Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan szoktassam rá a kiságyra?

Hogyan szoktassam rá a kiságyra?

Figyelt kérdés
Most 1 hetes a kisfiam és nem hajlandó elaludni magától a kiságyban.Csak a mi ágyunkban és kizárólag szoptatás közben alszik el.Ilyenkor tudom csak betenni a saját ágyába.Mit javasoltok?Ha próbálkozom, általában sírás a vége...és igen kitartó (ő nyer).

2012. febr. 19. 14:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Hiszen még egy hetes rád van szüksége,és egy darabig így lesz.Ne aggódj ezen,szoptasd meg és ha elaludt beteszed,le fog szokni róla,hidd el.
2012. febr. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Most 1 hetes a kisfiam és nem hajlandó elaludni magától a kiságyban."


Ez tetszett! :)


Az enyém 3 éves és 3 hónapos, és még mindig nem hajlandó egyeül elaludni az ágyában. Mellette vagyok amig elalszik, és csak utána jövök ki a szobájából. Mondjuk nekem így jó, imádok mellette feküdni és hallgatni a szuszogását :)

2012. febr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is a kiságyban alvás híve vagyok, de 1 hetesen??

Amúgy ha szopi után át tudod tenni a kiságyába, és ott alszik tovább, akkor gyakorlatilag a kiságyában alszik.

Egyik lányomat amúgy 4-5 hónaposan tudtam beszoktatni, ez volt a "legkésőbb" eddig.

2012. febr. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

azta, egy egy hetes csecsemőről írsz aki éppen csak kipottyant erre a nagy és hideg világra!

kicsit gondolj bele a miértekbe :)


az, hogy cicin elalszik az egy nagyon szuper dolog (lesz ez még így se), tedd össze a kezed. ha elaludt, utána várj 20 percet, ekkor kerül mély alvásba, és máris teheted a hideg és üres kiságyába :)

tegyél be egy meleg puha pokrócot, hogy ne legyen annyira hideg, fektesd az oldalára és tegyél a háta mögé is egy pokrócot, így az egyedül érzet se lesz :)


ezen az ő nyer dolgon marha nagyot nevettem! üdv a klubban ;)

2012. febr. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem azt írta, hogy nem hajlandó egyedül aludni a kiságyban, hanem hogy nem hajlandó egyedül ELaludni. Ez azért más tészta :))
2012. febr. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5. így van.

van akinél már a szülőágyon megdőlnek az elvei, van aki csak 1-2 hetes baba mellett döbben rá, hogy nem épp úgy működik ahogy a nagykönyvben meg van írva :)


én azt gondolom, hogy ha egy 9-10 hónapos baba egyedül el tud aludni a kiságyban, az nagyon jó :) így arra, hogy egy 1 hetes baba nem tud, arra nagyon reagálni sem lehet...

2012. febr. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom most 5 hónapos és kiságyban alszik az elejétől fogva, de együtt alszik el velem, cicivel, összebújva és csak akkor teszem az ágyikójába ha már látom mélyen alszik. Szerintem így is jó majd később lehet magától is elalszik, de az igazat megvallva imádom ha mellettem alszik el, tőlem nyugszik meg!
2012. febr. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi egyhetesen jöttünk haza a kórházból. Egyből a kiságyba tettem szoptatás után, még akkor is, ha épp nem aludt be közben. Jól volt lakva, tiszta volt a feneke, ezért elaludt. Sosem ringattam vagy altattam, mert így megtanult magától elaludni. Ha olykor sírt egy kicsit elalvás előtt, akkor odamentem, megpuszilgattam, megnyugtattam, megsimogattam, betakargattam, ha kellett megölelgettem. 5 percenként ránéztem, ha megint sírt, akkor megint megnyugtattam (legfeljebb 2-3x kellett megismételni) aztán szépen elaludt. Így ha meg is ébred éjszaka, könnyen visszaalszik magától. 4 hetes kora óta minden éjszakát átalszik kivétel nélkül (most 4 hónapos), kezdetben csak 6-7 órában, mára már 9-10 órában. Napközben ugyanígy alszik el, és 3-4 óra hosszat alszik is.
2012. febr. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

3 vagyok.

Annyival kiegészíteném az eddigieket, hogy az első gyerekemnél, akit letettem és aludt, én is azt hittem, hogy "milyen ügyes" vagyok, és nem értettem, hogy másoknak mi problémája akadhat ezzel az egyszerű dologgal.

Aztán a második babával láttam meg, hogy ez nem olyan egyszerű ügy, hiszen ugyanazt "próbáltam csinálni" mint elsővel, de neki esze ágában nem volt az ágyában aludni. :o)

Szóval azóta azt vallom, hogy mindannak akinek "azonnal" sikerül, egyszerűen szerencséje van.

Rájöttem, hogy erőltetni nem érdemes. És mint írtam, 4-5 hónapos korára ő is beszokott az ágyába. Mindig újra és újra próbáltam ott altatni, és egy idő után sikerült egyszer, majd egyre többször és többször...

2012. febr. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok és gyors reagálásokat!Én is imádok vele aludni,nem erről van szó.Csak próbálnék a későbbiekre gondolni...de remélem nálunk is kialakul majd.Nem adjuk fel (sem ő,sem én ;) )!
2012. febr. 20. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!