Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Valahogy a babát lehet úgy...

Valahogy a babát lehet úgy 'nevelni', hogy ne zavarja a zaj alvás közben?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy amikor délel, ne kelljen lábujjhegyen járni. TV, rádió, beszélgetésre, fényre ne keljen fel. Ehhez hozzá lehet szoktatni?

2012. ápr. 14. 18:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hozzá lehet. Az én kisbabám velem egy szobában alszik amióta kihoztam a kórházból és majdnem mindig megy a tv, vagy rádió és azt is hallja ha a felnőttek beszélgetnek. Most 5 hónapos és már kicsit érzékenyebb a hangokra, de csak a hirtelen zajokra, régebben az sem zavarta. :)
2012. ápr. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nálunk nem lehetett :) Amelyik zajérzékeny volt, az felébredt, de sok idő múlva már nem (évek). Anyósom mindig mondta a magáét, hogy zajban kell altatni, stb. De zajban nem bírt aludni. Mellesleg én a mai napig nem tudok. Szerintem ez is alkati dolog. A halk zajok nem zavaróak, de a hangos beszéd, hirtelen zaj, kutyaugatás, telefon, stb. felébreszti a kicsit is, pedig ő nem annyira éber alvó, mint a nagy volt.
2012. ápr. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Kislányunk is Velünk van egy szobában, amióta hazaértünk a kórházból. Szerintem, ha rögtön ebbe a környezetbe kerül bele, akkor nem fogja Őt zavarni. Nálunk is egész nap szól a rádió vagy a tv, beszélgetünk, teszek-veszek. Szép lenne, ha tényleg lábujjhegyen kéne járkálni. Nyilván azért a nagyon hangos dolgokat, illetve a hirtelen zajokat igyekszem kiküszöbölni.
2012. ápr. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
én már az első itthon töltött napja óta figyelek arra hogy legyen zaj:) tehát engedtem a fürdővizet nyitott ajtónál, mikróztam, tv-t néztem és beszélgettünk, és sohasem sötétítek be neki teljesen nappal ha alszik. Most 7 hós, és alszik mint a tej:)
2012. ápr. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Mi a vasút mellett lakunk, úgyhogy kénytelen volt szegénykém megszokni a zajt.

Igaz nyáron nem bír nyitott ablaknál aludni, mert akkor még hangosabb ugye.

A lépcsőházból is állandóan jön be a zaj, kutyaugatás, ajtócsapkodás, veszekedés... ezekre sem szokott felébredni, megszokta.

De pl én minimálisra redukálom az általam keltet zajt, mikor alszik. Bár lehet az sem zavarná.

2012. ápr. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én ha lekapcsolnám a tv-t kelne fel. Mindig volt alapzaj, porszÍvózni is tudok mellette. Bár én is zajban tudok elaludni.
2012. ápr. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én "szoktattam" a zajhoz. Ha aludt nappal nem jártunk lábujj hegyen, mosogattam, jöttünk-mentünk stb. Sosem zavarta a dolog. Sőt amikor ébren volt, és elkezdtem porszívózni a másik szobában, végeztem bementem hozzá és aludt:-)
2012. ápr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%
az első naptól kezdve jó, ha zajban van. hozzászokik
2012. ápr. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%

Én az első perctől kezdve figyeltem arra, hogy viszonylagos csend és nyugalom legyen ha alszik. Mert hát ki szeret zajban,fényben aludni? Én speciel utálom ha alszom és más beszélget,meg telefonál meg "éli az életét". Én is vagyok annyira tekintettel másra, hogy ha alszik akkor igyekszem csendben maradni.

Ha lányom alszik, akkor csendes dolgot csinálok: vasalás, ruhák rendbe rakása, vagy csak pihenek, eszem,tv-t nézek halkan stb. Mosás, főzés takarítás akkor ha ébren van. Ő külön szobában van és én be is sötétítek neki.

2012. ápr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
LÁnyom mellett lehetett zajongani, de az ikerfiaim mellett nem, újszülött koruktól próbáltam, itt volt a 21 hós nővérük, aki szoktatta őket ha kellett ha nem, de nem sikerült. Most is még 20 hósan sokszor kisebb zajokra felkelnek, felsírnak. Szóval a legtöbb baba megszokja, szereti, de van amelyik nem.
2012. ápr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!