, mert a nagyobbik lányommal hasonlóan jártam (szenvedtem), mint te. Nagyon sikáig csak karban-cicin-babklocsiban vagy éppen sehogy sem akart elaludni.


A nagyobbik lányom önmagában attól, hogy a karomba vettem, meg sem nyugodott. Míg a kicsi azonnal elhallgatt, milyest felvettem. Nála ezért is működött a módszer. Volt "visszaesés", de általában 1-2 nap alatt mindig sikerült visszaállni a régi rendre. Mikor álmosnak láttam (figyeltem az órát is, hogy mióta van ébren) kicsit sétálgattunk, nézelődtünk, énekelgettünk a lakásban. Aztán a szobájukban függönyt behúzom, puszi, cumi, hasra teszem és kimegyek. Még ilyenkor nézelődik, matat az ágyában, de ha álmos, elalszik. Ha nem álmos, hamar sírni kezd. Ilyenkor kihozom és 10 perc múlva újra bemegyünk és akkor már általában alszik is.

Már 1 éves múlt és összehasonlíthatatlanul könnyebb vele mint a naggyal volt. El sem tudom képzelni, milyen lenne, ha a nagy mellett 30-40-50 percig kellene altatgatnom nappal és este is.

2012. jan. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi is ilyen mászkálósak vagyunk...! Nekem se vált be a letesz felvesz módszer! Én cumival oldottam meg :)
2012. jan. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
heh, 2 este egymás után elaludt egyedül, csak letettem az ágyikójába és álomba nyöszörögte magát. Hát képes ráááááá!!! :)
2012. febr. 2. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!